Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Neden modifiye........  (Okunma sayısı 5449 defa)

Neden modifiye........
« : 06 Şubat 2008, 12:24:47 »
Neden modifiye.......kendime sorduğumda ise şu cevabı verdim kendime "insanları şaşırtmak" standart bir Skoda'nın modifiye edilerek kendinden güçlü araçlarla savaşması.......siz ne dersiniz.

Ynt: Neden modifiye........
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2008, 12:30:09 »
Bence Farklı olmak..  :tamamdir

« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2008, 12:35:09 »
Kendi tarzımı arabama yansıtmak. Dikkat çekmek ve farklı olmak.

Çevrimdışı concrete

• 1.4 16v
« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2008, 12:42:30 »
sonun kadar katılıyorum size insanları şaşırtmak hayranlık uyandırmak belkide egomuzu tatmin etmek de olabilir... ama günümüzde o kadar cok modifiye diye saçmalayıp duran insanlar varki etrafımızda... ama şükürler olsun bu işten anlayanlarda yok değil...
http://img232.imageshack.us/img232/202/kralmsncombayraklar51ls7.gif

UĞRUNA KAN DÖKÜLMESİ GEREKİYORSA ACIMAM DÖKERİM...ALAYINA KAN , ALAYINA İSYAN...

« Yanıtla #4 : 06 Şubat 2008, 12:47:36 »
Alıntı
sonun kadar katılıyorum size insanları şaşırtmak hayranlık uyandırmak belkide egomuzu tatmin etmek de olabilir... ama günümüzde o kadar cok modifiye diye saçmalayıp duran insanlar varki etrafımızda... ama şükürler olsun bu işten anlayanlarda yok değil

Deniz kardeşim sonuna kadar haklısın. Modifiyeyi o kadar çok abartan varki. Arabanın kişiliği birden bire yok oluyor. Sade ama çekici, spor ama klasiğine bağlı kalınmış... Aynı modellerin içinde bakıldığında şıklığıyla farkedilen.. of of özledim arabamı  :-\

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #5 : 06 Şubat 2008, 14:33:57 »
Aracı kendi zevklerim doğrultusunda modernize etmek. Genelde klasiklerle uğraştığım için modernize diyorum :)

Çevrimdışı PoloGTI

• Otomobil
    Vw Polo 6N2
  • Ersan
« Yanıtla #6 : 06 Şubat 2008, 14:37:06 »
Farklı olmak , arabanın sınırlarını zorlamak  :D
Vw Polo 6N

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #7 : 06 Şubat 2008, 14:42:42 »
Ağır modifiyeye her zaman karşıyım.Aracın kendi benliğini kaybetmeden sade ve yakışan parçalarla toplanmasıdır benim modifiye anlayışım :)
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #8 : 06 Şubat 2008, 16:28:13 »
sonun kadar katılıyorum size insanları şaşırtmak hayranlık uyandırmak belkide egomuzu tatmin etmek de olabilir... ama günümüzde o kadar cok modifiye diye saçmalayıp duran insanlar varki etrafımızda... ama şükürler olsun bu işten anlayanlarda yok değil...

Evet bende sevmem abartili modifiyeyi ama sonucta kisisel zevklerdir.Saygi duymak gerekir.
Sanirim mod islemlerinin tarihine bakilinca karsimiza USA cikar.Cok eskiden beri orjinal Amerikan araclarini abartili olarak modlamislardir.Daha sonra bu is yavas yavas tutulmaya baslayinca USA dan Tum dunyaya yayilmaya basladi.Ilk modifiye ornekleri de abartili lastikler-kesilmis yaylar ve jantlar olarak dikkati ceker.Daha sonra boya islemleri ve muzik sistemleri vs... olarak devam etmistir ve dikkat ederseniz ilk mod islemleri daha cok motor gucleriyle alakli olmustur.Buna paralel olarak drag yarislari ve nascar ortaya cikmistir.Daha sonra rally ile devam etmistir.
Demek istedigim ilk mod islemleriyle kasit su idi: aracin tamamen modernize edilerek araci taninmaz hale getirip disardan araci gorenlerin "aaa bu aracin markasi ne?" diye tanimlayamayacagi araclar yapmakti.Onun icin herkesin kisisel dusuncesine gore mod anlayisi vardir.Saygi duymak gerekir.

Saygilar...

« Yanıtla #9 : 06 Şubat 2008, 21:18:37 »
En başta performansı ile şaşırtmak sonrada orjinal ve sade dış görünüm ...

Çevrimdışı emirhan

• Turboo İntercooler
« Yanıtla #10 : 06 Şubat 2008, 21:34:35 »
aracımın daha güzel görmek

« Yanıtla #11 : 06 Şubat 2008, 23:53:42 »
Bana kalırsa tuning; dikkat çekmenin dışında, iyi yada kötü farketmez, ayrıca zevk unsurunu da içeriyor. Türkiye' de tuning sektörü, " Hızlı ve Öfkeli " filminden sonra yayıldı. Filmin vizyona girdiği tarihten sonraki dönemlerde yavaş yavaş hareketlenmeye başlayan bu akım, şimdilerde başlı başına bir sektör haline geldi.

« Yanıtla #12 : 07 Şubat 2008, 10:43:47 »
şuan asker olarak bu tabir hoşuma gitti.bencede savaşmak!!