Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: YENİ JETTA ALICAM YARDIM  (Okunma sayısı 32408 defa)

Ynt: YENİ JETTA ALICAM YARDIM
« Yanıtla #28 : 20 Nisan 2008, 23:45:42 »
 :)
Gokhan bey bekleyip hep birlikte gorecegiz o zaman.Sizinle hemfikirim zaten benim iddia ettigim konu ikinci elde tsi fiyatlari.Yoksa tabi ki de sizin yapmis oldugunuz siralama gibi olacaktir ikinci elde fiyatlarin dagilimi.
Passata biniyorum ama benim degil.Dayimin araci bosta kaldigi icin ben degerlendiriyorum :) Su anda ogrenciyim ve kismet olursa bu sene ogretmen olacagim insallah bir kac sene sonra da ben de boyle bir topik acip fikirlerinizi alirim.
Selametle.

« Yanıtla #29 : 21 Nisan 2008, 00:24:20 »
Allah muaffak etsin kardeşim başarılar diliyorum.

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #30 : 21 Nisan 2008, 01:28:52 »
tsi ile fsi nin aynı fiyat olmasını beklemek biraz hayal olur.
teknik verileri incelerseniz tsi 122hp, 1.6 fsi den her açıdan daha iyi olduğunu görürsünüz. yakıt tüketimi, max hız, max tork, 0-100 hızlanma... hepsinde tsi üstün. 122hp tsi motora sahip bir aracın daha yeni model olacağını düşünürseniz ikisinin fiyatı bence hiç bir zaman eşit olmayacak.

« Yanıtla #31 : 21 Nisan 2008, 13:01:18 »
tsı 122 hp  araç fsı 115 ile arasında 0.3 lt lik yakıt farkı var yani aynı diyelim. tsı max hız 199 , fsı max hız 196 . 0-100 km hızlanma tsı 9.9 fası ise 10.1 sn .   yani bukadar performansları ve yakıt tüketimi aynı olan araçlar arasında ikinci elde ileriki zamanlarda fark kalmayacak. Hatta fsı motorunun büyük olması sebeile klima da aracın performansını etkilemeyecek. Sonuçta klima beygirle alakalı değil. Ben bu düünceyle aynı özelliği , performansı, yakıtı daha ucuza almak istiyorum ve bunun içinde fsı diyorum. Yani ne olurki arabanın arkasında tsı değilde fsı olsa değilmi  ;)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #32 : 21 Nisan 2008, 13:46:12 »
bu değerlere nerden baktınız öğrenebilirmiyim?
şehir içi yakıt tüketimi:
1.6 fsi düz vites 9lt, 1.4 tsi 122hp tsi düz vites 8,4lt
max hız:
1.6 fsi düz vites 194km, 1.4 tsi 122hp tsi düz vites 199km
0-100km hızlanma:
1.6 fsi düz vites 11,1sn, 1.4 tsi 122hp tsi düz vites 9,8sn
max tork:
1.6 fsi düz vites 155nm ve buna 4000 devirde ulaşıyor, 1.4 tsi 122hp tsi düz vites 200nm ve bunu 1500-4000 devir aralığında sahip.
burdanda anlaşılacağı gibi tsi daha canlı bir motor. ha tsi bu kasayı kaldırmıyorsa fsi hiç kaldırmaz. klima nasıl etkilemiyor orasını anlamadım. klima motorun gücüyle alakalıdır, daha güçlü olanda daha az hissedersiniz.

ben fsi kötü motor tsi alın demiyorum. bende olsam şu an tsi almam, yakın gelecektede tsi nin fiyatının bu kadar düşeceğini sanmıyorum hadi diyelim düştü o düşünce fsi sabit kalmayacak fsi de düşecek. o yüzden dedim fiyatlarının aynı olmasını beklemek hayal olur diye.
birde şu var bu iki motor arasında aman aman performans farkı yoksa, fsi ile 8V motor arasındada yok. hatta 8V daha sorunsuz daha sessiz.
sonuçta karar sizin. tsi, fsi, 8V bunu siz belirliceksiniz. ama bence aracın durumu üzerindeki motordan daha önemlidir. jetta sonuçta bu sınıfta alınabilecek en güzel araçlardan birisi, umarım istediğiniz gibi fsi jetta bulursunuz. saygılarımla... :)

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #33 : 03 Mayıs 2009, 13:39:21 »
Sıfır araç daha mantıklı 4teker, Klima bakımı+ arızası+triger değişimi+debriyaj değişimi  3000-4000tl masraf olur. Alınacak ikinci el araba temiz olsada bunlardan bir kaçı olacaktır.

*Benzin kullanıp az tüketen konforlu araç diyorsan 1.4 Tsi derim
*Fiyat makul olsun benzinli kullanacağım diyorsan 1-3yaş arası az kullanılmış Fsi derim
*Gaz taktıracağım benzin beni Aşar dersen varsa 16v 105hp yoksa  8v 102hp derim. Fsi gaz için uygun bi araç değil Tsi ye gaz taktırırsan garanti dışına çıkar. Fsi ler direkt enjeksiyon olduğundan enjektörler soğusun diye sık sık benzine geçmek zorundalar
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di