Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: SİZ OLSANIZ HANGİSİNİ TAVSİYE EDERDİNİZ?  (Okunma sayısı 2505 defa)

Çevrimdışı mt

SİZ OLSANIZ HANGİSİNİ TAVSİYE EDERDİNİZ?
« : 10 Nisan 2007, 08:20:54 »
Merhabalar Arkadaşlar.

Otomobiller hakkında fazla bilgisi olmayan biri olarak yardımınıza ihtiyacım var.

Bir arabam olsun markası Volkswagen olsun. Neden bilmiyorum ama seviyorum işte. Bununla iş bitmiyo ki. Bi dünya model, çeşit çeşit özellikler, farklı fiyat seçenekleri. Zaten karışık olan kafam iyice allak bullak oldu.
Aracı İstanbul trafiğinde ve ara sıra da uzun yolda kullanacağım. Güvenli ve rahat bir araba olmalı.
Fazla masraf çıkarmamalı (arızaydı vergiydi vs vs) ve en önemlisi az yakmalı. Performansı da iyi olsun isterim tabii ki ama hani ralliye falan çıkacak da değilim. Konforlu olması da önemi. Esasında gönlümde Golf var. Neden diye sormayın :) Ne dersiniz?

35,000 Ytl gibi bi fiyat var aklımda. Pek aşmasa iyi olacak.

Bu dizeller hakkında fikriniz nedir. Bir de Tiptronik şanzıman (ne olduğunu da tam anlayabilmiş değilim ya) sağlıklı mıdır sizce.
Hiç Volkswagen kullanmadım. Esasında fazla sürüş tecrübem de yok. Bu yüzden nelere dikkat etmem gerektiğini de kestiremiyorum. Şayet tavsiyelerinizle, sorularınızla, tecrübelerinizle bana yardımcı olursanız çok sevineceğim.

Şimdiden teşekkürler...

Ynt: SİZ OLSANIZ HANGİSİNİ TAVSİYE EDERDİNİZ?
« Yanıtla #1 : 10 Nisan 2007, 13:06:55 »
Selam Mt ,
Yazdıklarınızı okurken kendime çok benzettim:)
Eğer şehirler arası  yolculuk yapacaksanız ve de bunu çok sık yapacaksanız bence dizel  otomobil alın .
Trafikle çok geçmişiniz yoksa  bence de  tiptronik (yani istenildiğinde  otomatik , istenildiğinde düz vites)
olan arabada almanızda fayda var. Ben otomatik kullanıyorum. Süpper :)
Ben , araba alırken  vw  ile toyota arasında kalmıştım.Toyotanın hem dizel hem otomatik olan modeli var.Süpper  araba..Ama Ben test sürüşünde  pek hoşlamadım.İçimdeki vw aşkı bambaşka:)

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: SİZ OLSANIZ HANGİSİNİ TAVSİYE EDERDİNİZ?
« Yanıtla #2 : 11 Nisan 2007, 09:10:02 »
Manuel vites ile bir sorununuz yoksa manuel almanız hem yakıt, hemde bakım masrafları açısından daha karlı olabilir.

0 mı ikinci el mi alcağınızı belirtmemişsiniz. Ancak 0 alıcak olursanız fiyatları ne civarda bilmiyorum Golf Trendline tatmin edici olmaz. Şahsen kumaş kalitesini falan beğenmemiştim.

İkinci el düşünüyorsanız  4 kasa Golf TDI Comfortline ve Highline'lara bakabilirsiniz gönül rahatlığıyla.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."