Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Motorlu taşıtlar vergisinde mağduriyet son buluyor !!!  (Okunma sayısı 3783 defa)

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
Vergi toplamaya yetkili bazı banka ve katılım bankalarında bugün uygulamaya girecek ‘sorgulu’ sistemde, artık ruhsatı alarak bankaya gitme ve aracın yaşı, motor silindir hacmi gibi genel bilgilere göre vergi ödeme dönemi son bulacak. Yeni uygulamada, vergi ödemek için sisteme entegre olan banka veya katılım bankasına giden araç sahibinin plakayı söylemesi yeterli olacak.

Oluşturulan teknik alt yapının yardımıyla görevli, kendi sisteminden, hemen Gelir İdaresi’ne bağlanarak, mükellefin araç bilgilerine ulaşacak. Sistemdeki vergi borcuna göre de tahsilat yapacak. Araç sahibinin ödemesi, aynı anda Gelir İdaresi’ne de işlenecek. Böylece geçmişte yaşanan fazla tahsilat ve aksaklıklar ortadan kalkacak. 

Kaynak: Otomobil gazetesi

(millet rahatlayacak oh be :) )

http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

Çevrimdışı spy

Ynt: Motorlu taşıtlar vergisinde mağduriyet son buluyor !!!
« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2006, 23:43:46 »
hadi bakalım..
umarım sistem dedikleri seyin bu teknik alt yapısı kuvvetlidir de, saatlerce kuyrukta beklenilmez.. aynı anda yapılacak onlarca sorgulamaya cevap verebilecek niteliktedir  ::)

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #2 : 10 Temmuz 2006, 19:32:58 »
inşaallah bı aksılık cıkmazda rahatlar herkes

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #3 : 10 Temmuz 2006, 20:14:34 »
ben gayet rahat ödedim sorunsuz plakayı söyledim ve önceki makbuzumdaki rakamı kontrol ettim sorun yok ;)

Çevrimdışı corrado

• amca
« Yanıtla #4 : 13 Temmuz 2006, 20:14:26 »
48 ytl ödedim bende.plaka bilgisi yeterli.

hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı UuR

« Yanıtla #5 : 21 Mayıs 2007, 13:48:57 »
bir kere bankaya ödedim vergi dairesinde cok sıra var diye.bankacı 41 diye 44 plakaya yatırmış düzeltene kadar akla karayı seçtim.bankacı muhattap bile olmuyor.ondan sonra sadece vergi dairesine gittim.

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #6 : 03 Ocak 2008, 11:39:36 »
  26 12 207
 Maliye Bakanlığının Motorlu Taşıtlar Vergisi Genel Tebliği, Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı. Tebliğe göre, 1 Ocak 2008'den itibaren motorlu taşıtlar vergisi tutarlarında, yüzde 7,2'lik yeniden değerleme oranı çerçevesinde artış olacak.
Yeni tarifeyle 1-3 yaş grubunda yer alan ve motor silindir hacmi 1301 ile 1600 cm3 arasında olan otomobillerin motorlu taşıtlar vergisi tutarı, 524 YTL'den 561 YTL'ye yükselecek.
Motor silindir hacmi 1300 cm3'ü geçmeyen otomobiller için yeni yılda 328 YTL yerine 351 YTL, 1801-2000 cm3 arasında olan otomobiller için 1.446 YTL yerine 1.550 YTL ödenecek.
Motor silindir hacmi 4001 cm3 ve üzerinde olan otomobillerin motorlu taşıtlar vergisi tutarı ise 11 bin 845 YTL'den 12 bin 697 YTL'ye yükselecek.

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #7 : 03 Ocak 2008, 13:32:57 »
evet bu artışı TV de haberlerde izledim bende