Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Volkswagen Fabrikasından Görüntüler  (Okunma sayısı 11166 defa)

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
Ynt: Volkswagen Fabrikasından Görüntüler
« Yanıtla #14 : 08 Şubat 2012, 11:33:20 »
Şu autostadt tan bi tane scirocco indirsinler yeter bana :D

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #15 : 08 Şubat 2012, 12:01:41 »
şavaşın bütün olumsuzluklarından çıkıp, kötü imaja sahip olmalarına ragmen bunu olumlu bir yöne çevirip dünyaca tanınan bir marka hale gelmesini sağlamak ders alınması gereken bir durum.

Almanların fabrikaları, Amerikanların fabrika yapan fabrikaları, bizim ise ithalatımız var  :t
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #16 : 08 Şubat 2012, 12:05:52 »
şavaşın bütün olumsuzluklarından çıkıp, kötü imaja sahip olmalarına ragmen bunu olumlu bir yöne çevirip dünyaca tanınan bir marka hale gelmesini sağlamak ders alınması gereken bir durum.

Almanların fabrikaları, Amerikanların fabrika yapan fabrikaları, bizim ise ithalatımız var  :t
+1

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #17 : 08 Şubat 2012, 12:17:55 »

Almanların fabrikaları, Amerikanların fabrika yapan fabrikaları, bizim ise ithalatımız var  :t

:tamamdir :tamamdir :tamamdir Katılıyorum..

Benim de Mesleğim matbaacılık.. Mesleğim gereği son teknoloji büyük makinelerde de çalıştım küçük butik ofsetlerde de.. Belki bileniniz vardır ama bilmeyenler için Bizim meslektete Baskı Makinalarının MERCEDESİ yine alman malı HEIDELBERG markasıdır. yine bunu alman markası olana KBA (koningbauver) ve MAN Roland markaları izlemektedir. Bende HEIDELBERG ustasıyım ne marka ne model olursa olsun hepsinde çalıştım ve biliyorum  ve şunu diyebilirimki "ADAMLAR GERÇEKTEN BU İŞİ BİLİYOR" Makinelerin içerine girdiğinizde tam bir TORNA harikalar diyarı ile karşılaşıyorsunuz. O dişlilerin inanılmaz uyumu, nerede ne kalitede çelik ve malzeme kullanılacağı hepsi ince ince hesaplanmış ve gerçekten çok ama çok sağlam makineler. Şöyle bir örnek vereyim. Ben ümraniye UMUR basımda çalıştığım dönemde benim çalıştığım makine heidelberg 2006 model türkiyenin ilk 10 üniteli 70x100 ofset makinesi idi son derece teknolojik ve bilgisayar kumandalıydı ve yine aynı matbaada belki inanmayacaksınız ama 1960 model Heidelberg vardı ve tıkır tıkır çalışıyordu.. Kaldıki benim matbaamda şu anda 1960-1975 ve 1990 model makinelerle ekmeğimizi kazanıyoruz.  Büyük ülke kolay olunmuyor. Almanyaya baktığınız zaman adamlar 2. dünya savaşından sonra resmen küllerinden doğmuşlar. ve savaşta kazandıkları tecrübelerini otomotiv ve makine sektörüne yatırmışlar. Halbuki yeraltı ve yer üstü kaynakları olarak eski kıta avrupanın kuzeyinde çokta zengin olmayan bir bölgede yaşamaktalar. buna rağmen ithal ettikleri çeliği ve petrolü işlemeyi iyi becermişler. Helal olsun demekten başka birşey gelmiyor insanın içinden..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #18 : 08 Şubat 2012, 12:34:06 »
Japanese attitude for work:
“If one can do it, I can do it. If no one can do it, I must do it.”
(Türkçesi) japonların iş anlayışı(iş yaklaşımı): eğer bunu biri yapabiliyorsa (bu iş yapılabiliyorsa), ben de yapabilirim. eğer bunu kimse yapamıyorsa ben yapmalıyım. (yapan ben olmalıyım)

Middle Eastern attitude for work:
“WALLAHI if one can do it, let him do it. If no one can do it, YA-HABIBI how can I do it?”
(Türkçesi) orta doğuluların iş yaklaşımı: Vallahi eğer bunu biri yapabiliyorsa, bırak o yapsın. eğer bunu kimse yapamıyorsa, ya habibi ben nasıl yapayım ki?

bunu yazan arkadaş Türkler için bir satır daha eklemiş. (bu satırı ilk kez gördüm ama cuk oturmuş).

I add one line for Turks: hehe “This is not the way to do it”

Türkçesi: böyle yapılmaz. (kısa ve öz. sadece eleştiri. alternatif yöntem yok. geri bildirim yok. salt eleştiri)
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2012, 12:35:17 Gönderen: TEYOLOGY »
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #19 : 08 Şubat 2012, 12:48:04 »
İnternethaber sitesinden alıntıdır.. varın siz düşünün artık..

Almanya'nın, 2011'de dış ticaret fazlasının 158 milyar euroya ulaştığını açıkladı.

İhracatın da yüzde 11.4 artarak ilk kez 1 trilyon euroyu aştığı bildirildi.

Alman ulusal istatistik bürosu, ithalatın da yüzde 13.2 artarak 902 milyar euro seviyesine ulaştığını duyurdu.

Avrupa'nın en büyük ekonomisi olan Almanya'nın dış ticaret fazlası 2010 yılında 155 milyar euro olarak gerçekleşmişti.

Almanya'nın Avrupa Birliği'nin dışına ihracatı da geçen yıl yüzde 13.6'lık artışla 432 milyar euroya ulaşırken, Avrupa Birliği'nin diğer üyelerine yönelik ihracatı ise yüzde 9.9 artış göstererek 627.3 milyar euroyu aştı. Bunun 420 milyar eurosu ise euro bölgesi ülkelerine yapıldı.

Almanya'nın bir önceki yıl 142 milyar euro olarak gerçekleşen ödemeler dengesi fazlası ise 2011'de 136 milyar euro olarak gerçekleşti.

Avrupa Birliği'nin en güçlü ekonomiye sahip ikinci ülkesi Fransa'da ise merkez bankası 2012'nin ilk üç ayında ülke ekonomisinin büyümesinin yüzde 0 civarında gerçekleşeceği tahmininde bulundu.

Fransız ekonomisinin 2011'deki dış ticaret açığı 70 milyar euro olarak kaydedildi.

Kaynak : http://www.internethaber.com/almanyanin-ihracati-1-trilyon-euroyu-asti-399964h.htm#ixzz1lmoPIYGR
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #20 : 08 Şubat 2012, 14:12:53 »
özet: Alman'dan şaşmayacaksın :D

« Yanıtla #21 : 09 Şubat 2012, 18:37:03 »
buda bonus yeni buldum :sevgi:

« Son Düzenleme: 09 Şubat 2012, 18:37:29 Gönderen: ahmet mmc »

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #22 : 09 Şubat 2012, 18:38:12 »
en son kadınlara bişey yaptırıyorlar bu arablara ama çözemedim daha:)))

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
« Yanıtla #23 : 09 Şubat 2012, 18:39:46 »
en son kadınlara bişey yaptırıyorlar bu arablara ama çözemedim daha:)))

fotoğraf çekimi için mankenlik ajansına kayıtlı mankenler sanırım. hoş bu güzellikleri görünce kızları gözüm görmüyor ya o başka.

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #24 : 09 Şubat 2012, 18:45:15 »
fotoğraf çekimi için mankenlik ajansına kayıtlı mankenler sanırım. hoş bu güzellikleri görünce kızları gözüm görmüyor ya o başka.

ya Tolga Şu avatar resmini değiştir yahu...

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
« Yanıtla #25 : 09 Şubat 2012, 18:47:20 »
ya Tolga Şu avatar resmini değiştir yahu...

niye ki? kötü mü çıkmışım?  ;)

şaka bir yana size de avatar beğendiremiyoruz yahu. eski avatarımı da değiştir diye diye buna değiştirttiler.

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #26 : 09 Şubat 2012, 19:01:00 »
niye ki? kötü mü çıkmışım?  ;)

şaka bir yana size de avatar beğendiremiyoruz yahu. eski avatarımı da değiştir diye diye buna değiştirttiler.

Tövbe tövbee gördükçe içim gıcıklanıyor.. Adammı öldürmüş ne olmuş adama böyle..

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
« Yanıtla #27 : 09 Şubat 2012, 19:15:53 »
 :D kısa bir süre daha kalsın da yine orijinal bir şey bulunca dğeiştireyim