Gönderen Konu: kampanadan diske  (Okunma sayısı 3388 defa)

Çevrimdışı mikail

• Profili Görüntüle
kampanadan diske
« : 29 Ocak 2009, 00:16:12 »
arkadaşlar benım ventonun arkadakı kampana fren sıstemını ıptal edıp yerne dısk fren sıstemı uygulamak ıstıyorum bu ıslem nasıl olur nelere ıhtıyac var?fiyat olarak ne kadara mal olur?ve pozitif bi sonuç elde edebilirmıyız arıları ne olur eksılerı ne olur ve bu işlemi yapan kımse varmı?

Çevrimdışı erdem2179

• erdem2179
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk3 gti
Ynt: kampanadan diske
« Yanıtla #1 : 29 Ocak 2009, 00:52:50 »
mikail bence gerek  yok disk daha iyi ama çokta önemli değil bence
Mk3 gti

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Ocak 2009, 12:51:29 »
abi bunu bızde tempra varken cok arastırdım bazı araclarda dısk dezavantaj olabılıyormus ozelıkle hafıf araclara sonradan dısk takılınca arkayı kıtleyıp savurabılıyomus ama sende abs varsa sorun olmaz dıye dusunuyorm...
bıde arkaya dısk takman ıcın komple arka aksı degıstırmen gerekıyo :D dısk te bı problem yok ama kalıperı takıcak yer olmadıgı ıcın (sadece bı sekılde aksı degıstrmeden oluyo oda kaynakla kalıperı tuturuyolar buda fren sıstemı gıbı onemlı bısey ıcın cok rısklı) aks ı malesef degıstmen lazım bencede bole bı ıse gırme ama arastır yınede ben gecen sene bole bıseyı tempraya yaptrcaktım boyumun olcusunu aldım...adam tempra 2.0 ın arka aksı takalım dedı onların arkası dısk dedı... bende kalsın dedım  ;)

Çevrimdışı mikail

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Ocak 2009, 13:07:02 »
benım arac vento abs var ve ventonun bazı modellerınde arkada disk var arka aksların disk fren
 olanlar la aynı olma ihtimali varmıdır peki?

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Ocak 2009, 13:45:16 »
ventoların arka sı dısk olanların aksını alıp taktırabılırısn...ben bole bılıyorum belkı baska yol vardır aksı degıstrmek harıcınde bence bırazdaha arastır senı yanlıs yonlendırmek ıstemem

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #5 : 30 Ocak 2009, 14:53:02 »
Akslar değişmeden fkampana düzeneği sökülür yerine disk düzeni takılır ama disk taktığın zaman hemen öğle boruları takmakla işin bitmez.. Fren merkezinin uyumlu olup olmadığına bakman lazım değilse uyumlu merkez yada arka borulara basınç ayarlayıcı adaptor takman gerekir....
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı mikail

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Ocak 2009, 14:56:51 »
tesekkur ederım arkadaslar verdıgınız bılgıler ıcın sanırım bı frensı ye dorunmek lazım