Gönderen Konu: Polo Sportline-Clio Rsi-106 GTi-Saxo VTS-Corsa GSi Testi (Auto Motor&Sport)  (Okunma sayısı 4786 defa)

Çevrimdışı ilbey666

• Profili Görüntüle
http://www.auto-motor-und-sport.de/vergleichstest/citroen-saxo-1-6i-16-v-opel-corsa-1-6-16-v-gsi-peugeot-106-1-6-16-v-renault-clio-1-8-rsi-vw-polo-100-1-4-16-v-757654.html

İnternette araştırma yaparken farkettim :) Eski bir test olsa da zamanının hafif sıklet hot hatch'lerini karşılaştırma bakımından çok faydalı ve eğlenceli buldum. Yazı Almanca olsa da Chrome tarayıcısında ingilizceye ve türkçeye çevirtebilirsiniz. Türkçeye çevirince tarzancaya dönüyor ama ingilizcesi gayet okunası.

Bizim ufaklık testin birincisi olmuş zamanında  :D
Rock hard, ride slow.

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
Ynt:
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2014, 23:53:26 »
Bu tarz nostaljik testler çok guzel oluyor bu dergilerden acayip alirdim internetin olmadığı donemlerde tum parami bunlara verirdim desem yeridir döner doner okurdum :) yanlız burda 106 Gti efsanedir kisa parkurda time trailde tek geçildiği araba 355 berlinetta ydi buda dergilerden kalan eski bi bilgi :) bu araçlar hot hatch ise kistas performans olmali ki polo performansı en zayif model burda. Fakat total olarak bakildiginda performansta geride kalan vw ler dergi testlerinde genelde 1.olurdu Golf 4 te buna ornek.

Tapatalk

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
Bu testlere ben pek güvenmem bugün bile ncap abac vs testlerinde vw ye iltimas geçildiği herkesçe malum :D
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı ilbey666

• Profili Görüntüle
Katılıyorum :) ama sanırım konu sadece performans değil birlikte yaşanabilirlik , konfor ve fiyat da etkenler içinde.

Yoksa arabamın 106 gti karşısında zayıf olduğunu biliyorum :) ama ondan üstün olan yönleri de var. İç mekan genişliği, rahatlığı, servis maliyeti ve fiyatı gibi.

Sent from my iPhone 3GS using Tapatalk
Rock hard, ride slow.

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
106 ayrı bi dünya zaten
yanlız bu araqçların gti yada vts gsi gibi versyonları çıktığında polo gti daha meydanda yoktu o yuzden kıstas olarak sportline alınmış
aha bunda top gear videosu
 https://www.youtube.com/watch?v=hw2-2AEbOFY
malum 97 de çekildiği için gti yok
o yuzden performans olarak zayıf kalıyo polo