Gönderen Konu: şanzuman hakında bilgi  (Okunma sayısı 7809 defa)

Çevrimdışı ilker mk2

• Profili Görüntüle
şanzuman hakında bilgi
« : 01 Ocak 2012, 23:15:43 »
Abilerim bir çoğunuzun bildiği gibi bizim Fadıl'da benzınlı şanzumanı var yakın zmandada şanzumanı değiştirip boyaya girmeyi düşünüyoruz şimdi sorum şu arac 1.6düz dizel şanzumanı benzinli olduğu kesin eski sahibi GTI sanzumanı dedi ne dderece doğru bilmiyoruz ama cok ustaya gösterdik hepsi benzinli şanzumanı dedi ee haliyle motor dizel sanzuman benzinli olduğu için bir uyuşmazlık sorunu yaşıyoruz yani motorun güçünü tam olarak yürüyen aksama aktaramadığımız gibi yakıtımızda normalden biraz daha yüksek şanzumancıları ve oto2000i gezdim hepsi 1.9caddy sanzumanı koyarız diyolar korkum şu ki bizım suankı sorunumuz motor sanzumanı doyuramıyo ee 1.6 motor 1.9 sanzumanı doyurabilcek mi aynı sorunlarımız devam etmez mi bilgisi olan abilerim arkadaslarım fıkırlerını paylasırsa cok sevinirim

Çevrimdışı kuzeyank

• Profili Görüntüle
Ynt: şanzuman hakında bilgi
« Yanıtla #1 : 01 Ocak 2012, 23:25:04 »
 ???
Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Ocak 2012, 23:37:05 »
dızel 1.6 1.9 aynıdır sorun olmaz :tamamdir

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Ocak 2012, 23:42:35 »
1.9 motorun DFN kodlu şanzımanını  takın devam  :tamamdir motor şanzumanı doyurur sadece 5. viteste biraz kayıp olur  gerçi alper prof bu konuda ama ben bildiklerimi yazıyorum  :p
bide merak ettim aracın üzerinde FF şanzuman mı var şuan ne var ?
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2012, 23:48:52 Gönderen: suskun81 »
H.G WORKS

Çevrimdışı 90khan

• Ne mutlu Türk'üm diyene!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Ocak 2012, 23:44:57 »
sorununuz aslında benzinli motorun daha yüksek çevirmesinden kaynaklı motorunuzun son çevirebildiği devir 5000/5500 ama benzinli bir araç 7000 devir çevirebiliyor caddy şanzumanını muhtemelen doyuracaktır bu açıdan düşününce ama şanzuman aracınıza ağır gelebilir mi bilmiyorum gerçi caddy lerde polo baskı balatası kullanıldığını duymuştum baskı balata kaldırabiliyorsa şanzumanla motor arasındaki yükü sizin arabanızda şanzumanı kaldırabilir diye düşünüyorum ama emin değilim tabiki sadece fikrimi paylaşmak istedim

Çevrimdışı ilker mk2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Ocak 2012, 23:56:04 »
evet hamit abi suan üzerinde FF kısa şanzuman varmış araç swap gümrükten cıkarken GTI mış sonradan dizel motor atmışlar ama şanzumanı ellememişier tecrübesiz ellerde toplanmış araba :)  aracı ilk lifte cıkardığımda koduna bakıcam fotosunuda eklerim

Çevrimdışı ilker mk2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Ocak 2012, 23:58:54 »
verdiğiniz bilgiler içinde teşekkür ederim abilerim ustalarda aynılarını soylemişti ama yinede sizin tecrübelerinizdende faydalanmak istedim
saygılar...

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Ocak 2012, 09:41:54 »
Aynı sorun benim aracımdada var aracım benzinliydi sonradan dizele çevirince üzerinde benzinli şanzuman kaldı. şanzuman 4 ileri. ve 5 ileri olması gerekiyor şanzuman aramaktayım :) motor şanzumanı doyuramıor dediğiniz gibi. şanzuman uzun ve son suratinin çok çok altında kalıyor dizel motorda ve fazla yakıyor.

Çevrimdışı MeTHea35

• Volkswagen's
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Ocak 2012, 13:39:22 »
DFN kodlu şanzumanı ben kullanmıştım bi aracımda Benim aracım turbo dizel di 5.vites te denildiği gibi son hızdan kayıp var ama serilik bakımından da çok tatminkar şanzuman yaparken baskı balatayıda yenilersin devam  ;)

Çevrimdışı ilker mk2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Ocak 2012, 13:51:37 »
Aynı sorun benim aracımdada var aracım benzinliydi sonradan dizele çevirince üzerinde benzinli şanzuman kaldı. şanzuman 4 ileri. ve 5 ileri olması gerekiyor şanzuman aramaktayım :) motor şanzumanı doyuramıor dediğiniz gibi. şanzuman uzun ve son suratinin çok çok altında kalıyor dizel motorda ve fazla yakıyor.
hangi şehirdesiniz istanbulda kartalda ümraniyede var şanzuman 3yere sordum hepsi benim şanzumanı alıp üstüne 600lira istedi eski kasa caddy 1.9ların şanzumanını koycaklar

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Ocak 2012, 14:48:14 »
İstanbul Ataşehirdeyim. Aynen 600 lira diyorlar şanzuman üstüne, benim aracımın şanzumanını ben vermem. Diyelim verdim alacağım şanzumandan o kadar emin olamam şu an ki şanzuman aracın Almanyadan geldiğinden beri üstünde olan hic acılmamıs olan sanzumanı onu verıcem ne yediği belirsiz şanzumanı alıcam. Sıkıntı yani bi kaç yere sormustum 350 den 600 e kadar fiyat verdiler. Emin olamadım açıkcası şehir içi o kadar skıntı deilde uzun yolda skıntı yaratıyor benzinli şanzuman.

Çevrimdışı ilker mk2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 03 Ocak 2012, 19:44:29 »
bizim aracta cok fark ettiriyo şanzuman baska golf2 leride sürdüm aramızda dağlar kadar farkvar gidiş olarak yakıtta öyle 32-35 krs yakıyorum ben

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 04 Ocak 2012, 23:47:35 »
en bastan okudum bende sıze bırkac bısı solemek ıstıyorum arkadaslar benımde bu duruma benzer bı sıkıntım var.

oncelıkle kendımden bahsederek gırıcem

aracım 1.9 td aaz kodlu motor dpf kodlu sanzuman var.

DFP   020   5-Gang   05/96 - 05/96   3,455   1,944   1,286   0,909   0,745

sanzuman dıslı oranları bu arkadaslar.

sanzumanın ılk 4 vıtesı gercekten serı vıtesler fakat 5 vıtesı gercekten cok kotu

5. viteste 2000 devirde 80 yapıyor dusunun yanı 4. vıteste 2000 devırde ıse 67 yapıyor

4 ile 5 vites arası 13 km yanı :)

2600 devırde 110
3000 devırde ıse 120 yapıyor

3000 devır bır dızel arac ıcın gercekten cok yuksek bı devır olmasına rahmen suratı gercekten dusuk vw nıye bole bısı yaptıgını gercekten anlamıs degılım.

benzınlı bır sanzuman bıle bence bu devırdelerde daha cok surat yapıyordur dıye dusunuyorum helekı ff sanzuman sızın aracınızın uzerındekı sanzuman.

ilker abi aracının uzerındekı sanzumanın ff oldugunu soluyorsun ama su verdıgım sıteden gordugum kadarıyla golf 2 lerde ff dıye bır sanzuman yok. ff sanzumanın aracınızda oldugundan emınsenı o sanzumanın golf 1 gtı adan gecme olasılıgı cok yuksek cunku golf 1 gtı larda ff sanzuman var..

sızın aracınızdad ff sanzuman oldugunu dusunerekten devam edıyorum sız o sanzumanın kısa sanzuman oldugunu soledınız ama benım bıldıgım ff sanzuman seri sanzuman dıye gecıyor bırazdan resım eklıyecegım orda goreceksınız.

sımdı mantık olarak gtı bı arac surat aracı degılmıdır yanı suratı yapması gerekmez mı bu yuzden sanzumanın mantık olarakta serı olması gerekmez mı ?

burda amacım sızın bılgılerınızı curutmek degıl arkadaslar yanlıs anlamayın.

sız ff sanzumanın kısa sanzuman oldugunu solemıssınız ama su asagıdakı resımdekı arac sıteden taha arkadasımızın aracı 1.6 td jetta ve uzerınde ff sanzuman var

2000 devırde 100 le gıdıyor

sımdı bı kıyaslama yapacagım

DFP   020   5-Gang   05/96 - 05/96   3,455   1,944   1,286   0,909   0,745   

FF      5-Gang   08/80 - 02/84   3,455   1,944   1,286   0,909   0,711   3,895   

burdada ff sanzumanın oranları ve kendı aracımdakı dfn sanzumanın oranları var.

gordugunuz gıbı sadece 5. vites dişlisi farklı orana sahıp

o arasındakı oranın bu kadar km farkı yapacagını bende hıc tahmın edemezdım gerci. 20 km/h

benım aracta 4 den 5 e attıgım zaman sankı aynı vıtese atıyomusum gıbı hıssedıyorum mesela yanı arac şöle bı akıp gıtmıyor

burda demek ıstedıgım aracınızın sanzumanın ff olduguna emınsenız bu ıste bı ıs var derım ben ..

sızın aracın yakıtının cok oldugunu solemıssınız pekı aracın performansı nasıl ?

benım aracımda 30 35 krs yakıyorum ama sıkıntım pompa ve enjektorde var cekısı falan cok kotu mesela sızın aracınız 1.6 duz dızel yakıtının bu kadar olmaması gerekır bence bu kadarda yakıyorsa performanısının cok cok ıyı olması gerekır.

sımdı sıze ufak bısı daha dıyecem benım gerızekalı pompacım bı enjektor takmıstı arabaya araba olmustu roket 3. vıteste batı koyuyodu devırı bıtıyodu araba dusunun yanı sızın aracınızında sanzumanla benım sanzumanın 1 2 3 4 aynı oldugu ıcın sızın aracınızında hıc yoktan o ılk 4 vıteste aracınızın motoru sanzumanı doyurması gerekır dıye dusunuyorum.

yanı aracınızın cekısının az olmasını yanı motorun sanzumanı doyurmamasını ve yakıtının cok olmasını bence sanzumana baglamamızı onerırım bı pompa enjektor gıbı bakımlarına bakmanızı onerırım..

bazı seylerı solerken sanzumanınızın ff oldugunu kabul ederek konustum belkı sonrada atılmıs olabılır uzerıne ama ff ısede bence cok serı olması gerektıgınıde dusunuyorum...

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 04 Ocak 2012, 23:48:25 »
sanzuman oranlarına baktıgım ıste ıse bu

http://www.doppel-wobber.de/forum/vw-golf-2_info.html
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.