Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Anket

VW'nin türkiye'de üretilmesini istermiydiniz?Üretilseydi hangi modellerin üretilmesini isterdiniz?

VW CADDY
7 (23.3%)
VW PASSAT
2 (6.7%)
VW JETTA
1 (3.3%)
VW GOLF
12 (40%)
VW POLO
4 (13.3%)
VW TRANSPORTER
4 (13.3%)

Toplam Oy Verenler: 30

Gönderen Konu: VOLKSWAGEN TÜRKİYE ÜRETİMİ  (Okunma sayısı 9339 defa)

VOLKSWAGEN TÜRKİYE ÜRETİMİ
« : 28 Nisan 2007, 17:20:51 »
VW'nin türkiye'de üretilmesi'ne karşıyım.

Tek kaygım VW nin kalitesinin düşmesi.
türkiye birebir kalitesini düşürür.
örneğin: aırbag'ı bile opsıyonel olarak verir.

doğuş grubu ancak böyle sahtekarlık yapar.Allah bunların cezasını verecek.İşallah.
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2007, 13:16:01 Gönderen: mardinli_caddy »
MARDİNLİ

Ynt: VOLKSWAGEN TÜRKİYE ÜRETİMİ
« Yanıtla #1 : 28 Nisan 2007, 19:20:19 »
bana kalsa hic burda uretilmesin :)
kalitenin dusebilceginden kaygilaniyorum,
yoksa Türkiye'nin bu konuda gelismesinden yanayim  :)

« Yanıtla #2 : 29 Nisan 2007, 13:12:22 »
Alıntı
bana kalsa hic burda uretilmesin
kalitenin dusebilceginden kaygilaniyorum,
yoksa Türkiye'nin bu konuda gelismesinden yanayim 

ARDAcan gerçekten güzel birşey düşünmüşsün.
MARDİNLİ

« Yanıtla #3 : 24 Mayıs 2007, 15:36:45 »
Bende VW' in Türkiye'de üretilmemesinden yanayım. Çünkü ülkemizin bu konuda daha çok gelişme göstermesi gerek,yani taşıyamaz bu tür yatırımları. Hele böyle bir zamanda özellikle VW gibi bir dünya markasını. Eger böyle bir düşünce olursa, gerçekten iyi düşünmek gerek.

« Yanıtla #4 : 24 Mayıs 2007, 16:55:33 »
üretilebilir tabiki burda kalitesine de bir şey olmaz , başka ülkelerden gelenler sanki çok kusursuz..

« Yanıtla #5 : 24 Mayıs 2007, 17:31:24 »
Benim anladıgım kadarıyla,arkadaşların bahsettigi kalitesinin düşmesinden kasıt şöyle ; ürünün kalitesinin düşmesi degil,markanın kalitesinin düşmesi. Örneğin; kaliteli bir ürünün,yeterli potansiyeli olan,ekonomisi ileri derecede gelişmiş,yeterli imkanları sunabilecek olan bir ülkede üretilmesi, hem ürün ve ürünün taşıdığı marka açısından, hemde üretimi yapan firma açısından gelişme ve devamlılık ilkelerini düzenli bir şekilde yerine getirebilmesi demektir. Aksi bir durumda ürünün marka açısından kalitesinin düşmesi mümkündür. Marka kalitesinin düşmesi de, satışı yapılan ülke açısından,hem aracın satışlarının,hemde o markaya olan güvenin kaybedilmesi demektir. Ülkemizde VW markasının kalitesini koruması için, şuan yapabilecegi en akıllıca şey VW araçlarını, günümüzde yapmakta olduğu gibi ülkemize ithal etmesidir.

(Pazarlama bölümünde okuyan biri olarak,umarım net ve anlaşılır olarak anlatabilmişimdir)  :)

Çevrimdışı hcokal

• Problemsiz günler dileğiyle
« Yanıtla #6 : 24 Mayıs 2007, 18:07:45 »
Bkz: Ford  :o

« Yanıtla #7 : 17 Haziran 2007, 12:26:15 »
Benim anladıgım kadarıyla,arkadaşların bahsettigi kalitesinin düşmesinden kasıt şöyle ; ürünün kalitesinin düşmesi degil,markanın kalitesinin düşmesi. Örneğin; kaliteli bir ürünün,yeterli potansiyeli olan,ekonomisi ileri derecede gelişmiş,yeterli imkanları sunabilecek olan bir ülkede üretilmesi, hem ürün ve ürünün taşıdığı marka açısından, hemde üretimi yapan firma açısından gelişme ve devamlılık ilkelerini düzenli bir şekilde yerine getirebilmesi demektir. Aksi bir durumda ürünün marka açısından kalitesinin düşmesi mümkündür. Marka kalitesinin düşmesi de, satışı yapılan ülke açısından,hem aracın satışlarının,hemde o markaya olan güvenin kaybedilmesi demektir. Ülkemizde VW markasının kalitesini koruması için, şuan yapabilecegi en akıllıca şey VW araçlarını, günümüzde yapmakta olduğu gibi ülkemize ithal etmesidir.

(Pazarlama bölümünde okuyan biri olarak,umarım net ve anlaşılır olarak anlatabilmişimdir)  :)
İstendikten sonra yeterli bir imkaları sunabilecek bir ülkeyiz ama başımızda böyle insanlar ve hayır üretilmesin kalitesi düşer,yeterli imkanları sunamayız diyen insanlar olduğu sürecede hiçbirzaman biryere gelemeyiz ve aksine gerileriz şimdiki olduğu gibi eğer ülkemize birşeyler katmak istiyorsak bu şekil yanıtlar değil daha ılımlı ve olumlu yanıtlar vermek daha mantıklıdır.Sakın çıkıpta olamayacak bişiyin neresine olumlu yanıt vereyim demeyin bakarsınız böyle düşünen insanlarda gün gelir kurtulur ve en iyisini biz üretiriz.En basit bi örnek konularda var ÇİN jettası gördüğünüz üzere nekadar berbat bi araç,birde ülkemizde üretilen megane a focus a vs araçlara bakın nasıllar
(UMARIM UFAK OLMAMA RAĞMEN BİŞİLER ANLATABİLMİŞİMDİR...
                                   KOÇ

« Yanıtla #8 : 17 Haziran 2007, 12:54:47 »
Söylediklerim ne yazık ki gerçek ve gerçekler acıdır maalesef   :)

« Yanıtla #9 : 20 Haziran 2007, 10:26:08 »
Söylediklerim ne yazık ki gerçek ve gerçekler acıdır maalesef   :)
Sizin gibiler böyle düşünmeye devam ettiği sürecede maalesef gerçekler acı oluyor.
Biraz kendi benliğinizi ülkenizi koruyun lütfen..

« Yanıtla #10 : 20 Haziran 2007, 14:12:41 »
Bu konunun benliğimi ve ülkeyi korumakla ne gibi bir alakası var anlayamadım   :(

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #11 : 20 Haziran 2007, 14:27:21 »
Sizin gibiler böyle düşünmeye devam ettiği sürecede maalesef gerçekler acı oluyor.
Biraz kendi benliğinizi ülkenizi koruyun lütfen..

güzel kardeşim, aramızda kimsenin kendi belliği ve ülkesine zarar verecek kişilerin var olduğunu düşünmüyorum. elbette gönül isterki, kalitesine ve güvenliğine hayran olduğumuz araçlar ülkemizde üretilsin. bunu yapabilecek gücümüzde var, fakat anlayış konusunda bazı tereddütlerim var (diğer arkadaşlarımız gibi). Bugün 10cent'lik digital saati bile aracın donanımından çıkaran Oyak-Reanult gibi.  sağ dikiz aynası ve paspasların opsiyon olduğu günlerde çok eski değil bu ülkede. heyecanını anlamaya çalışıyorum, inşallah büyüyünce bu düşüncelerini sen gerçekleştirirsin, bizde seninle bu ülkenin evladı olarak gurur duyarız.

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #12 : 30 Haziran 2007, 23:54:45 »
Evet yani bu ülkede yıllarca bir ton paraya şahin gibi sağ aynası olmayan arabaları sattılar...

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #13 : 01 Temmuz 2007, 20:30:04 »
öyle bi yorum yapılmışkı türkiyede yapılan şeyler çok kalitesiz..
yapmayın burası çin değil :D
otomotiv sektöründe o kadar ileri durumdayızki çoğu imalatçımız oem'e parca veren firmalar..
yani burda yapılması ne markayı ne aracı kalitesiz yapmaz bundan şüpheniz olmasın..
erhanında dedıgı gıbı gelenler çokmu iyi sanki ;)