Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: V.A.G Markalarının Logoları-Amblemleri-Hikayeleri...  (Okunma sayısı 2091 defa)

AUDI

Dört halka. Amblemdeki dört yüzük araba birliği için bir araya gelip ittifak kuran dört firmayı simgeliyor. Audi ismi, firmanın eski yöneticilerinden olan mühendisAugust Horch tarafından verildi. Markaya kendi ismini vermeyen Horch, Latince’deki karşlığı olan Audi’yi buldu.

PORSCHE
Suebyalı’nın gururu. Porsche amblemi, 1952 yılından bu yana Suebya milliyetçiliğini öne çıkartan simgelere yer veriyor. Amblemdeki siyah at, Almanya’nın Stuttgartşehrinin armasından. Geyik boynuzu ile kırmızı-siyah çizgiler ise Almanya’nın Württemberg köyünün flamasından alıntı.

SEAT
İspanyol’un S’si ilham verdi. 90’lı yılların başında VW ile birleşmesiyle Ispanyol araba yapımcısı, VW amblemin üstüne prestij, ilericilik ve dinamikliği simgeleyen büyük S harfini yerleştirdi.

SKODA
Çek sembolü. Skoda’nın daire içindeki kanatlı ok, hayal eymeyi, itina göstermeyi, hız ve ilerlemeyi sembolize ediyor. Firma, kullandığı amblemle, bütün arabaların bu vasıflara sahip olduğunu göstermek istiyor.

VOLKSWAGEN
Kim icat etti? VW amblemi Porsche mühendisi Franz Xaver tarafından bulundu. Ekim 1948 yılından bu yana markanın iki harfi Almanya’nın Wolfsburg şehrini şereflendiriyor.

« Son Düzenleme: 28 Ocak 2008, 10:48:52 Gönderen: AhMeTH61 »

Ynt: V.A.G Markalarının Logoları-Amblemleri-Hikayeleri...
« Yanıtla #1 : 28 Ocak 2008, 13:40:30 »
audi ve seat ın bir de açılımları olması lazım ;) Auto,Union gibi bişeyler AUDİ nin Spanish,Emotion vs. de seat ın ;)