Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Ikinci el arac kredileri?  (Okunma sayısı 11896 defa)

Ikinci el arac kredileri?
« : 09 Ağustos 2007, 21:49:12 »
merhaba arkadaslar.ben univ ogrencisiyim ve kendime ait bir aracimn yok.dayimlarin bosta duran aracini kullaniyorum ama iste benim degil.ara sira da peder beyin doblo jtd sini kullaniyorum.
simdi ben 1 senedir ogrencilik disinda farkli seyler yapiyorum.ek gelir getirmesi acisindan.acikcasi babamla da aram iyi degil artik kendi parami kendim kazaniyorum.
arac almaya karar verdim.fakat butcem yetersiz.krediyle arac almayi dusunuyorum.fakat her ne kadar kredi ile olsada galiba pesinat odenmesi gerekiyormus.bu pesinatta 7-8 bin ytl yi buluyormus 20-22 bin ytl lik arac icin.
fakat isin kotu yani bende pesinati cikaracak kadar para yok.bir sene calistim ama o kadar parayi denklestiremedim.
simdi bu durumda benim araba isi suya mi dustu?
su ikinci el kredileri hakkinda bilgisi olan varsa bi el ativersin su konuya.
eger dedigim gibi olmuyorsa iki tane cok uygun fiyata arac buldum.

full+full donanim megane 1.6
sahibinden.com - Türkiye'nin ilan ve e-ticaret platformu - Oto, Emlak, Bilgisayar, Cep Telefonu, Elektronik, Antika, Giyim, Mobilya, Eleman / İş Arayanlar ve daha fazlası
bu fiyata bulmak cok zor.adamla gorustum fiyatta daha da dusme yapmadi.zaten bu aracin herhangi bir arizasi yoksa(adam hic arizasi yok dedi) piyasa degeri 22-23 civarinda.

birde bu var 2001 mondeo 2.0 ghia+ bir kac opsiyon daha var.birde sirali sistem tup de varmis.
bu fiyata cok guzel bir arac.

arabam.com Ä°kinci El Otomobiller - 2.El Araçlar

konu hakkinda bilgi sahibi arkadaslardan yardim bekliyorum.artik bende kendi aracimi alip kafama gore mod yapip istedigim sekilde binmek istiyorum :)acaba bunu istemek icin 21 yasinda olmak cok mu erken onu da bilmiyorum ama yardimlarinizi bekliyorum...

Ynt: Ikinci el arac kredileri?
« Yanıtla #1 : 10 Ağustos 2007, 19:36:57 »
arkadaşlar durumu öğrendim.ne yazık ki peşinat vermek zorunluymuş.dod u aradım onlarla görüştüm.
17750 ye bi tane leon buldum.1.6 signo full.4500 peşinat istiyorlar 36 ay vade ile aylık 528 lira ödeme yapmamı istiyorlar.
tabi benim peşinat verme durumum yok.eğer peder bey arka çıkarda peşinatı verirse artık benimde bir aracım olacak kısmetse.dua edinde peder bey peşinatı versin. :)

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #2 : 10 Ağustos 2007, 19:56:25 »
arkadasım megane falan dusunme derım ben..hayal kırıklıgı bence o arac.
evet pesınat vermen gerekıyor.
yada normal tuketıcı kredısı cekersın araba fıyatı kadar hem araban rehınlı olmamıs olur hemde pesınat bırıkırme derdın olmaz ;)
ama faız oranları 1,60 değilde 1,90 olur bunuda dusun derım

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #3 : 10 Ağustos 2007, 22:10:58 »
çalıştığına dair bordron yoksa unut krediyi

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #4 : 10 Ağustos 2007, 22:24:31 »
evet en önemli nokta..leonun sartları güzelmiş yalnız..
çalıştığına dair bordron yoksa unut krediyi

« Yanıtla #5 : 10 Ağustos 2007, 23:42:36 »
arkadaslar krediyi ben kendi uzerime cekmeyecegim.sonucta ogrenciyim.calisiyorum(web master ve 3d cizimler yapiyorum) fakat sigorta ya da bordrom yok.is geldikce yapiyorum.dedigim gibi krediyi kendim almayacagim.abimin uzerinden alacam.kendisi calisiyor.

simdi su tuketici kredini anlayamadim.araci dod dan alacagim.fiyati gayet uygun full bir model.

DOD

arac 17750 pesin fiyati.vdf nin kredisi cekilebiliyor fakat aracin hepsi kadarlik cekilemiyor.13000 ytl civarinda kredi veriyor bu araca en fazla.gerisi yani 4000 kusur ytl pesinat.simdi ben vakifbanktan 17750 lik tuketici kredisi alsam olmuyor mu?hic pesinat falan odeme derdim olmasa...
ama bu dod sadece vdf ile calisiyor galiba.su isi bana bi anlatin ilk kez boyle bir ise girecem ve cok istiyorum.pesinat olarak su an sadece 2000 ytl civari verebilirim daha fazla cikmaz benden.

saygilar...

« Yanıtla #6 : 11 Ağustos 2007, 00:15:55 »
Taşıt kredisinde bankanın tamamına kredi vermesi zor. Bildiğim kadarıyla araç fiyatının % 20'sini peşin almaları lazım. Bana kalırsa, eğer tüketici kredisini de çekeceksen Yapı Kredi'den çek, banka masrafları çok az çünkü.

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #7 : 11 Ağustos 2007, 12:04:02 »
tüketici kredisi çekerek arac fıyatının tamamını cekebılırsın.boylelıkle pesınat sorunun ortadan kalkar ve arabanda rehın soz konusu olmaz..
ama tasıt kredısınde senın ve dıger arkadasların dedıgı gıbı pesınat zorunludur.(ki sende yok pesınatı karsılıcak bırıkımım yok dıyorsun)
su anda senın ıcın en uygun olanı tuketıcı kredısıyle arac fıyatının tamamını kredı cekmek ;)
bankayı ıyı arastırıp sartları sana uyan bı bankayla sorununu cozersın umarım

« Yanıtla #8 : 11 Ağustos 2007, 12:07:05 »
tesekkurler arkadaslar.yardimlariniz icin sagolun.

« Yanıtla #9 : 12 Ağustos 2007, 15:59:25 »
doğuş otonun faiz oranı 1.73 tü hatırladığım kadarıyla ???
http://img237.imageshack.us/img237/4259/signature0p.png
♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣

« Yanıtla #10 : 13 Ağustos 2007, 15:54:12 »
Arkadaslar benim arac isi yine yalan oldu >:(
en az iki ay daha beklemem gerekiyor ki o zaman bile alacagim kesin degil.
anlasilan yine emanet araclara binmeye devam...

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #11 : 13 Ağustos 2007, 17:26:13 »
hayırlısı olsun arkadasım gec olsun guc olmasın ;)
uzak bırı degıl dayın en nıhayetınde

« Yanıtla #12 : 13 Ağustos 2007, 17:50:22 »
hayırlısı olsun arkadasım gec olsun guc olmasın ;)
uzak bırı degıl dayın en nıhayetınde

tabi ki hayirlisi artik.en az 2 ay daha vazgectim su sevdadan :)
dayim zaten babam gibidir farki olmaz ama insan ne bileyim kendi araci olsun istiyor.

gorusmek uzere...