Gönderen Konu: Motor içi temizleyici kullanımı ?  (Okunma sayısı 13205 defa)

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
Ynt: Motor içi temizleyici kullanımı ?
« Yanıtla #14 : 25 Nisan 2012, 00:46:22 »
LPG'li araçlarda yağ kirlenmediğinden,kurum bırakmadığından bu tarz motor içi temizleyicilere gerek yoktur :)

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 25 Nisan 2012, 10:29:51 »
Havalar ısındı ondan temizleyici ile alakalı bı durum değil.Artık aracın motoru daha çabuk ısınıyor. ;D
ısınana dek benzinle çalışıyor zaten hocam ;) hesapta yanlışlık yok :)
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 25 Nisan 2012, 10:34:28 »
LPG'li araçlarda yağ kirlenmediğinden,kurum bırakmadığından bu tarz motor içi temizleyicilere gerek yoktur :)
öylede başkan, yağ kapağını açınca bile inceden macun gibi kir- tortu gözüküyor. :) neyse fayda fayda kullandık bakalım ne olduysa :D şu arabaya baktığım kadar kendime bakmıyorum  ;D : http://www.youtube.com/watch?v=AuA8pjU0-4c

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 25 Nisan 2012, 10:41:19 »
Valla Salih o zaman senin kullanman gerekiyormuş. Benim Suzuki'de lpgli ama klasik sistem olduğundan benzin yüzü görmüyor. Yağı koyuyorum koyu sarı kıvamında 10bin km sonra değiştirirken bir süzüyoruz koyu sarı kıvamında  :D LPG kurum yapmadığından yağı ve dolayısıyla motor içini kirletip tıkamıyor ama senin araç LPG'den önceki zamanında benzinle kullanıldığı dönemlerdeki kurumu hala içinde barındırıyor anlaşılan  ;D

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 25 Nisan 2012, 11:12:04 »
geri toplayabileceğimi gözüm kesse motoru indirip temizleyip takıcamda, halt etme otur diyorum kendi kendime  ;D ben yağı erken değiştirmiştim LPG nin yanı sıra, 9000 Km de değiştirdim. aklıma gelmişken böyle bi madde kullanacaksanız elemanlar yağı değiştirirken felan aracınızın başında durun arkadaşlar, yağ değişimini yapan arkadaş bu malzemeyi bor katkısı sanmış, az kalsın yeni yağa ekleyecekti :)