Gönderen Konu: plastik kaynağı  (Okunma sayısı 15532 defa)

Çevrimdışı argarad

• Profili Görüntüle
plastik kaynağı
« : 02 Ağustos 2010, 12:44:24 »
polo göğüslükteki şu ünlü kırılgan çerçeve (teybi de kapsayan) için plastik kaynağını nerede yaptırabilirim?
istanbul avrupa tarafında bir yer biliyor musunuz?

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
Ynt: plastik kaynağı
« Yanıtla #1 : 02 Ağustos 2010, 13:02:05 »
polo göğüslükteki şu ünlü kırılgan çerçeve (teybi de kapsayan) için plastik kaynağını nerede yaptırabilirim?
istanbul avrupa tarafında bir yer biliyor musunuz?
6N polo'ları diyosan sitede kendisi yapan bir dolu arkadaş var, temasa geçersen sana yardımcı olacaklardır

Çevrimdışı argarad

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Ağustos 2010, 15:46:21 »
6N polo'ları diyosan sitede kendisi yapan bir dolu arkadaş var, temasa geçersen sana yardımcı olacaklardır

evet bir iki kişi gördüm ama genelde küçük çatlakları halledip zımparalamışlar ve kaplama yapmışlar.
benimkinin bir kenarı tümden kırık.

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Ağustos 2010, 16:42:19 »
evet bir iki kişi gördüm ama genelde küçük çatlakları halledip zımparalamışlar ve kaplama yapmışlar.
benimkinin bir kenarı tümden kırık.

o zaman oraya parça uydurup kaplama yapıcaksın üstad, plastik kaynağıyla da iz kalıyor, fazlasıyla belli oluyor, ya da benim gibi gidip paşa paşa sıfırını alıcaksın. Benimkinin de bir köşesinde bozuk 1 tl kadar bir yer yoktu, kırıktı, diğer köşede de 10 cm'lik çatlak vardı, gittim sıfırını aldım

Çevrimdışı argarad

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Ağustos 2010, 08:44:02 »
sadece kırığı kaynatıp üzerine kaplama yaparsam olacak gibi o zaman.
ama kaynağı nerede yaptıracağım o hala net değil :)

Çevrimdışı argarad

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Ağustos 2010, 08:48:00 »

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Ağustos 2010, 02:27:00 »
Yarın akşam size fotoğraf ve açıklama koyarak yardımcı olmaya çalışırım, kendi çapımda kaynak ve boyayla tamir etmiştim benim çerçeveyi.
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2010, 02:27:13 Gönderen: atego »

Çevrimdışı argarad

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Ağustos 2010, 12:11:04 »
Yarın akşam size fotoğraf ve açıklama koyarak yardımcı olmaya çalışırım, kendi çapımda kaynak ve boyayla tamir etmiştim benim çerçeveyi.

çok sevinirim. konsolu sökmeye başladaım aslında:) en alttaki vidayı hala bulamadım ancak. bu akşam aramaya devam edeceğim:)

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Ağustos 2010, 20:51:25 »
iran japonu denen 2 farklı macunun birleşiminden oluşan fiyatı çok ucuz kendisi çok büyük işler gören hırdavatçılarda satılan bi yapıştırıcı var onu kullanın her türlü işinizi görür..

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Ağustos 2010, 21:57:23 »
İlk önce gereken aletleri yazıyım. Lehim makinesi, kuvvetli yapıştırıcı, tercihen siyah plastik parçalar, ince zımpara ve siyah sprey boya (ben mavi kullandım).

İlk önce kırık olan yeri sağlam bir şekilde yapıştırın. Yapıştırırken arkasına tuvalet kağıdı + japon yapıştırıcısı kombinasyonu uygularsanız sağlam ve sert şekilde tutacaktır. Daha sonra yapıştırdığınız yerin üzerini biraz zımparalayın. Arkasından lehim makinesi ile plastik parçasını eriterek kırığın üzerine yamayın. Daha sonra zımpara kağıdı ile elinizi kırık yere sürdüğünüzde pürüzsüz hissedene ve şekil olarak parçaya tam uyum sağlayana kadar zımparalayın. Ben zımparaladıktan sonra 2. kez plastik parça yamadım, tekrar zımparaladım. İşlem bittiğinde gerekli yerleri gazete vb ile kapatıp bantlayarak siyah sprey boyayla 2-3 kat komple boyayın. Resimler sırasıyla aşağıdadır :)

Ben işlemi yaparken gece 4 olmuştu saat. Fazla özenemedim, isterseniz çok iyi bir zımparayla kusursuz hale getirilebilir. Fotoğrafta yama yerleri flaştan dolayı az da olsa belli ama arabada hiç belli olmuyor.
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2010, 21:59:22 Gönderen: atego »

Çevrimdışı argarad

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 05 Ağustos 2010, 22:56:29 »
iyi işçilik.
hem anlatım, hem de konsol tamiri yani :) ayrıca japon+tuvalet kağıdı da ilginç bir fikirmiş. ben de deneyeceğim.
çok teşekkürler, benim için çok faydalı oldu bu yazdıklarınız.

Çevrimdışı vw6n

• vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #11 : 06 Ağustos 2010, 00:40:55 »
Eline sağlık çok güzel olmuş.
Paneli takarken arka tarafının bazı yerlerine ince strafor veya kartonla takviye yapın yoksa tekrar kırılır arkası boş kaldığı için havalandırma düğmelerine dikkatsiz basıldığı zaman çatlama yapıyor.

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 06 Ağustos 2010, 00:43:57 »

ayrıca japon+tuvalet kağıdı da ilginç bir fikirmiş. ben de deneyeceğim.
çok teşekkürler, benim için çok faydalı oldu bu yazdıklarınız.

Rica ederim, ama japon + tuvalet kağıdına dikkat edin. Bazen çok ısınabiliyor ve kısa bir süre için, soluk aldığınızda boğazınızı, gözlerinizi ve burnunuzu yakabilecek bir gaz çıkartabiliyor.

Eline sağlık çok güzel olmuş.
Paneli takarken arka tarafının bazı yerlerine ince strafor veya kartonla takviye yapın yoksa tekrar kırılır arkası boş kaldığı için havalandırma düğmelerine dikkatsiz basıldığı zaman çatlama yapıyor.

Teşekkür ederim. İyi fikir strafor ile takviye yapmak. Tekrar söktüğümde uygulayabilirim :)

Çevrimdışı argarad

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 27 Aralık 2010, 13:18:20 »
ve işte sonuç...

ara adımları fotoğraflamadım çünkü zaten yukarıda ne yapılmışsa aynısını uyguladım. epeyce bir toparlandı.

şimdi sıra sarkan tavan döşemesini halletmekte.. bakalım nasıl olacak :)

« Son Düzenleme: 27 Aralık 2010, 13:23:57 Gönderen: argarad »