Gönderen Konu: Ledli stop ampülleri  (Okunma sayısı 14469 defa)

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
Ledli stop ampülleri
« : 20 Kasım 2007, 22:31:54 »
Arkadaşlar orjinal stop ampüllerimizin yerine satılan ledli ampüller var.
8 ytl gibi bi rakamdan tanesi.
Peki bunları taktığımız zaman gecikmeli yanan stoplarımız ledli görünümüne kavuşucakmıdır?
Performansı nasıl olur?
Aynı şekilde tavan lambası içinde ledlileri mevcut kullanan varmı?

]http://www.otopol.com/product_info.php?cPath=1101_1107&products_id=100099]

http://urun.gittigidiyor.com/ModaCar-Beyaz-Ledli-Tavan-Lamba-Ampulu-011122_W0QQidZZ6175176

Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: Ledli stop ampülleri
« Yanıtla #1 : 20 Kasım 2007, 22:34:05 »
Gecikme süresi tabiki azalır, ama normal ampülün yandığı gibi ışık yayabiliyor mu acaba? Işığı eski tip ampüller gibi sağına soluna dağıtmazsa baya kötü görüntü oluşturur el feneri gibi.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Kasım 2007, 22:42:46 »
Evet aynadan dağıtabilir osman çnkü ledler dışarı çıkık duruyor dikkat edersen.Sanayiye bi bakıcam aybaşında deneyip alıcam eğer bahsettiğimiz gibi olursa
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Kasım 2007, 22:47:49 »
oğuz ay basına bi dene resimli bi şekilde bizide aydınlat abi benimde aklımda vardı ama sağlıklı olumu sorusu aklımdaydı... kola gele
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Kasım 2007, 23:00:50 »
Tabi resimlerim illaki nizam  :)

Çevrimdışı aliis

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Kasım 2007, 23:03:48 »
tanesi 3 ytl arkadaslar burda oyle almıstım ben ancak aracta kullanmadım baska bir iş için kullnmıstım stoplarda buyuk ihtimal ısık dagılacaktır  denemek gerek

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Kasım 2007, 23:05:52 »
tavan lambası çok önceden beri kullanıyorum normal ışık kadar aydınlatmıyor...ledli stoplarıda yine baya önceleri arkadaşa ilk geldiğinde taktık bnm pek hoşuma gitmedi geri çıkardım.aynadan pek dağılma yapmıyor direk elfeneri seklinde denilebilcek kadar tek noktadan yanıyor ışık.şimdi avrudada neon görünümlü yeni ışık sistemleri çıktı aydınlatması çok güzel onları bekliyorum :)

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Kasım 2007, 23:21:26 »
tavan lambası çok önceden beri kullanıyorum normal ışık kadar aydınlatmıyor...ledli stoplarıda yine baya önceleri arkadaşa ilk geldiğinde taktık bnm pek hoşuma gitmedi geri çıkardım.aynadan pek dağılma yapmıyor direk elfeneri seklinde denilebilcek kadar tek noktadan yanıyor ışık.şimdi avrudada neon görünümlü yeni ışık sistemleri çıktı aydınlatması çok güzel onları bekliyorum :)

bütün soruların cevabı sendeymiş patron :)

bahsettiğin gibi dağılma olmayabilir aynadan evet.Ledler her ne kadar dışarı cıkıkta görünse sonuçta led ampülün amaçlarından biride ışığı dağıtmadan yansıtmak olduğundan kenar noktalara pek verimli olacağını sanmıyorum.Bakalım yinede bi deniycem merak gidereyim.Resim mevcutmudur sizde

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Kasım 2007, 23:41:27 »
tavan lambasının elektirikle ilgili problemi var sanırım yanmıyor.stoplarıda çok kısa kullandım özellikle uzaktan bakıldığında hiç güzel durmuyordu bu sebeble foto malesef.tavan için örnek olması açısından yarın cekip koyabilriim gündüz isteyen varsa..

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Mart 2009, 00:40:00 »
Bnde tavan lambasına led almıştım sofit ampul orjıinali kadar ıçık vermiyo ama görüntü harika ama stoplarada bi deniyeyim tabi bulabilirsem :D
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı PoloGTI

• Ersan
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Vw Polo 6N2
« Yanıtla #10 : 04 Eylül 2009, 22:35:49 »
Konuyu Hortlatalım :) Şöyle tip ampullerde var bunlar tek nokta aydınlatmaz büyük olasılık kullanan varmı ?  ^-^

http://www.sahibinden.com/2_adet_super_parlak_36_ledli_stop_park_ampulu-65WQQaXQQ16386343WQQpXQQdisplayitem&keyword=stop

« Son Düzenleme: 04 Eylül 2009, 22:36:59 Gönderen: P0L0_GTİ »
Vw Polo 6N

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 05 Eylül 2009, 01:51:52 »
bunlar güzelmiş :) ben tavan lambasını tavanın tam ortasına aldım sunroffun tam arka kısmında kalıcak güzel oldu..yalnız aydınlatma problemi bendede var açıkcası..bir şeyler yapsamda aracın içi aydınlansa diye düşünüyorum bakalım..

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 06 Eylül 2009, 03:22:59 »
Olay budur Kadir sen al bende alayım anca&kanca  ;)

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 06 Eylül 2009, 04:03:54 »
bunlar güzelmiş :) ben tavan lambasını tavanın tam ortasına aldım sunroffun tam arka kısmında kalıcak güzel oldu..yalnız aydınlatma problemi bendede var açıkcası..bir şeyler yapsamda aracın içi aydınlansa diye düşünüyorum bakalım..

Golf 4/ bora ların arka aydınlatma çükleri çok şık, uydurabilirsen harika olur :tamamdir