Gönderen Konu: Klima kompresörü kilitlenmesi hakkında.  (Okunma sayısı 6485 defa)

Çevrimdışı quattro

• Profili Görüntüle
Klima kompresörü kilitlenmesi hakkında.
« : 30 Nisan 2015, 12:07:02 »
Selam arkadaşlar geçen gün klimam çalışmadığı için bir klimacıya gittim önce gazının olmadığını söyledi sonra eline bir tornavida alarak klima kompresörünün kayışından itmeye çalıştı ve bu kompresör kilitlemiş hayırlı olsun dedi.bende o döndürmeye çalıştığın kayış kranga bağlı ve motor çalıştığında zaten dönüyor dedim oda yok bu kilitlemiş dedi ama benim içime sinmedi kilitlese bile arıza tespiti tatmin etmedi beni zaten kayış tahrikli.Eski aracımda yine kayış tahrikli  dönerken kompresör klimayı devreye aldığımda ortasındaki kasnağı da çevirmeye başlardı bunun kasnak yapısı daha farklı muhtemelen ayrıca tamir ederim olmazsa çıkmasını buluruz dedi ve ortalama 600 tl fiyat istedi.pistonlu tip bir kompresör tamir takımı olmadıkca zaten nasıl tamir edecekse..yorumlarınız nelerdir arkadaşlar? bunu nasıl test ederiz sanırım en güzeli sökülüp elle ve gözle bağımsız kontrolü.

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
Ynt: Klima kompresörü kilitlenmesi hakkında.
« Yanıtla #1 : 30 Mayıs 2015, 15:48:07 »
Araçtan bariz rulman sesi geliyordu, şarj dinamosundan şüphe ettik. Kayış söküldü şarjı çevir sağlam, klima kasnağını çevirince hırıltı yaptı. Gaz boşaltıldı kompresör söküldü, rulmanı değişti, takıldı gaz dolduruldu marşa basıldı sorun yok.

Bedel: 200 TL (rulman dahil - orijinal içinden çıkan ile aynı NGK marka)