Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Volkswagen, 25 milyonuncu Golf'ünü üretti  (Okunma sayısı 3397 defa)

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
Volkswagen, 25 milyonuncu Golf'ünü üretti
« : 27 Nisan 2007, 11:46:51 »

Alman otomobil üreticisi Volkswagen'in kompakt sınıfındaki modeli Golf'ün 25 milyonuncusu Almanya'nın Wolfsburg şehrinde bulunan fabrikasında üretildi.

İlk olarak üretimine başlandığı 1974 yılından günümüze kadar olan süreçte 5. nesil versiyonuyla yollara çıkmaya devam eden Golf'ün 25 milyonuncusu, 1.4 litre 140 HP TSI motorla ve DSG şanzımanla kombine edilmiş olarak üretildi.

Kompakt sınıfın en çok üretilen modeli unvanını da kazanan Golf'ün ulaştığı başarıyla ilgili düzenlenen törende konuşan VW Wolsburg Fabrika Müdürü Ditmar Korzekwa, 33 yıldaki Golf üretiminin ulaştığı adetlerin büyük bir başarı olduğuna dikkat çekti. Ditmar, bu aracın aynı zamanda Wolfsburg Fabrikası'nda üretilen 15 milyonuncu Golf olmasının da kendileri için ayrı bir onur kaynağı olduğunu da dile getirdi. 

Kaynak: İHA

http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
Ynt: Volkswagen, 25 milyonuncu Golf'ünü üretti
« Yanıtla #1 : 18 Mayıs 2007, 09:37:32 »
Hayırlı uuuurlu olsun  ;D

Çevrimdışı warlock

Otomobil
    mk1 GL
Ynt: Volkswagen, 25 Milyonuncu Golf'ünü Üretti
« Yanıtla #2 : 18 Mayıs 2007, 18:53:40 »
1.4 litre 140 HP TSI Bu motor a hayranım bide almanyada satılan 3 silindir 140ps TurboDizel FOX lar var sağolsun geçen yaz enişte bunla geldi ve benim araçta 5 onun fox tada 5 kişi vardı inanamassınız acayip kafa tutuyodu bana...  Elimizdeki Golf 1 leri günümüz şartlarına uydurmak istersek benim ilk tercihim Bu Dizel motor olurdu sanırım...