Gönderen Konu: Opel Kadett için kısa sert yay ?  (Okunma sayısı 7993 defa)

Çevrimdışı 0M42

• Çoksa torkun,olmasın korkun..
    • Profili Görüntüle
Opel Kadett için kısa sert yay ?
« : 23 Haziran 2010, 11:46:28 »
Merhabalar.

79 model Opel Kadett için kısa sert yay arıyorum arkadaşlar aracımın orjinal helezon ölçüleri bakla arası mesafesi kalınlığı vs. nedir bilmiyorum acaba bu işi genel olarak yapan bir yer varmı yada hangi aracınki uyar acaba ? Galiba bunun için bir takım ölçüleri bilmem gerekiyor ? Ne diyorsunuz bir umut varmı ?
Kendi küllerimiz üzerinden yeniden doğabilmek için kendimizi yakmadıkça,her birimiz birer simurg olmayı göze almadıkça bataklığımızda,tüneklerimizde ve kafeslerimizde yaşamaktan kurtulamayacağız ..

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
Ynt: Opel Kadett için kısa sert yay ?
« Yanıtla #1 : 23 Haziran 2010, 17:09:01 »
bulunur patron, bana ulaş
opel hastası bir abim var, bulur o kesin
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2010, 17:10:20 Gönderen: panik »

Çevrimdışı 0M42

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2010, 19:58:01 »
Size bir zahmet sorarsanız abinize gerçekten çok memnun olurum yay kesmek istemiyorum olacaksa orjinal bir şey olsun istiyorum araç belirttiğim üzere 79 model Opel Kadett C kasa Limousine modeli.
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2010, 19:58:36 Gönderen: 0M42 »
Kendi küllerimiz üzerinden yeniden doğabilmek için kendimizi yakmadıkça,her birimiz birer simurg olmayı göze almadıkça bataklığımızda,tüneklerimizde ve kafeslerimizde yaşamaktan kurtulamayacağız ..

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2010, 20:07:32 »
sorayım öğreneyim, bahsettiğim abi manta hastası ve classic model araba hastası, 3-4 arabası var, ralli merakı filan var, kesin bulur. yarın net haber veririm

Çevrimdışı 0M42

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Haziran 2010, 20:33:23 »
Eyvallah sağolasın haber beklicem senden

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Haziran 2010, 01:12:41 »
görüştük patron, tek yol kesmek uygun bir şekilde, umarım başka yedeklerine yardımcı olabiliriz... :(

Çevrimdışı 0M42

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Haziran 2010, 10:19:31 »
İstanbulda özel helezon üreten yerler var acaba bu yerlerdenmi yardım istesem yay kesmeyi hiç istemiyorum  araç belki alçalıyor ama sertlik vs. söz konusu olmuyor herhalde ?

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Haziran 2010, 13:39:08 »
valla abicim, ismet abi özellikle arka yayların oldukça sert olduğunu söyledi. yani adamakıllı bir çalışma yapılırsa problem olmaz gibime geliyor.

Çevrimdışı c3t1n

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Haziran 2010, 23:45:11 »
türkiyede yaylari press yapabilen firmalar yokmu?? burda cogu eski opellerde press yaptiriyorlar 60mm kadar yapilabiliyor...
federn-pressen.de

Çevrimdışı 0M42

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Haziran 2010, 20:06:06 »
Acaba ısıtılarak mı baskı altına sokuluyorlar ? Türkiyede böyle bir şey duymadım hiç peki o şekilde sertlik ne durumda oluyor ?

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 29 Haziran 2010, 20:45:39 »
tablalardan kaynatılıyor ve ısıtılarak esneklikleri de azaltılıyor, kesmeden yapan yerler var ankarada, spor yay zaten sert bir yaydır. bu da öyle sert oluyor işte ???

Çevrimdışı 0M42

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 29 Haziran 2010, 22:52:28 »
Anladım o ankaradaki yerin adresini yada tel numarasını biliyormusun acaba ? Bu arada kesilen yayda sertleşme olurmu ?

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 29 Haziran 2010, 22:56:47 »
valla bildiğim kadarıyla kesilme de sert hale getiriyor yayları sonuçta esneyen kısım daralıyor. benim de  bugünlerde adamakıllı bir amortisör ve yayla ilgilenen bir  yer bulmam gerekiyor, ulaşınca senin için de öğrenirim numarasını filan.
ben de yay amortisör takım aldım, ama ön yaylar orijinal, o yüzden bir işlem görmesi gerekecek bakalım napıcaz

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #13 : 29 Haziran 2010, 23:21:28 »
Kesilen yay sertleşmiyor o aynı esnemesine devam ediyor, Takozla vurması engelleniyor sadece.. Görüntü amçlı olacaksa kesme yada tabla düşürme iş görür ama virajlardaki yatma gene aynı kalır..  Spor amortisör bulunup buda mizmize edilebilir.. Ama ısıtarak sertleştirmenin ömrü fazla uzun değil..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"