Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Teyp,anfi,kolon Vs... montaj işlemleri  (Okunma sayısı 30359 defa)

Teyp,anfi,kolon Vs... montaj işlemleri
« : 07 Temmuz 2007, 12:45:35 »
Bu işlemden önceki kullandığım Blaupunkt Santa Monica C50 modeli teyibim. (Halada çok seviyorum bu cihazı ama kaset devrini kapatmak istedim.Kaset adaptörü aux girişi mp3 player Mp3 discman gibi cihazları baglamaktan sıkıldım.)

Gelelim söküm işlemlerine, Blaupunktların kendine has anahtar sistemleri olmasına karşın evde bulduğumuz ince bir çivi veya çengelli iğne benzeri malzemelerlede bu işi gerçekleştirebiliriz. Çengelli iğnemizi teybimizin küçük deliklerinden geçiriyoruz,ve dışa dogru iğne içerideyken bastırıp sağ lı sollu iki tarafada bu işlemi uygulayarak teybi yuvasından çıkartıyoruz.

Bu Arada Aşağıdaki Şemaları da iyi bilmemiz gerek...

Öne değru çektiğimiz teybimiz tutucu dişlerden kurtulunca tek bir hamle çekimi ile t-rahatlıkla yerinden sökülecektir.

Sökme işlemi tamamlandıktan sonra arka tarafa hapörlör koymak için anfi ve sağ sol teyp arka çıkışları için kablo hattı çekicez.Bunun için kabloları kapı içlerinden geçirerek ortada görünmüyecek şekilde gizlemeliyiz sağ taraf için sağ kapıdan, sol taraf için sol kapı altından en uygunudur.Resimde görülen sağ taraftaki iki kablodan bi tanesi sadece arkadaki bassı anfi ile beslemek için çekilmiştir.

Hatlar çekildikten sonra VW Polo 6N lerde arka kolonlar bulunmadığı için orjinal 2 çıkışlı soketinin 4 lü soketle değiştirilmesi gerekiyor.Kesme biçme olmamasını istediğim için orjinalliğini bozmada 2 li soketi 4 lü soket haline uzatıyoruz. Sağlamca bantlayıp temassızlık yapmıyacağından emin olmak gerekir.

Evet artık aşağıdada görüldüğü gibi çok saglam bir montaj ile 4 lü soket ikili sokete bağlandı.BU baglantıyı hiçbir kasis,hiçbir sarsıntı temassızlığa itemez.

Tüm bunlar bağlandıktan sonra soketlerleri ile gelen yeni teybimizi bağlayıp yerine oturtuyoruz. Teyple işimiz bitiyor.

Anfi bağlantıları ile Devam edicez...

Volksport Tuning  :tamamdir
« Son Düzenleme: 26 Ekim 2007, 00:04:34 Gönderen: volksport »

Ynt: Teyp,anfi,kolon Vs... montaj işlemleri
« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2007, 14:03:02 »
eline sağlık güzel olmuş.

« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2007, 17:06:15 »
Anfi için 6N lerde en uygun yeri kokpit altı sağ taraf olarak düşündüm,aracımızın sol sigorta kutuları arasından yukarı dogru kaput altı ön sileceklerin motorların bulunduğu alana aküden 12 volt çekmek için +12V kablosu uzattık biraz zahmetli bi iş oldu.(Çünkü 6n lerde gerçekten motor ile iç kokpit arasına kablo çekebileceğiniz bir boşluk bulmak çok zor.)Bu kabloyuda sağ yocu paspaslığının altına kadar çektik.Anfi montajımız için gerekli elektirik hattını elde ettikten sonra teypten inen anfi cıkışlarınıda uygun alana getirdik. 2x75watt RMS değerde olan anfimizi sadece 25 cm TS-W253F model Pioneer için kullanıcağımızdan köprüleme ile bağlantımızı yaptık.1x150 watt RMS değerimizi elde ettikten sonra arka bass kabini için çektiğimiz hattın montajını yaptık.

Anfi bağlantılarını istediğimizde sokebilmek için soketli yaptık. Soketi aşağıdaki şekilde anfiye bağlıyoruz.

Montaj tamamlandıktan sonra dısardan fark edilmeyecek bir görüntü elde etmiş olduk,Anfi için yer ayırma korkusuda kalmadı.

Arka Pandizotun kaplanmadan önceki hali,

----

Arka pandizot kaplandıktan sonra sağ ve sol kanalların arka koltuk altından gelen kablolarının bağlantıları yapıldı.

----

Son olarakta anfiden köprülenmiş olarak gelen kabloları Pioneer TS-W253F 'e bağlıyoruz. Ses Sistemimiz tamamlanmış oluyor.

----

Bu çalışmada gerek yardımlarıyla gerek muhabbetiyle yanımda olan ve yardımcı olan Eren Emek Ergen ve Polat Kök arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Emek kanka güzel iş çıkardık, eyvallah.
« Son Düzenleme: 19 Mart 2008, 11:01:45 Gönderen: volksport »

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2007, 23:58:33 »
Güzel çalişma eline sağlık kardeşim :D

« Yanıtla #4 : 08 Temmuz 2007, 00:49:05 »
eralp  ellerine sağlık ne güzel anlatmışsın benim arabaya 'da bir el atsak müsait zamanda  ;) teşkilatı sen o gün gördün birazda kurcaladın ama sonucta profesyenel desteğe ihtiyaç var.arkadaki çeyiz sandığına hasta oldum >:D
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #5 : 08 Temmuz 2007, 01:35:01 »
eline sağlık güzel iş çıkarmışsın yalnız taktığın bası free air diye biliyorum hatta 303 modeliydi galiba...diğer konuda kutunun litresi sanki biraz küçük kalmış gibi...keyifli dinlemeler...

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #6 : 09 Temmuz 2007, 03:01:10 »
eline saglık anlatımın ıcın ve keyıfle dınlemeler  dılerım

« Yanıtla #7 : 10 Temmuz 2007, 00:11:05 »
Teşekkürler Arkadaşlar, Bass geçici olarak duruyor,Bi ara boş vaktimde Audiobahn veya Kicker ile değiştirmeyi düşünüyorum kabinli olarak.

« Yanıtla #8 : 10 Temmuz 2007, 00:14:33 »
süper olmuş eline sağlık

kabinli buffer her zaman daha güzel ve sağlam oluyo bence ;)
Onlar Daha İyisini Yapana Kadar En İyisi Bu :)  VW

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #9 : 10 Temmuz 2007, 00:24:44 »
Eline sağlık Eralp güle güle kullan :tamamdir

« Yanıtla #10 : 10 Temmuz 2007, 01:27:44 »
eralp  ellerine sağlık ne güzel anlatmışsın benim arabaya 'da bir el atsak müsait zamanda  ;) teşkilatı sen o gün gördün birazda kurcaladın ama sonucta profesyenel desteğe ihtiyaç var.arkadaki çeyiz sandığına hasta oldum >:D

Abi Professyonel yardım değilde,bi kaç metre kabloya ihtiyacın var senin, komple kolon hatlarını tekrar döşemek gerek bi de kapı ve arkalarada güzel birer kolon almak lazım. teybin Blaupunkt kotu değil bence guzel bi cihaz ses olarak sadece kolon ve temiz birer muzik hattı çekimine ihtiyacı var aracının.

« Yanıtla #11 : 11 Temmuz 2007, 15:19:01 »
Bu arada Blaupunkt C50 modeli eski teybimi elden cıkardım.Siteye yeni uye bi arkadasımıza verdim.
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2007, 15:24:17 Gönderen: volksport »

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #12 : 11 Temmuz 2007, 17:05:41 »
Hayırlı uğurlu olsun :D

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #13 : 12 Temmuz 2007, 20:34:47 »
herşey tamamda, amfi paspasın altında kaldı sanırım. nasıl soğuyacak bu alet? hava girmesi gerekmezmi alete???