Gönderen Konu: Polisan Boya A.ş'ye Teşekkürler!  (Okunma sayısı 7350 defa)

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
Polisan Boya A.ş'ye Teşekkürler!
« : 08 Mayıs 2014, 17:46:11 »
Merhaba arkadaşlar fazla değil yaklaşık 1 ay önce jantlarımı boyama kararı almıştım. Jantların orta göbeğinde vernik atması vardı. Jantları satma gibi bir düşüncem de olduğundan temiz bir şekilde teslim etmek istedim. Bu yüzden hemen boya araştırmasına girdim. Boyacı da jant boyatma meblağı çok yüksek olup benim jantlarım da OZ Racing,Ac Schnitzer gibi 1500-2.000 TL gibi yüksek değerli bir jant olmadığından kendim boyama kararı aldım. Tabi önce çileli bir işçilikle işe başladım, zımpara  ve spatula ile verniği kazıdım,bol zımpara attım.Sonra bazı yerlerde ki ince vernikleri tinerle yaktım ve en son boyama aşaması kaldı..

Koçtaş'dan Polisan 357 Metalik efektli bir boya aldım ve güneşli bir havada boyama işine başladım. Bu boya akrilik bir boyaydı. Boyama işlemine başladım ve çok güzel sonuçlar aldım boya hiç akmıyordu çok güzel bir püskürtmesi vardı. İş bitti boya kurudu derken bir kaç yer gözüme güzel gözükmedi ve hemen Koçtaş'a gittim ama 357 kodlu Polisan boyayı bulamadım 357 den başka 317 gibi diğer kodlu boyalar vardı ve büyük bir hayal kırıklığı ile Polisan bayii aramaya başladım. Bir tane buldum ama onda da bu boya yoktu. Satışta ki kişi boyanın Polisan için üretildiğini aynı boya olduğunu söyledi ama farklı bir firmaya ait boyaydı. Tereddütsüz alabileceğimi söyleyince ben de boyayı aldım ve rötüşlemeye başladım ama bu boya Polisan'ın yerini tutmuyordu su gibi akıyordu, tabi moral alt üst oldu. Akan yerleri tinerle silerken çift renkli jantımın silinen yerlerinde ki vernikler yanınca boya mahfolmuştu..

Ben de hemen Polisan müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım, müşteri hizmetleri de beni Teknik Birim'den ''Yaşar'' beye aktardı. Yaşar beye durumu anlattım kendisi de bana hak vererek; Satış elemanının elinde Polisan'ın aradığınız ürünü yok ise, size başka bir boya önermemesi lazımdı dedi. Daha sonra ben de Polisan 357 boya aradığımı ve bu boyayı burada bulamazsam ücreti karşılığında fabrikadan gönderilmesini talep ettim. Ücrette ısrarlı olmama rağmen sağolsun Yaşar bey benden hiçbir ücret talep etmeden üstelik kargo ücretini de kendisi karşılayarak Polisan 357 kodlu boyayı bana gönderdi. Buradan kendisine teşekkür ediyorum!

Buradan varılacak nokta şu; Eğer bir ürün aldıysanız bu boya da olabilir başka birşey de ve siz bu üründen memnun kaldıysanız muhakkak o ürünü alın, imitasyonlarına veya benzerlerine yönelmeyin. Jant boyatmak isteyen arkadaşlara da Polisan'ın sprey boyalarını gönül rahatlığıyla önerebilirim. Açtığım bu konu reklam amaçlı olmayıp forumda ki bazı arkadaşlar da bu hikayemi adım adım takipteydiler! Herkese bol paylaşımlı konular!

Aşama1

Aşama 2 Sadece kollar

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Ynt: Polisan Boya A.ş'ye Teşekkürler!
« Yanıtla #1 : 09 Mayıs 2014, 07:04:58 »
Temiz işçilik olmuş. Polisanıda ayrıca tebrik etmek lazım. :tamamdir
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı uygaraga

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Mayıs 2014, 08:05:13 »
güzel olmuş imkan olsa söküp boyamak daha güzel

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Mayıs 2014, 10:00:25 »
Esnaflık budur işte
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Mayıs 2014, 15:16:02 »
güzel olmuş imkan olsa söküp boyamak daha güzel
doğrudur biraz daha uğraşıp sökerek boyama daha etkili olurdu ancak aracın takoza yada lift e alınması lazım.ama gerçekten çok güzel parlıyor orjinal gibi olmuş.eline sağlık.

Çevrimdışı uygaraga

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Mayıs 2014, 16:17:24 »
bende boyayım benım garıbanı yaaa

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Mayıs 2014, 15:39:34 »
Teşekkürler arkadaşlar, jantlarınız 1000-2000 tl lik jant değilse bir jant parasnı boyacıya vereceğinize siz de boyayabilirsiniz

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #7 : 11 Mayıs 2014, 18:45:41 »
Biz de işimiz gereği babamla bu sprey boyaları kullanıyoruz sık sık.aslında şimdiye kadar Cassati marka kullanıyorduk, fakat üretimi pek yok şu sıra.bulabildikçe polisana döndük.bu sprey boyalarda en önemlisi ağzının tıkanmaması gerekli.püskürtmede sıkıntı yaratabiliyor.bu arada elinize saglık, temiz işçilik olmuş ;)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Mayıs 2014, 22:12:13 »
Biz de işimiz gereği babamla bu sprey boyaları kullanıyoruz sık sık.aslında şimdiye kadar Cassati marka kullanıyorduk, fakat üretimi pek yok şu sıra.bulabildikçe polisana döndük.bu sprey boyalarda en önemlisi ağzının tıkanmaması gerekli.püskürtmede sıkıntı yaratabiliyor.bu arada elinize saglık, temiz işçilik olmuş ;)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim. Aslında ağzının tıkanma işi daha çok güneşli havalarda oluyor eğer sprey kısmında boya kurursa püskürtme zayıf olur, o kısmı arada sırada tinerli bezle silmek iyi gelir. Bir de boya kullanılmayacaksa boya kutusu ters çevirilip saklanmalı