Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Milli Gururumuz 3Gen - Son hali günceli  (Okunma sayısı 15928 defa)

Milli Gururumuz 3Gen - Son hali günceli
« : 28 Aralık 2012, 21:18:10 »
Uzun bir süredir takip ettiğim bir çalışmayı sizlerle paylaşmak istedim içinizden bilenler ve gelişmeleri takip edenler mutlaka vardır.

Haydi başlayalım;

3GEN’in macerası; Serdar Sapmaz’ın baş tasarımcısı olduğu, adını tasarımından alan süper spor bir araç modeliyle 2010 yıllarında başladı. Türkiye’nin uzun süredir özlemini ve hayalini kurduğu bir projeyi gerçekleştirmek için 2 kişiyle yola çıktığımız projemizde bugün azimle çalışan 16 kişiyiz. Gazi Üniversitesi tarafından da desteklenen 3GEN, tüm dünyada adımızı duyurmaya hazırlanıyor. 1/1 ölçekteki maketi Gazi üniversitesinde sergilenip tüm Türkiye'nin beğenisine sunulacaktır.

Yüzde yüz elektrikli ve hibrit motor olmak üzere iki farklı şekilde tasarladığımız aracımızı Cenevre ve Detroit Auto Show gibi dünyaca ünlü fuarlarda sergilemeyi hedeflemekteyiz.

Fiber ve Karbon fiber gövde ve alüminyum şaseye sahip olması planlanan 3GEN, 2014’de ise kullanıcılarına kavuşacak. Böylece Türkiye ilk yerli elektrikli spor otomobilini üretmiş olacak.

Bizler tüm ekibimizle ve olağan üstü gayretlerimizle 3GEN’i yollara hazırlıyoruz.

Resimleri ekleyeceğim.
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2013, 15:57:59 Gönderen: furkanyldrm »

Ynt: Milli Gururumuz 3Gen
« Yanıtla #1 : 28 Aralık 2012, 21:21:36 »
Kil modelin yapım aşamaları;

« Son Düzenleme: 28 Aralık 2012, 21:24:57 Gönderen: furkanyldrm »

« Yanıtla #2 : 28 Aralık 2012, 21:22:54 »

« Yanıtla #3 : 28 Aralık 2012, 21:25:31 »

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
« Yanıtla #4 : 28 Aralık 2012, 21:27:10 »
http://www.youtube.com/watch?v=T-TvmsBmwoM

şöylede bi videosu var. bakalım sonucu nerelere varacak. gönül isterki ses getiren bi tasarım olsun ama otomobil piyasasına ilk girişi süperspor tasarımla yapmak biraz düşündürücü

« Yanıtla #5 : 28 Aralık 2012, 21:29:39 »
Mock Up Çalışması;

« Son Düzenleme: 28 Aralık 2012, 21:52:27 Gönderen: furkanyldrm »

« Yanıtla #6 : 28 Aralık 2012, 21:33:36 »
http://www.youtube.com/watch?v=T-TvmsBmwoM

şöylede bi videosu var. bakalım sonucu nerelere varacak. gönül isterki ses getiren bi tasarım olsun ama otomobil piyasasına ilk girişi süperspor tasarımla yapmak biraz düşündürücü

Videoyu eklemeyi düşünüyordum benden hızlı davrandın, teşekkürler. Sedan ve S.U.V. tasarımları da yapılacağı söylendi fakat bunlardan en çok ses getirebilecek segment süperspor. O yüzden böyle bir başlangıç yaptıklarını düşünüyorum.

« Yanıtla #7 : 28 Aralık 2012, 21:34:54 »
Deneme boyası sonrası;

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
« Yanıtla #8 : 28 Aralık 2012, 21:35:22 »
profesyonel çalışan bir ekip olduğu belli şamil gibi değil en azından :)

keşke bu jantları yaptırıp kullansalar gerçekten.

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
« Yanıtla #9 : 28 Aralık 2012, 21:37:31 »
bu arada mock up aşamasındaki aracın camları tasarımdakilerden daha yüksek sanırım. spor araçlarda tavan genelde basık olur. biraz daha basma şansları var mı acaba :D

« Yanıtla #10 : 28 Aralık 2012, 21:37:52 »
Harika duruyor inşallah yarıda kalmaz ve hayata geçen bir proje olur.Ben nasıl kaçırmışım bunu Allah yardımcınız olsun. :)

« Yanıtla #11 : 28 Aralık 2012, 21:43:29 »
bu arada mock up aşamasındaki aracın camları tasarımdakilerden daha yüksek sanırım. spor araçlarda tavan genelde basık olur. biraz daha basma şansları var mı acaba :D

Camla kaputun birleştiği kısım çizmlerdekinden farklı olmuş, çok çukur duruyor o kısım haliyle camları ve tavanı olduğundan yüksek göstermiş bu konuda birşeyler yapılabilir mi diye sordum,cevap bekliyorum ama sanırım en azından bu mock-up a yapılamayacak gibi.

« Yanıtla #12 : 28 Aralık 2012, 21:44:33 »
Ayrıca yan camların eğimi de farklı, mock up da çok dik duruyor.

« Son Düzenleme: 28 Aralık 2012, 21:49:06 Gönderen: furkanyldrm »