Gönderen Konu: lastik tavsiyesinde bulunabilecek arkadaşlar!!!!  (Okunma sayısı 6279 defa)

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
lastik tavsiyesinde bulunabilecek arkadaşlar!!!!
« : 10 Mayıs 2012, 15:33:33 »
 merhaba arkadaşlar..
bugün sabah sağ ön lastiğimin yanağında yaklaşık 1-2 cm civarında deformasyon olduğunu farkettim. biraz tedirgin eden cinsten bir yarılma gibi.
şimdi sorum şu sizlere. lastik konusunda çok fazla bir bilgim yok..
sadece 1 lastikmi değiştirmeliyim.
sadece önlerimi değiştirmeliyim.
dördünü birdenmi değiştirmeliyim.
bide hangi markayı almalıyım.
şuan üzerindekiler 205-55-16 good year
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2012, 17:45:50 Gönderen: nesquik »
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
Ynt: Samet UZUN'un derdi çok!!! :(((
« Yanıtla #1 : 10 Mayıs 2012, 17:16:18 »
Durumunuz yok ise arka lastikleri öne alın arkalara yeni lastik alın. Tek lastik değişimi yapmayın frende acaip sapmalar olur. İmkanınız varsada 4 ünü değiştirin. Ön tarafın kontrolü bizim elimizde olduğundan yeni lastikler arkaya takılmalı.

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #2 : 10 Mayıs 2012, 17:32:59 »
Durumunuz yok ise arka lastikleri öne alın arkalara yeni lastik alın. Tek lastik değişimi yapmayın frende acaip sapmalar olur. İmkanınız varsada 4 ünü değiştirin. Ön tarafın kontrolü bizim elimizde olduğundan yeni lastikler arkaya takılmalı.

Kısa ve öz olay budur :tamamdir
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Mayıs 2012, 17:44:03 »
bugün üç lastikçi dolaştım, üçüde yeniyi önlere tak diyor. itiraz etmeme ramen ön diyorlar.
tüm yük önlere biniyormuş. virajlarda iş değişirmiş, ön tekerler aktif arkalar pasif dedi biri mantıklı buldum???
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
Ynt: lastik tavsiyesinde bulunabilecek arkadaşlar!!!!
« Yanıtla #4 : 11 Mayıs 2012, 00:08:06 »
Düşünün o zaman aracın arka kısmının kontrolü sizde mi? Sizde olmadığı için arka tekerlerin yeni lastiğe ihtiyacı vardır. Virajlarda önden kaymalarda aracı toparlamak arkanın kaymasına göre toparlamaktan daha kolaydır. Aniden direksiyonu kırdığınızı düşünün. Arka kısım çok rahat savrulur. Virajlara girerken yavaş girersiniz olur biter. Benim bahsettiğim olay ani gelişen durumlar...

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Mayıs 2012, 00:32:59 »
BU SORUNUN CEVABINI MICHELIN AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDE VERMİŞ ARKADAŞLAR:

Neden arabanın arkasına yeni veya daha az kullanılmış lastikler takılır?

Aracınız ister arkadan çekişli ister önden çekişli olsun, beklenmeyen, zor durumlarda (ani frenleme, sert viraj…) ve özellikle ıslak zeminlerde daha fazla güvenlik sağlamak için en yeni lastikleri arka tarafa takmanızı öneriyoruz.

Yapılan birçok test, ön tarafın kontrolünün arka tarafınkinden daha kolay olduğunu gösterdi.

Önden çekişli araçlarda ki günümüzde araçların çoğunluğu önden çekişlidir, ön lastikler arka lastiklere göre daha hızlı aşınır.

Ön tarafa takılan yeni lastikler:
• Aracın kontrolü değişecektir; çünkü ön/arka dengesi ters çevrilmiş olacaktır.
Aracın ön tarafında daha az yol tutuş hakimiyetine alışmış olan sürücü, bu durumda zorlanacaktır.
• Kaygan bir yolda, arka taraf, ön tarafa göre daha az yol tutuş sergileyecektir. Bu şekilde sürücünün, arka tarafı kontrol etme şansı kalmayacaktır. Bu durum aracın yoldan çıkmasına (spin atmasına) sebep olacaktır. Sadece deneyimli bir sürücü bu kötü durumla başa çıkabilecektir.

Arka tarafa takılan yeni lastikler:
• Araç kontrolü sürücünün alıştığı şekilde olacaktır (lastik değişiminden öncekine benzer); çünkü aracın yol tutuşu aynı olacaktır.
• Lastiklerin yol tutuşu daha iyi olacaktır; sürücü aracı kontrol edebilecek ve sorunsuz bir şekilde virajı alabilecektir.

Bu nedenle Michelin size:

- virajlarda daha iyi yol tutuş
- yüksek güvenlik

için arka tarafa yeni veya en az kullanılmış lastikler takarak alınan riski azaltmanızı öneriyor.

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Mayıs 2012, 15:36:48 »
dört lastik alacağım garanti, şuan markaya yoğunlaştım tavsiyesi olan varömı arkadaşlar??
[/font]

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Mayıs 2012, 16:02:26 »
Ben goodyear efficent grip aldım cok memnunum.. aracın sesi gidisi konforu değişti samet arkadaşım tanesi 240  TL idi 210 dan aldım bilgine

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Mayıs 2012, 16:15:38 »
şuan üzerindekilerde good year ama yanaklarda çatlaklat başlamış.
daha 2 senelik lastik.
şüpheye düşürdü beni.. aceba benden kaynaklı bişeymiki?
yada şansmı?
[/font]

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Mayıs 2012, 16:19:41 »
şuan üzerindekilerde good year ama yanaklarda çatlaklat başlamış.
daha 2 senelik lastik.
şüpheye düşürdü beni.. aceba benden kaynaklı bişeymiki?
yada şansmı?
Bu 2 senelik lastik toplamda kaç km yol yaptı?

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Mayıs 2012, 16:36:47 »
40.000 anca. dişleri daha iyi gideri var ama yanak sıkıntı
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2012, 16:37:18 Gönderen: nesquik »
[/font]

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Mayıs 2012, 19:40:32 »
ben aracı aldığımda good year vardı dişleri güzeldi ama yanaklar berbattı tanıdık lastikçi abimiz değiştir bunları acil dedi. brigstone turanza aldım kupon lastiktir yenilendi geliştirildi eski sertliği yok dedi. şimdilik memnunum. ayrıca good yearlardan 2 tanesi sökerken yanaklardan yırtılmış.
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2012, 19:41:00 Gönderen: caner4 »
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 14 Mayıs 2012, 20:01:34 »
demekki patlamaya hazır bombanın üstünde geziyorum desene caner kardeş.
[/font]

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 14 Mayıs 2012, 20:02:13 »
eficientgrip in yanakları çok yumuşak... incelemekte fayda var diye düşünüyorum.