Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Lastiklere Nitrojen Basmak  (Okunma sayısı 12230 defa)

Çevrimdışı MAVİŞ

• blue_polo
Lastiklere Nitrojen Basmak
« : 06 Temmuz 2007, 15:32:16 »
geçen gün arabayı rot balansa soktum serviste lastiklere nitrojen gazı bastılar sebebi ısınmayı engelliyormuş ve arabanın yakıtında azalma oluyormuş gaz basıldıkdıktan sonra arabaya bindim gerçekten arababa çok serileşti ayrıca lastik ölçülerini arkaları 30 önleri 28 yaptılarbilmiyorum ne kadar doğru  sizlere bir danışayım dedim cvplarınızı bekliyorum
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2007, 15:35:22 Gönderen: G60 »

Çevrimdışı SZR

Ynt: Lastiklere Nitrojen Basmak
« Yanıtla #1 : 06 Temmuz 2007, 16:07:03 »
Evet nitrojen gazının böyle bir etki yapabileceği doğru. Lastik basınçlarında ise 13"  lastiklerde 28-30 uygun basınçlardır. 14" jant lastiklerine ise 1 bar daha fazla basmanda sorun olmaz.

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #2 : 06 Temmuz 2007, 16:13:06 »
bendede uzun süredir var tek hissettiğim ısınma yapmıyor istanbuldan çıktım hiç durmadan ortalama körüyü geçtiktn sonra 150-160 gittim izmitte basınca baktığımda halen 32 idi...lastiklerin ömrüne vb katkısı muhtemelen var ama performansta aracı bilenin anca anlayabilceği çok ufak etkisi var bence...

« Yanıtla #3 : 08 Temmuz 2007, 23:34:19 »
performansa fazla bir etkisi yok ama lastik sesini minimuma indirdiğini söyleyebilirim...
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

« Yanıtla #4 : 09 Temmuz 2007, 00:36:21 »
bende ondan lastiklere bastırdım, adam lastik basıncı sabit kalır dedi, düşmez dedi, doğrumudur ?
yakında 5 aylığına yurt dışına gidiyorum, araba yatacak o yüzden yaptırdım

« Yanıtla #5 : 10 Temmuz 2007, 17:13:13 »
Arkadaşlar bu nitrojeni her yerde basıyorlarmı zararı yokmu

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #6 : 11 Temmuz 2007, 00:46:13 »
Arkadaşlar bu nitrojeni her yerde basıyorlarmı zararı yokmu

Bak şimdi bende merak ettim
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

« Yanıtla #7 : 11 Temmuz 2007, 13:55:00 »
Arkadaşlar bu nitrojeni her yerde bastırabilirmiyim bizim pendikte sordum yok dediler nerede bastırdıgınızı söylerseniz sevinirim

Çevrimdışı blue_polo

• blue_polo
« Yanıtla #8 : 11 Temmuz 2007, 23:02:52 »
dostum ben büyük bir rot balans servisinde bastırdım nerde bastıracağinı istanbuldaki arkadaşlara sorarsan daha iyi olur
blue_polo

Çevrimdışı SZR

« Yanıtla #9 : 18 Temmuz 2007, 18:15:18 »
Benim bildiğim Anadolu yakasında kızıltoprakta benzincinin karşısındaki lastikçide ve küçükyalıda bi rot balanscıda basıyolardı. Ayrıca  biçok yerde bastırabilirsiniz o kadar zor değil yani nitrojen basan yer bulmak. :tamamdir

« Yanıtla #10 : 18 Eylül 2008, 21:10:32 »
Bende nitrojen gazı bastıracaktım abi gerek yok dediler. Nedenini sorduğumda hiç durmadan 1000-1500 km yol yapıyormusun dediler tabi ki hayır dedim :) uzun yolda hiç durmadan gittiğinde lastiklerin ısınmasını engelliyormuş.

« Yanıtla #11 : 19 Eylül 2008, 02:45:33 »
abicim çok kısa ve net bir cevap veriim size..rot balans yaptırırken görünce dayanamadım sordum "sizin kendi lastiklerinizde varmı nitrojen?" cevap hayırdı...ozaman devam... :) bukadar basit...

« Yanıtla #12 : 19 Eylül 2008, 22:08:45 »
Lastikleri komple değiştirdim, şimdi yenilere nitrojen bastılar, yeşil sibob kapağı takılyorlar uyarı olsun diye harhangi bir lastikçiye gittiğinizde, ısınmayı önlemesinin dısında baska bir özelliği var mı bilmiyorum, ısınmayınca lastik basıncıda sabit kalıyor...

« Yanıtla #13 : 27 Kasım 2009, 00:11:19 »
bugün bende nitrojen bastırttım... araçta bir serilik vardı... yada ben öle hissettim...

bugüne kadar kullananların yorumları var mıdır halen ?