Gönderen Konu: Cam filmi yüzünden trafikten men!!!  (Okunma sayısı 21255 defa)

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Cam filmi yüzünden trafikten men!!!
« Yanıtla #14 : 22 Aralık 2011, 16:58:50 »
Amcamın 2009 laguna aracı yaklaşık 2 ay önce kumburgazda trafik cezası yedi cam filmi yüzünden.Polis kağıda not düşmüş 1 hafta içinde sökülecek diye.Neyse biz filmleri söktürdük kuzenlerle.Aracı çektik evin önüne.Tamam dedik cezayıda ödemişler.Neyse karar verdiler c180 amg almaya.Ben aracın satılık ilanını hazırladım.2 gün önce biri satın almak istedi.Dün geldi.Anlaştık serviste baktırdı falan.Sorun yok.Bizde mengerleri aradık hemen bugün aracı almaya geliyoruz diye.Tabi kuzenler sevinçli.Her işimiz yolunda gidiyo.Taa ki devir için işlemler başlayana kadar.Bi öğrendik ki araç trafikten men edilmiş.Neymiş cam filmini söktürdükten sonra gelip aracı göstercekmişiz film söküldü diye.Tabi adam vazgeçti aracı almaktan.Bizde bi şekilde aracın men olayını kaldırttık.Ama hala aklım almıyor nasıl olur da polis sökülünce işletin demez.Yada nasıl olur da bir cam filmi yüzünden araç trafikten MEN edilir.Hemde ilk cezasında !!!

Demem o ki dikkatli olun.Ceza yazıldıktan sonra mutlaka ama mutlaka ödemeyi yapar yapmaz gidip işletin filmlerin söküldüğünü.Yoksa malesef yukarıdakiler sizinde başınıza gelebilir...

Herkese iyi forumlar.
aynıı şey benim de muayene konusunda başıma geldi. muayene 1 ay gecikti diye ceza yedim neyse cezayı ve bütün borçları ödeyip muayeneyi yaptırdım. aradan birkaç ay geçti, yine bir çevirmede durdurdu polis, neymiş efendim trafikten men görünüyormuş araç, al işte muayene kağıdı, yok illa men edicem trafikle halledersin sorununu, beni ilgilendirmez diyor.  neyse dövüş kavga sorguladı felan, mevzu anlaşıldı. meğer cezayı ödeyip muayeneyi yaptırdıktan sonra trafiğe gidip trafikten meni düşürtmem gerekiyormuş. Ben nerden bileyim kardeşim, bana demezseniz ben nerden bileyim, bu benim işim değil sizin işiniz dedim. Sürücü olarak bindiğin araçtan sorumlusun, aracın trafikten men olduğunu bilmen gerekir diyor bana bir de. Ben sürücü olarak aracımın trafikten men olup olmadığını bilmek zorundaysam, sen de polis olarak, cezayı yazıp beni bilgilendirmeyen, beni böyle madur duruma düşüren polis memurunun hatasından  sorumlusun dedim ben de. Neyse dövüş kavga halletik ama bir sürü vaktime, yorulmama ve sinirlenmeme mal oldu. neyse ki sizin yaşadığınız gibi ağır olmadı sonuç. geçmiş olsun.
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı by_burak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 22 Aralık 2011, 17:17:48 »
Sağolun.Dediğiniz gibi işte.Herşey aslında görevini sadece ceza kesmekten ibaret sanan bazı hadsizlerden dolayı oluyor.

Bizde onlara inat insanları bilinçlendirelim,ki amaçlarına ulaşamasınlar  :)

Çevrimdışı brkdmr38

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
« Yanıtla #16 : 22 Aralık 2011, 17:35:09 »
Polislere yüklenmek istemiyorum ama adam arabasina renkli koyu cam taktiriyor.Tonunu begenmedigi icin üzerine birde film cektiriyor simsiyah camlar.daha niceleri var
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

Çevrimdışı by_burak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 22 Aralık 2011, 17:39:12 »
Hatalar tek taraflı olamaz hiç bir zaman  :) Sadece polis yada sadece vatandaş hatalı değil  :)

Çevrimdışı profoto07

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 1.9 tdi variant
« Yanıtla #18 : 24 Aralık 2011, 07:08:08 »
Amcamın 2009 laguna aracı yaklaşık 2 ay önce kumburgazda trafik cezası yedi cam filmi yüzünden.Polis kağıda not düşmüş 1 hafta içinde sökülecek diye.Neyse biz filmleri söktürdük kuzenlerle.Aracı çektik evin önüne.Tamam dedik cezayıda ödemişler.Neyse karar verdiler c180 amg almaya.Ben aracın satılık ilanını hazırladım.2 gün önce biri satın almak istedi.Dün geldi.Anlaştık serviste baktırdı falan.Sorun yok.Bizde mengerleri aradık hemen bugün aracı almaya geliyoruz diye.Tabi kuzenler sevinçli.Her işimiz yolunda gidiyo.Taa ki devir için işlemler başlayana kadar.Bi öğrendik ki araç trafikten men edilmiş.Neymiş cam filmini söktürdükten sonra gelip aracı göstercekmişiz film söküldü diye.Tabi adam vazgeçti aracı almaktan.Bizde bi şekilde aracın men olayını kaldırttık.Ama hala aklım almıyor nasıl olur da polis sökülünce işletin demez.Yada nasıl olur da bir cam filmi yüzünden araç trafikten MEN edilir.Hemde ilk cezasında !!!

Demem o ki dikkatli olun.Ceza yazıldıktan sonra mutlaka ama mutlaka ödemeyi yapar yapmaz gidip işletin filmlerin söküldüğünü.Yoksa malesef yukarıdakiler sizinde başınıza gelebilir...

Herkese iyi forumlar.
arkadaşım araç cam filminden dolayı men edilmişse yeni ulaştırma bakanlığın yazısına göre tüv e gidip tekrar muayene yapılması gerekiyor

Çevrimdışı by_burak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 24 Aralık 2011, 15:35:37 »
arkadaşım araç cam filminden dolayı men edilmişse yeni ulaştırma bakanlığın yazısına göre tüv e gidip tekrar muayene yapılması gerekiyor

Bi şok daha.Kesinmi peki bu :s

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #20 : 29 Aralık 2011, 16:04:34 »
Alıntı

Korkutma insanları süreli ihtar alındı ise yok öyle bişey...  Öyle bir uygulama için aracın ceza yememesi gerek direk bağlanması durumunda oluyor... Polis sana 66TL ceza keser ve 1 haftalık izin kağıdı verir sende bu 1 hafta içerisinde istenileni yapar ve trafiğe ibraz edersin etmessen sistem otomatik olarak aracı trafikten men gösterir. Aracı satış yaparken noterden aracın men olduğunu görürsün ve başından kaynar sular boşalır ve yaldır yaldır trafiğe gidersin orda bakar polis amca derki bundan dolayı aracın men edilmiş sende ben o süre zarfında bu işlemi yaptırdım buyrun buda belgesi yada kanıtı dersin 1 dakkada siler meni.. Aynı olayı bende yaşamıştım muayene bitik yakalandım 1 hafta süre verildi muayene yapılınca otomatik silinir dendi ama aracı satarken baktıkki silinmemiş doğru gittik trafiğe kaldırdık sistemden verdim gitti aracı.. Telaşe yapmayın ama dikkatli olun sistem daha yeni bazı aksaklıklar oluyor ve bu sistem ceza anında süreli ihtar aldıysanız otomatik uygulama yapıyor o yüzden süreli bir ihtar alıdıysanız hemen o süre zarfında sorunu giderin ve trafiğe bildirin..
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2011, 16:11:42 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #21 : 29 Aralık 2011, 16:08:34 »
Alıntı

Korkutma insanları süreli ihtar alındı ise yok öyle bişey...  Öyle bir uygulama için aracın ceza yememesi gerek direk bağlanması durumunda oluyor... Polis sana 66TL ceza keser ve 1 haftalık izin kağıdı verir sende bu 1 hafta içerisinde istenileni yapar ve trafiğe ibraz edersin etmessen sistem otomatik olarak aracı trafikten men gösterir. Aracı satış yaparken noterden aracın men olduğunu görürsün ve başından kaynar sular boşalır ve yaldır yaldır trafiğe gidersin orda bakar polis amca derki bundan dolayı aracın men edilmiş sende ben o süre zarfında bu işlemi yaptırdım buyrun buda belgesi yada kanıtı dersin 1 dakkada siler meni.. Aynı olayı bende yaşamıştım muayene bitik yakalandım 1 hafta süre verildi muayene yapılınca otomatik silinir dendi ama aracı satarken baktıkki silinmemiş doğru gittik trafiğe kaldırdık sistemden verdim gitti aracı.. Telaşe yapmayın ama dikkatli olun sistem daha yeni bazı aksaklıklar oluyor ve bu sistem ceza anında süreli ihtar aldıysanız otomatik uygulama yapıyor o yüzden süreli bir ihtar alıdıysanız hemen o süre zarfında sorunu giderin ve trafiğe bildirin..
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2011, 16:09:59 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı by_burak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 30 Aralık 2011, 13:05:42 »
Yorum için teşekkürler.Meni kalktı zaten.Arabayı alan kişi vazgeçti ama olsun napalım artık her işte bir hayır vardır.Ogün mengerler'de c180 amg alıyolardı anlaşmışlardı amcamlar.Araba satılamayınca vazgeçtiler.Şimdi dizel araç bakıyolar 2 tane.Demekki böylesi daha hayırlıymış

Ama unutmadan söyliyim bu konu bilgilendirme amaçlı açılmıştır.Cam filmi vs yüzünden ceza yiyenler bu konuyu dikkate alarak davransın bizim gibi ağzı yanmasın

Çevrimdışı aniL43

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 29 Ocak 2012, 12:25:54 »
polisin avukatı değilim ama men i bildirme zorunluluğu yok o üzerine düşeni yapmış sizin araştırmanız gerekirdi
men'i kaldırmak için telsiz ananonsu yetiyor ayrıca
tanıdık bi polis yakınınız varsa aracı hiç göstermeden bile anonsla meni kaldırabilirsiniz
x plakalı araç eksikliklerini giderek trafiğe uygun hale gelmiştir şeklinde
Satılık California Scents Araç Kokuları

Çevrimdışı by_burak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 29 Ocak 2012, 16:56:34 »
polisin avukatı değilim ama men i bildirme zorunluluğu yok o üzerine düşeni yapmış sizin araştırmanız gerekirdi
men'i kaldırmak için telsiz ananonsu yetiyor ayrıca
tanıdık bi polis yakınınız varsa aracı hiç göstermeden bile anonsla meni kaldırabilirsiniz
x plakalı araç eksikliklerini giderek trafiğe uygun hale gelmiştir şeklinde

Hımm bir anonsla kalkıyoduda şubeye nasıl işliyordu peki ?

Sen x marka bi ürün sattığında karşındakini uyarırsın değilmi ilk 3 gün şunlara dikkat edin vs diye.Bu insanlarda madem bu işten para kazanıyor ise bu cezayı kestiğinde bak bir hafta süren var söktür yada aracın men olur demesi gerekirdi.Neyse ne dersek diyelim boş.Her zaman bu işgüzarlığı savunanlar çıkacaktır elbet

İyi forumlar...