Gönderen Konu: Araç Muayene / TÜVTÜRK'ten sonra  (Okunma sayısı 18256 defa)

Çevrimdışı polomer

• Profili Görüntüle
Ynt: Araç Muayene / TÜVTÜRK'ten sonra
« Yanıtla #14 : 19 Ocak 2009, 13:20:38 »
Cuma günü yaptırdım muayeneyi. TÜVTÜRK'ün çok "kıl" olduğuna dair söylenenlerin hepsi şehir efsanesinden ibaretmiş. Gayet normal bir incelemeden sonra far (flerosan) ve yangın tüpü (tarih gecikmesi) dışında kusur bulunmadı ve vize verildi. Çok kıllık yapsalar bişiler daha bulurlardı. Kötü araç geçmesin kardeşim, kimsenin hayatını da riske atmasın.

'' arka silecek yok'' diye vize vermediler bana kıllık yaptılar gibi geldi.

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 19 Ocak 2009, 13:37:27 »
Az sonra bende gideceğim evraklar tamam bakalım sıra yoksa bugün muayene olacak canavar :) Bakalım bende de cam filmi var ya inşallah birşey demezler.

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 19 Ocak 2009, 15:32:01 »
Az sonra bende gideceğim evraklar tamam bakalım sıra yoksa bugün muayene olacak canavar :) Bakalım bende de cam filmi var ya inşallah birşey demezler.

sonucu merakla bekliyorum. benim babam şimdiden söylenmeye başladı çıkar senin camdakileri geçemicek muayenden diye :)

Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 19 Ocak 2009, 17:31:11 »
sonucu merakla bekliyorum. benim babam şimdiden söylenmeye başladı çıkar senin camdakileri geçemicek muayenden diye :)

Araç muayeneden geçti.3 tane hafif kusur bulundu.Motor numarası okunamıyor, ön sağ ve sol far ayarsız, ön sağ ve sol sis farı ayarsız.

Cam filmine birşey demiyorlar.Arka cam filmi en koyusundan ama birşey demediler.Yan camlardaki açık renkli zaten.Bu arada trafik ilk yardım seti almadan sakın gitmeyin.Ayrıca 2 tane de reflektör istiyorlar.Bunlar olmazsa geri döndürüyorlar.

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 19 Ocak 2009, 17:34:30 »

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 19 Ocak 2009, 18:04:13 »
Anlaşıldı, adamına göre muamele yine devlet dairesindeki gibi demekki..Geçmiş olsun Halil
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 19 Ocak 2009, 19:06:33 »
Anlaşıldı, adamına göre muamele yine devlet dairesindeki gibi demekki..Geçmiş olsun Halil

Teşekkür ederim Oğuzcum.
Adamına göre derken?  :)

Çevrimdışı aliis

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 19 Ocak 2009, 19:23:54 »
gecen hafta işte kullandığımız emektar 75 model murat 124 ümüzü bakımlarını yaptırıp vizeye götürdüm, agır kusur olarak kornalardan asırı sesin cıkmasını yazmıslar:)) 2 takım bosch korna vardı:) sonra tarktör kornası takıp tekrar götürdük gecirdik:) cam filmleri hafif kusur olarak geciyor

Çevrimdışı Erhan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 19 Ocak 2009, 20:39:04 »
ayarsız farlarda hafif kusura girdi demekki
yakında ağır kusur diye bişey kalmaz.

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #24 : 19 Ocak 2009, 20:48:16 »
Motor numarasını sorsun ben göstereyim, bakmıyorlar ondan sonra oraya yazıyorlar. İlk günkü gibi sıkı değil artık, hayati fonksiyonlara bakıyorlar o kadar. Arkadaşın sis farı ayarına bakmamışlardı mesela.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 20 Ocak 2009, 00:39:33 »
Bizim burdaki Tuv yeni sayilir.Yani 2009 ocak basinda basladilar.Su an icin duydugum ve gordugum seyler gayet normal.Diger illerdeki gibi oyle cok bakmiyorlar.
Ayrica begendigimi de soyleyebilirim.Gercekten arabaya iyi bakiyorlar.Benim aracin muayenesi yarim saat surdu.Fren testlerini, far testlerini izledim.Aracin neyi var neyi yok hepsi ortaya cikiyor.Muayene yaptirabilmek icin yaklasik 2 saat de sira bekledim.Benim onumdeki araclardan ikisinde cam filmi vardi hatta birisi epeyce bir koyuydu, aracin ici gorunmuyordu(opel vectra) onada birsey demediler o da gecti gitti.

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 20 Ocak 2009, 09:59:34 »
Teşekkür ederim Oğuzcum.
Adamına göre derken?  :)

yani ordaki görevliler yapması gerekenlerin dışında bireysel kıllıklarını veya özverilerini yansıtabiliyorlar..
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 20 Ağustos 2009, 16:15:18 »
bugün araç muayenesine gittim randevuyu internetten aldım 10 dakikada işlemler tamamlandı aracı aldılar 10 dakika sonra muayenede bitti far yönünde kusur varmı (sabah ayarlattım halbuki) sol el freni hafif sapma yapmış o kadar onun dışında kusur yok vw'lere biraz tolerans gösteriyorlar gibime geldi açıkcası ben baya bir kusur bulurlar dedim ama 2 taneyle geçtik.