Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Komple restorasyon  (Okunma sayısı 3261 defa)

Komple restorasyon
« : 25 Haziran 2012, 01:15:50 »
Arkadaşlar bilindiği gibi, azerbaycan,gürcistan,iran vs. ülkelerde parçalar sudan ucuz, işçilik ucuz. Bu ülkelere arabalarla gidilip bir aracı tahmini olarak 2500 veya 3000 euro ya komple aklınıza ne geliyoırsa yeniletmek mümkün (klasikler için). Daha yüksek model araçlar için sorunlu parçalar filan en büyük tamirler komple boyama filanTl bazında 300 400 TL ye tekabül ediyor bu konu hakkında bilgi sahibi olan ve bilgi sahibi olmak isteyen arkaşlar la bunu araştırmak iyi olacaktır. Sorunlarımızı en ucuz şekilde çözmemiz lazım, çünki PARA kolay kazanılmıyor emeklerimizi en iyi şekilde değerlendirmek lazım.

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: Komple restorasyon
« Yanıtla #1 : 25 Haziran 2012, 09:38:08 »
yol parası da ucuza gelmez orada suan ki siyasi durumu göz önüne alırsakta kimse hoş geldin ucuza yapalım diye çagırmaz
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #2 : 25 Haziran 2012, 10:47:31 »
Pejosu olan irana gitsin aga.. Sınır kapısına kadar dişinizi sıkın çünkü iranda benzin sudan ucuz :) ve her tarafta Pejo var :)
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

« Yanıtla #3 : 25 Haziran 2012, 23:31:35 »
valla bütün araçların parçaları tr dekinin yarı fiyatı hatta bazıları daha az.

Çevrimdışı cengizhan_mk3

• Wir lieben Das Auto..
« Yanıtla #4 : 26 Haziran 2012, 00:02:01 »
Bizim arkadaş yılda 2 tane mercedes 190 200 180 topluyo suriyede + sandık motor komple göğüs , tüm elektrik tesisatı kaporta boya 3500 4000 lere mal edip türkiyede satıyo altında 180 var şimdi bakmalara doyamazssın adamını bulmak şart

Çevrimdışı Sinancetintas

• Otomobil
    Golf 4'den Sonra Golf 5
  • Yaşam İlaçım Oldun Golf..
« Yanıtla #5 : 26 Haziran 2012, 15:56:22 »
Ben Bulgaristandayım o muhabbet burada var golf 4 için çook ucuza parça bulabiliryorsun ama işçilik akıl almaz pahalı geliyor.. mesela ben TR'de araçın rot başları sancakları ve ön takım ayarı için 350Tl ödedim 280gibi bi fiyat sadece parçaydı.. gecen gün burada arkadaşıım golf için bu şekilde bi muhabbet oldu ve ben tanesine 70tl verdigim rot sancagını buradan çiftini(sag-sol) 65lv yani TL olarak ortalama 70 - 72tl gibi bi ucrete aldık ama adam işçilik için bizden 100Lv yani 115tl gibi bi para istedi.. Mesela ben 2-3 haftaya TR'ye dönecegim İnş araçımla buradan amortisor alacagım şimdi kendime karar verirsem ya Monreo gazlı yada refleks.. Monreo refleks için çifti 220lv ön için 180lv arka için.. ki düşünün bu bi marka dünya genelinde satış yapan.. TR'de dün tanesini bi siteden buldum ön için 159tl arka için 125tl diyor.. bende buradan alıp TR'de taktıracagım.. çünkü amortisor degişimi için en fazla 30-40Tl isterler.. haksız mıyım??
Das Auto..

« Yanıtla #6 : 27 Haziran 2012, 02:25:04 »
tr den daha pahalı bi ülke varmıdır acaba ??

bırakın parcayı işcilikte artık cok pahalandı bızım ulkede...

elinizden geliyorsa kendınız yapın ben bu yuzden garaj kıralıcam nerdeyse kapının onunde bı yere kadar oluyo...
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.