Gönderen Konu: Sağ önden gelen uğultu... (sinir bozucu bir hal almaya başladı)  (Okunma sayısı 10334 defa)

Çevrimdışı lancelot

• Profili Görüntüle
arkadaşlar aracımın sağ ön taraftan 50 60 km hızı geçtikten sonra bir uğultu başlıyor. Aracın kontrolüne felan bir etkisi veya performans düşüklüğü yok. Sadece çok yüksek bir ses te uğultu yapıyor. Bu da beni çileden çıkartıyor :bekleriz:. Yarın uzun yola çıkacağım. Ankara-Yozgat, Yozgat-Ankara. Bu şekilde yola çıkarsam sorun olurmu sizce ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler Saygılar...  :)

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
RİSKE ATMA BENCE KARDEŞ Bİ GÖSTERT USTAYA
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
büyük ihtimal tekerlek bilyası
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
büyük ihtimal tekerlek bilyası

:tamamdir bencede ...

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
Eğer bilya ise fazla bir şey tutmaz. İşçilik süreside 30 ila 45 dk arasında sökülür takılır.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Rulman kötü durumdadır.. Porya sökülüyor, preste rulman çıkartılıp yerine yenisi çakılıyor.. Yaptırmışken iki tarafıda yaptırın. Kaliteli Rulman adet 50 tl x 2 = 100 TL İşçilik adamına göre değişir..50-100 arası bişey.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
ilk önce ustaya hidroliği varmı yokmu mutlaka sorun. Çekiçle iş yapıyorsa hiç bulaşmayın

Çevrimdışı 90khan

• Ne mutlu Türk'üm diyene!
    • Profili Görüntüle
benimde geçen ay sağ arkada bir uğultu olmuştu gittim balanscıya lastiği hava bir çevirtirdim bilya olduğu bari belli etti kendini zaten sonra gittim bilya değiştirdim şimdi fısır fısır sizinde muhtemelen bilyedir abilerimin dediği gibi

Çevrimdışı xq288

• Profili Görüntüle
aynı olay geçen hafta başıma geldi tekerlek bilyesi 100TL ye halledildi....
(ben direksiyonu sola kırınca hafif hiç ses kalmıyordur sol bilya değişti şimdi hiç bir sorun yok)

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
bilya şakaya gelmez.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı lancelot

• Profili Görüntüle
10 Dk önce dışarıya çıktım sesi iyice dinledim sağ arka taraftan geliyor ses. Yaptıracak pek zamanım yok yozgata gitmem lazım. Bu şekilde yola çıkabilirmiyim sizce ?

Çevrimdışı xq288

• Profili Görüntüle
bilmem yine nasıl olur ama ben 250 km yol yaptım o sesle bi sorun olmadı....

Çevrimdışı lancelot

• Profili Görüntüle
Bu günki yolculuğumu erteledim ve gittim arabayı kontrol ettırdım. Sorun lastiklerdenmiş. Arka lastiklerim fazla kaliteli değillermiş. Anlaşılan arkalara güzelinden 2 tane lastik almak şart oldu :) gitti gene 400 tl  :D

Çevrimdışı nakeebo

• Profili Görüntüle
merhaba aynı sorun bende de var, ilk başta ben de bilya zannettim, gittim usta da aynı şeyi söyledi, bilyaları değiştirttim, bilyaları poryasıyla beraber değiştirdi, tanesi 200 tl , meğer poryasız da değişiyormuş, neyse sorun geçse gam yemeyeceğim de, ses hala devam ediyor, başka bir usatada şanzıman bilyası dahil kontrol ettirmediğim yer kalmadı, hepsi sağlam ama ses devam ediyor, lastiklerden olabileceğini söylediler, 18 jant ince yanak lastiklerim var, biraz genişler, sizce ses bundan kaynaklanır mı? lastikler de çok eski değil, boşyere masraf etmek de istemiyorum,  değiştirsem acaba ses gidermi?