Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: VW Transporter5 ve Caddy tampon boyama işlemi videosu  (Okunma sayısı 26361 defa)

VW Transporter5 ve Caddy tampon boyama işlemi videosu

[youtube=425,350]VZYSN-KP9oU[/youtube]
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2007, 17:18:00 Gönderen: SPoRTeXHauST »

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
Ynt: VW Transporter5 ve Caddy tampon boyama işlemi videosu
« Yanıtla #1 : 05 Şubat 2008, 19:44:46 »
Tampon boyama pek sağlıklı değilmiş,kim yaparsa yapsın ne malzeme kullanırsa kullansın yakın zamanda atılan boya çabuk deforme olup kalkıyormuş.
kaynak:servisim :)

« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2008, 00:38:19 »
Tampon boyama pek sağlıklı değilmiş,kim yaparsa yapsın ne malzeme kullanırsa kullansın yakın zamanda atılan boya çabuk deforme olup kalkıyormuş.
kaynak:servisim :)

Yapma Oktay abicim gozunu seveyim.Neden atsin ki boya.Yapilan islem aynen aracin uretildigi fabrikadaki gibi yapiliyor.Tamponun boya atmasi demek araci boyatip boya atmasi demek gibi birsey oluyor.Arac boyatipta boyasi atan cok az kisi gormussunuzdur.
Sonucta aynen fabrikasyon gibi zimpara cekip-astar atip-boyayip firinda bekletiliyor.Yani ayni islemler.Yakin arkadasim caddy i boyatti tamponlari-kapi kollari vs...2 sene oldu daha herhangi bir cizik-atma sozkonusu olmadi.Sadece caddy icin degil doblo-kangoo-connect icinde oyle.
Haa tamponu boyatip yolda tas falan gelirse tabi ki de boya atma olayi olacaktir aynenkaportada oldugu gibi.Ama durup durdugu yerde ya da yikama esnasinda basincli pompayla falan boya atmaz.Cok cok dusuk ihtimal belki de %0 dir.

Bence caddy modlanacaksa bence en basta yapilmasi gereken islem tamponlardir.Tampon olmadan cam filmi-jant-yay-xenon far vs... bence hicbir degeri yok.Tabi zevk meselesi saygi duyarim.
Buyrun arkadasimin caddy si.2 senedir tamponlar boyali masallah tas gibi hicbir sorun yok.Diger tamponlari boyatan arkadaslarda da oyle...

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2008, 08:32:16 »
 :-\
 Yani bana anlatılanlara göre Vw caddy nin üzerinde bulunan tamponlar boyaya uygun değil en ufak taş darbesinde bile yara alıp oradan boya kalkması başlıyormuş.Ayna kapakları ve dış kapı kolları için söylenen bir şey yok.Ben sadece duyduklarımı anlattım.
 :sevgi:

« Yanıtla #4 : 12 Mart 2008, 20:23:10 »
  selamlar, fabrikasyon boyalı tamponların alt yapısının daha değişik hazırlandığını biliyorum. yani aynı marka ve model iki aracın tamponları boyalı olanıyla boyasız olanının tamponlarının aynı yapıya sahip olmadığından bahsediyorum. bende aracımın tomponlarını boyatmak istedim fakat hiç bir boyacı konuşmalarıyla beni tatmin etmedi yani bir güven vermediler. çünkü geri dönüşü yok tamponlar tamamiyle zımparaya maruz kalıyor. bende daha önce partner vardı boyattım ve çok başım ağrıdı hatta pişman oldum.

« Yanıtla #5 : 12 Mart 2008, 23:42:39 »
  selamlar, fabrikasyon boyalı tamponların alt yapısının daha değişik hazırlandığını biliyorum. yani aynı marka ve model iki aracın tamponları boyalı olanıyla boyasız olanının tamponlarının aynı yapıya sahip olmadığından bahsediyorum. bende aracımın tomponlarını boyatmak istedim fakat hiç bir boyacı konuşmalarıyla beni tatmin etmedi yani bir güven vermediler. çünkü geri dönüşü yok tamponlar tamamiyle zımparaya maruz kalıyor. bende daha önce partner vardı boyattım ve çok başım ağrıdı hatta pişman oldum.

Gercekten enteresan.Bizim burdaki boyacilarda tam tersini soyluyor.Bende caddy yok ama arkadaslarimin nerdeyse hepsi boyatti.Aralarinda 2 senedir boyali olan caddy ler dahi var.Fakat hicbir sekilde boya atmadi.Aksine boyaci eger boya atarsa bedavaya tekrar boyarim bile diyor.Tabi ki yolda tas veya baska seyler gelirse boya atma olacaktir.Bu sadece tampon icin gecerli degil.Benim kullandigim passatin kaportasinda ince ince kucuk kucuk tas isleri var.Bu durumda yapabilecek birsey yok tabi ki.

Bir de orjinal boyali caddy tamponundan bahsetmissiniz.Ben olayi anlamadim.Sonucta boyali da olsa boyasizda olsa ayni tampon diye biliyorum.Zaten servise tampon siparisi verirseniz her sekilde boyasiz geliyor.Aynen kaporta aksami gibi.Bu sadece caddy de degil tum araclarda boyle.Ister tampon olsun ister kaporta,camurluk,kapi vs... ne isterseniz isteyin servise boyasiz olarak gelir ve serviste boyanir.

Saygilar.

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #6 : 13 Mart 2008, 00:10:18 »
Aynı tampon değildir Halil. Boyasız, sonradan boyanacak olan tampon iyice bir zımparalanması gerekiyor astar ve boyanın tutunması için. O zımparalama iyi yapılmadığı zaman atmalar oluyor.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #7 : 13 Mart 2008, 00:43:21 »
Aynı tampon değildir Halil. Boyasız, sonradan boyanacak olan tampon iyice bir zımparalanması gerekiyor astar ve boyanın tutunması için. O zımparalama iyi yapılmadığı zaman atmalar oluyor.

Tabi ki de zimparalanmasi gerekiyor.Once zimpara sonra astar sonra da boya.
Fakat soyledigim gibi servise tampon siparisi verirseniz boyasiz olarak geliyor ve serviste zimparalanip sonra astar cekiliyor daha sonra da boya atilip yaklasik 1 gun boyunca firinda tutuluyor.
Sonucta araciniz boyasiz tamponlu olsa bile boyatmak isteyince servisten istediginiz tamponla ayni islevi goruyor.

Iyi geceler Hosca kal.

« Yanıtla #8 : 15 Mart 2008, 23:40:39 »
teşekkürler açıklamalar için. şimdi ben boyatmak istiyorum fakat bi güven teşkil etmediği için terettütteyim. dediğim gibi dönüşü yok  çünkü olayın içine zımpara giriyor yani. tamamiyle deformasyona uğruyor.

« Yanıtla #9 : 16 Mart 2008, 00:39:38 »
teşekkürler açıklamalar için. şimdi ben boyatmak istiyorum fakat bi güven teşkil etmediği için terettütteyim. dediğim gibi dönüşü yok  çünkü olayın içine zımpara giriyor yani. tamamiyle deformasyona uğruyor.

Rica ederim.Tabi ki sizin zevkiniz.Ama benim caddy aracim olsaydi 1 dakika durmazdim :)
Bugun Isparta Zeki deydim.Caddy tamponlari vardi aksesuar bolumunde.Her ne kadar ucuk fiyatlarda olsa bile montaji yapilinca cok guzel duruyor.Bi jant birde tampon caddy i bambaska yapmaya yetiyor bence.Babamda doblo var onu boyatacaktim fakat duzgun arac kullanmadigi icin boyatmanin bi mantigi yok.Birde doblonun orjinal boyali tamponlarinda tamponun hepsi boyanmiyor.Yarisi boyaniyor.Vip ve premio daki gibi.Zaten hepsi boyaninca hic yakismiyor.Fakat caddy de oyle degil.Diger ticari araclara nazaran cok daha guzel oluyor.Tabi combo haric :)

« Yanıtla #10 : 16 Mart 2008, 21:40:10 »
    Halil, görüşlerin ve kararlılığın çok iyi ve bu yüzden boyacıyla bir daha görüşeceğim sağol. Aklıma yeniden düşürdün bu işi  ^-^

« Yanıtla #11 : 18 Mart 2008, 14:42:56 »
    Halil, görüşlerin ve kararlılığın çok iyi ve bu yüzden boyacıyla bir daha görüşeceğim sağol. Aklıma yeniden düşürdün bu işi  ^-^

:D

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #12 : 04 Nisan 2008, 17:53:38 »

« Yanıtla #13 : 05 Nisan 2008, 13:49:40 »
işte şekilde görüldüğü gibi sonunun hüsranla bitmesi de var bu olayda  :'(