Gönderen Konu: Araca Voltaj Yükseltici Takmak  (Okunma sayısı 12848 defa)

Çevrimdışı tanra

• Profili Görüntüle
Araca Voltaj Yükseltici Takmak
« : 29 Aralık 2008, 23:19:56 »
Selam arkadaşlar.

Araca 220 volt gerektiren tv, ya da sıradan bildiğimiz evde kullanılar kettle  gibi elektronik eşyalar bağlamak için, bildiğim kadarıyla
oto voltaj yükselticileri takmak gerekiyor. (Elbette oto için kettle, şu bu gibi elektronik eşyalar da var tabii)

Peki voltaj yükselticiyi kullandığımızda aküyü yıpratma gibi bir durum olabiliyormu?

Bildiğiniz ya da kullandığınız kaliteli, önerebileceğiniz voltaj yükseltici varmı?

Yorumlarınızı almak istiyorum..

Çevrimdışı vw6n

• vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
Ynt: Araca Voltaj Yükseltici Takmak
« Yanıtla #1 : 29 Aralık 2008, 23:32:45 »
Evet benimde uzun süredir almayı düşündüğüm bir alet ,arabaya herhangi bir zararı olurmu diye merak ediyorum.

Çevrimdışı tanra

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 31 Aralık 2008, 01:40:07 »
Kimseden ses çıkmadı. Bu konuyla ilgili bilgi sahibi olan kimse yokmu arkadaşlar?

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 31 Aralık 2008, 01:45:04 »
burda bizim bi arkadaşım meraklı velet yiğeni sony müzik seti bağlamıştı arabaya:)uzun sürelerde kullandı diye biliyorum ayda bir nerdeyse denk gelirdim,bir sorunu olduğunu duymadım hiç.

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 31 Aralık 2008, 04:38:37 »
beyler yalnız 45 lirayada var 900 lirayada var :D hangisini kullanıcaz? watt ları 150 den 3000 e kadar çıkıyor. 150 ile ışık yakarız 3000 ilede elektrikli ızgarada mangal modu herhalde :)  iyide kardeşim hiçmi yan etkisi yokmu bunların ya :S aklım mantıgım almıyor yani...

Çevrimdışı corrado

• Volkswagen Türkiye
  • amca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 31 Aralık 2008, 09:43:02 »
invertor.
daha çok karavanlarda kullanılıyor.
tabi onlarda 2. bir akü oluyor.yaşam akusu adında.
bence  ne amaçla kullanacağınızı açıklayarak p (kısa süreli,uzun süreli.kullanılacak cihaz watt amper neyse artık)
profesyonel destek almak için bir karavan imalatçısı ile görüşmeniz daha mantıklı.

şimdi tabi dediğiniz gibi.piyasada çeşit çeşit ayrı fiyatta var.direk çakmaklıktan bağlanıp kullanılan tiplerde
bolca mevcut.bir kahve içimlik su ısıtsın diyorsan al kullan ama  amaç önemli dediğim gibi.
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 31 Aralık 2008, 11:48:20 »
alacağınız invertörün kaliteli olmasına dikkat etmeniz gerekmekte özellikle çakmaktan değilde aküden direk kablo ile çekilmesine özen gösterilmeli ve bu işi ehil bir elektrikçi yapmalı eğer tv laptop gibi cihazlar kullanacaksanız 500 watt yeterli yok daha yüksek watt çeken cihazlar kullanacaksanız kettle gibi minimum 1000 wat almalısınız.

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 31 Aralık 2008, 16:18:27 »
  Arkadaslar cekiceğiniz watt gucu ne kadar yuksek olursa akunuzude o kadar cabuk boşaltıcaktır, kullanıcagınız araclar dusuk  Amperli araçlar olursa, laptop, tv, muzik seti vs... cok fazla etkilenmezsiniz, ama eger ben kettle, elektrikli sohpen ufoo gibi cihazlar takıcam derseniz, bunun için zaten yuksek watt lı bir inventor almanız gerekir(akunuzunde yedeği veya daha yuksek amperli bir yedeğini bulundurmanız gerekicek) ve dudak ucuklatan fiyatlarla karsılasabilirsiniz,piyasadaki ucuz cakmaktan çalısan inventorler laptop veya 100-150 watt bir ampul için ideal ama yinede araç çalışırken kullanmanızı, ve kullanılan urunun marka urun olmasını tavsiye ederim,elektik ceviricisi sonucta,allah korusun cabuk eriyen kablolar zevki kabusa donusturebilir.
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2008, 16:20:13 Gönderen: volksport »