Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: serviste kullanılan yağ ve dışarıda satılan yağ  (Okunma sayısı 33329 defa)

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: serviste kullanılan yağ ve dışarıda satılan yağ
« Yanıtla #28 : 11 Mart 2014, 00:49:56 »
tabi memnun olurum, mail adresimi yolluyorum özelden :)

O zaman ben de METU Mail'den cevap yazıyorum  :tamamdir
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #29 : 11 Mart 2014, 00:52:35 »

Evet dediğiniz gibi yağ şartnamelerine kimse bakmıyor. Ben daha önce forumda bunları çok anlattım ama şu şekilde tepki veren insanlar oldu "Çamaşır makinesine deterjan alırken makine üreticilerinin tavsiyelerine mi bakıyoruz da yağ alırken üreticilerin belirlediği şartnamelere bakalım."

benim dediğim bir cümleye gönderme yapmışsın da bir de çarpıtmadan yazsaydın da tam olsaydı. ben araç üreticileri ile yağ üreticileri arasında bir yere kadar danışıklı dövüş olduğuna dair bir içerik kullandım.

aynı konuyu farklı başlıkta sıfırdan tartışıyor gibi olacağız da sen bunu hata olarak görüyorsan senin yazdıklarını da hatırlayalım. aracın kullanıldığı bölgenin mevsim sıcaklıklarının yağ seçimini etkilemediği, araçta lpg bulunup bulunmamasının yağ seçimini etkilemediği, motorun yapmış olduğu kilometrenin yani diğer bir deyişle aşınmasının yağ seçiminde viskoziteyi de göz önünde bulundurulması gerekliliği olmadığı... buna benzer bir kaç tane daha ilginç görüş.  :) tabi diğer yandan beni cehaletle suçlarken aslında benim önerdiğim yağların da şartnamelere uyduğu gerçeği. 1960'lı yıllarda tam sentetik yağların icadından sonra üretilen her sentetik yağın ekvatordan sibiryaya kadar uygun olduğunu iddia ettikten sonra, vw servis kılavuzlarındaki (mk3 mk4) viskozite seçim çizelgesini eski olduğu için geçerli bulmaman (tabi vw mühendisleri bunu hazırlarken 1960larda tam sentetiğin icadından habersiz. ya da sen vw mühendislerinden bilgilisin)

sen takılmana devam et.  :)
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

« Yanıtla #30 : 11 Mart 2014, 00:56:23 »
benim dediğim bir cümleye gönderme yapmışsın da bir de çarpıtmadan yazsaydın da tam olsaydı. ben araç üreticileri ile yağ üreticileri arasında bir yere kadar danışıklı dövüş olduğuna dair bir içerik kullandım.

aynı konuyu farklı başlıkta sıfırdan tartışıyor gibi olacağız da sen bunu hata olarak görüyorsan senin yazdıklarını da hatırlayalım. aracın kullanıldığı bölgenin mevsim sıcaklıklarının yağ seçimini etkilemediği, araçta lpg bulunup bulunmamasının yağ seçimini etkilemediği, motorun yapmış olduğu kilometrenin yani diğer bir deyişle aşınmasının yağ seçiminde viskoziteyi de göz önünde bulundurulması gerekliliği olmadığı... buna benzer bir kaç tane daha ilginç görüş.  :) tabi diğer yandan beni cehaletle suçlarken aslında benim önerdiğim yağların da şartnamelere uyduğu gerçeği. 1960'lı yıllarda tam sentetik yağların icadından sonra üretilen her sentetik yağın ekvatordan sibiryaya kadar uygun olduğunu iddia ettikten sonra, vw servis kılavuzlarındaki (mk3 mk4) viskozite seçim çizelgesini eski olduğu için geçerli bulmaman (tabi vw mühendisleri bunu hazırlarken 1960larda tam sentetiğin icadından habersiz. ya da sen vw mühendislerinden bilgilisin)

sen takılmana devam et.  :)

abi bu arada ne göndermeden ne de önceki konulardan haberim yok, pek aktif değilim zaten farkındasındır, yani seni çekiştirdiğim falan düşünülmesin yanlış anlaşılma olmasın

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #31 : 11 Mart 2014, 01:09:03 »
Forum sifirlanmadan once sayfalarca tartisma oldu tolga hocayla edincol arasinda hos tartismada yag konusunda herkes bircok bilgi sahibi oldu ama ikisininde tartistiklari ve vardiklari konu ayniydi denebilir:) simdi ben bu aracima castrol 5-30 tam sentetik yag koydum bu yag benim aracima uygundur sanirim 2. Ye koyuyorum bu yagi herhangi bir eksiltme olmadi bende motor km si yuksekti tereddutle degistirdim ama degistirdikten sonra memnun kaldim motor sesi yok oldu titresim yok oldu. Bu yag benim aracima uygun mu ustanin sacma sapan dedigi seye kulak asmalimiyim ben?

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
« Yanıtla #32 : 11 Mart 2014, 01:09:59 »
abi bu arada ne göndermeden ne de önceki konulardan haberim yok, pek aktif değilim zaten farkındasındır, yani seni çekiştirdiğim falan düşünülmesin yanlış anlaşılma olmasın

yok Alperim Estağfurullah. seni tanımıyor muyum? hiç aklımdan dahi geçmedi. aksine özelden mesaj yazdım sana. hem öncesini kısaca özetledim. hem de bir soru sordum. bilgini almak isterim.  :sevgi:

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
« Yanıtla #33 : 11 Mart 2014, 01:31:57 »
Forum sifirlanmadan once sayfalarca tartisma oldu tolga hocayla edincol arasinda hos tartismada yag konusunda herkes bircok bilgi sahibi oldu ama ikisininde tartistiklari ve vardiklari konu ayniydi denebilir:) simdi ben bu aracima castrol 5-30 tam sentetik yag koydum bu yag benim aracima uygundur sanirim 2. Ye koyuyorum bu yagi herhangi bir eksiltme olmadi bende motor km si yuksekti tereddutle degistirdim ama degistirdikten sonra memnun kaldim motor sesi yok oldu titresim yok oldu. Bu yag benim aracima uygun mu ustanin sacma sapan dedigi seye kulak asmalimiyim ben?

Bunlardan birini koyduysan uygun değildir:

• Magnatec 5W-30 A1
  • Magnatec 5W-30 AP
  • Magnatec 5W-30 C2

Uygun olan:

• EDGE 5W-30

Eğer Castrol kullanacaksan en iyisi Castrol EDGE Professional LongLife III 5W-30, yetkili servislerden alabilirsin, yanında boş yağ kutusu götürmeyi unutma :)
Eğer yağa 130-140 lira vermek istemiyorsan Mobil 1 ESP 5W-30 tavsiye ederim, piyasası 100 lira, otostart.com'da kampanya takip edersen ben en son 80 liraya aldım, ondan sonra ki kampanya da 90 liraya düştü.

Aracınızın kilometresiyle yağ seçiminin bir alakası yok, motorun durumu iyiyse xW-30 viskoziteli yağlardan devam etmeniz yararınıza olur.

Yok kardeşim 10W-40 ("az polimerli"  :p) yağ tavsiye eden bir insanla, yağ konusunda aynı noktaya gelmem mümkün değil. Sen yanlış anlamışsın.
« Son Düzenleme: 11 Mart 2014, 01:42:40 Gönderen: edincol »

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
« Yanıtla #34 : 11 Mart 2014, 02:13:32 »
ne komiksin sen. şakacı seni. onca sayfa tartıştık. senin anladığın bu mu? buysa zaten senin değil benimle aynı noktaya gelmen, senin herhangi bir yere gelmen dahi mümkün değil.

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
« Yanıtla #35 : 11 Mart 2014, 02:34:49 »
ne komiksin sen. şakacı seni. onca sayfa tartıştık. senin anladığın bu mu? buysa zaten senin değil benimle aynı noktaya gelmen, senin herhangi bir yere gelmen dahi mümkün değil.
:tamamdir

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #36 : 11 Mart 2014, 07:38:12 »
Sayfalarca yazılmış vaktim olmadığında şimdi hepsini okuyamıyorum ama ben google dan araştırıpta konuşmuyorum ben bu işi yapıyorum. Bırakın 5 30 vs ben solunum havasında kullanılan makinelerin yağlarına kadar bir çok yelpazede yağ işinin içindeyim. Araba yağı nedir ki specleri çok basit şeyler. Ben bilmişlik taslamıyorum sizin gibi ordan burdan duyduğum bilmem nerenin satış sorumlusundan aldığım bilgilerle konuşmuyorum.

Ha linke gelirsek senin verdiğin castrol sayfasında olan yazıya istinaden satılmaz dedin ya ona istinaden google da yazdım buldum. Demekki sıradan biri bile bulabiliyor bunu anlatmak istedim ben hala iddiamda sabitim. Git hangi vw servisine gidersen git yağın adını kodunu al ben sana getirecem koliyle. Bu kadar dan başka daha ne diyebilirim ?
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #37 : 11 Mart 2014, 10:21:24 »
MOtul iyi ya parfüm gibi kokuyor şerefsiz :) Rolon diye sür gez
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #38 : 11 Mart 2014, 15:40:03 »
Hasan sana kluber getireyim gıda sektöründe kullanılıyor ayçiçek yağı sanıp yemeğe bile katarsın ama aslında hidrolik 46 yag :D

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
« Yanıtla #39 : 11 Mart 2014, 21:15:45 »
Sayfalarca yazılmış vaktim olmadığında şimdi hepsini okuyamıyorum ama ben google dan araştırıpta konuşmuyorum ben bu işi yapıyorum. Bırakın 5 30 vs ben solunum havasında kullanılan makinelerin yağlarına kadar bir çok yelpazede yağ işinin içindeyim. Araba yağı nedir ki specleri çok basit şeyler. Ben bilmişlik taslamıyorum sizin gibi ordan burdan duyduğum bilmem nerenin satış sorumlusundan aldığım bilgilerle konuşmuyorum.

Ha linke gelirsek senin verdiğin castrol sayfasında olan yazıya istinaden satılmaz dedin ya ona istinaden google da yazdım buldum. Demekki sıradan biri bile bulabiliyor bunu anlatmak istedim ben hala iddiamda sabitim. Git hangi vw servisine gidersen git yağın adını kodunu al ben sana getirecem koliyle. Bu kadar dan başka daha ne diyebilirim ?

Size top-up kitlerden bulabileceğinizi söyledim, sizin yolladığınız linkteki ürün budur. Benim şirketten aldığım bilgiye göre bu ürünün(EDGE Professional Powerflow LongLife III 5W-30) perakende satışı yoktur, yani 4 litrelik ambalajlarda, parça satışı yok. Sadece yetkili servislerden bulabileceğim söylendi, yani uygun bir yağ kutusuyla gidip litre başı fiyat ödeyerek alabileceğim.Anladığım kadarıyla burada iki ihtimal var.

Birincisi şirket bana yalan söylemiş. İkinci ihtimal ise yağ aldığınız satış temsilcisi size yanlış bilgi vermiş. Açıkçası hangisi doğrudur tartışmak istemiyorum, merak eden http://www.castrolprofessional.com.tr/contact/ sayfasından Castrol ile iletişime geçerek bilgiyi doğrular veya almak isteyen sizle iletişime geçebilir.

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #40 : 11 Mart 2014, 21:31:22 »
Yani sonuç ? piyasada bulunabiliyor mu bulunamıyor mu ? Bunu tüm yağ satıcıları ve piyasadaki etkin kişiler bilirki bu tür servise özel yağ vs bir durum sadece ticari bir satış pazarlama politikasıdır. İsterseniz size şöyle bir imkanda sunabilirim bizm amerikan menşei li bir firmamız var yağ aldığımız onların kendi laboratuvarlarında sevise özel dediğiniz ve piyasada satılan yağları analiz ettirebiliriz. Sonuçta yağ aynıdır sadece ambalajı farklıdır. Kaldıki istanbulda sadece 5 tane servis biliyorum ki açık yağ kullanıyorlar. Sanmayın ki servisler dört dörtlük yerler ;) Bu yazdığım ayrı bir tartışma konusudur tabi.

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #41 : 11 Mart 2014, 21:31:46 »
Size top-up kitlerden bulabileceğinizi söyledim, sizin yolladığınız linkteki ürün budur. Benim şirketten aldığım bilgiye göre bu ürünün(EDGE Professional Powerflow LongLife III 5W-30) perakende satışı yoktur, yani 4 litrelik ambalajlarda, parça satışı yok. Sadece yetkili servislerden bulabileceğim söylendi, yani uygun bir yağ kutusuyla gidip litre başı fiyat ödeyerek alabileceğim.Anladığım kadarıyla burada iki ihtimal var.

Birincisi şirket bana yalan söylemiş. İkinci ihtimal ise yağ aldığınız satış temsilcisi size yanlış bilgi vermiş. Açıkçası hangisi doğrudur tartışmak istemiyorum, merak eden http://www.castrolprofessional.com.tr/contact/ sayfasından Castrol ile iletişime geçerek bilgiyi doğrular veya almak isteyen sizle iletişime geçebilir.
emre, süleyman kendisinin bu yağ temin ettiğini söylüyor. normalde dışarıda herkeste bulunmaz ama ben bulurum demek istiyor. heryere verilmiyor sanırım doğru ama bulunmuyorda değil bulunabiliyor bir şekilde. anladığım kadarıyla böyle demek istiyor süleyman :)