Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Xenonlar Çöpe...Hella LED Headlamp Study dönemi başlıyor  (Okunma sayısı 6263 defa)

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
İngilizcem yetmediği için tam çeviremdim, fakat resimler oldukça ilginç.Temelleri yeni phaeton ve a8 de atıldı ufak olarak.Güzel birşeye benziyor.

Elektrik ve aydınlatma alanında uzman marka Hella gündüzleride yüksek ışıma sağlayan denetlenmiş bir far sistemi geliştirdi. Özel desenli farlarda tak çıkar uyumlu standart led ampüller kullanılmakta. Özel desenli ve ayarlanabilen yedi parça  mercek tarafından bir bal peteği deseninin içinde biçimlendirilmiştir.3 ana mercek ve 4 tepe mercekten oluşmaktadır.

alıntıdır...http://www.worldcarfans.com/2050418.005/1.html

Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Ynt: Xenonlar Çöpe...Hella LED Headlamp Study dönemi başlıyor
« Yanıtla #1 : 29 Ocak 2008, 17:35:50 »
Tesekkurler paylasim icin.Ilginc olmus.
Detaylari merak etmiyor degilim hani :)
Daha fazla bilgiye ulasirsan paylasmani dilerim.

« Yanıtla #2 : 29 Ocak 2008, 18:00:31 »
Türkçe meal-i: Çok optikli far  ;D  dediğin gibi xenon lar çöpe ama uzun zaman alır piyasada bunların çoğalması xenonların daha 1 yıl garantileri vardır. ;)

« Yanıtla #3 : 29 Ocak 2008, 20:15:16 »
mukkemler parcalar bence varmıdırkı piyasada bunlardan ?? bide her araca uyarmı mesela polo 96 6n'e
sahsen ben xenon almak için bile dusunuyorum pahalı cunku bunlar xenonun 2-3 katı falandır heralde??

« Yanıtla #4 : 29 Ocak 2008, 20:20:39 »
Paylaşım için teşekkurler, aydınlatma sektörü acayip gelişiyor...

Çevrimdışı PoloGTI

• Otomobil
    Vw Polo 6N2
  • Ersan
« Yanıtla #5 : 29 Ocak 2008, 20:26:48 »
aydınlatma sektörü acayip gelişiyor...
Evet cok hızlı gelişiyor.Böyle giderse on sene sonra kör olucaz :saskin: :saskin:
Vw Polo 6N

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #6 : 29 Ocak 2008, 21:46:20 »
Gerçekten enter hasan bi şey ed.20 Yıl sonra oğlum okursa bu yazdıklarımı çok dalgaya alıcak gibi beni :)
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
« Yanıtla #7 : 30 Ocak 2008, 13:34:54 »
xenon un yerini tutamaz sonuçta xenon her araçta var unutmayın ki masraflı bi olay olaiblir :) hella yaptığına göre

« Yanıtla #8 : 31 Ocak 2008, 12:44:21 »
çok sükseli olmuş ;D