Gönderen Konu: Kaza yaptım.  (Okunma sayısı 16863 defa)

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
Ynt: Kaza yaptım.
« Yanıtla #14 : 07 Mayıs 2008, 14:40:31 »
geçmiş olsun deniz kardeşim
My Cars Audi & Vw Germany Style

Çevrimdışı saydam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 07 Mayıs 2008, 14:52:53 »
çok geçmiş olsun gerçekten ucuz atlatmışşın deniz kardeşim. benimde en büyük korkum karşı şeritten
birinin onüne çıkmaktır. sigorta şirketinin dediği gibi axa oyak ta senede bir defaya mahsus olmak üzere hasar miktarı ne olursa olsun bir alt kademeden başlatır seneye. ikinci bir hasarda sıfırlar.

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 07 Mayıs 2008, 15:00:58 »
geçmiş olsun kardeşim Allah beterinden korusun
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 07 Mayıs 2008, 15:42:40 »
büyük geçmiş olsun baya ucuz atlatmışsın.

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 07 Mayıs 2008, 16:09:19 »
Çok büyük geçmiş olsun dostum...  :(

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 07 Mayıs 2008, 16:17:12 »
arkadaşım çok geçmiş olsun. gerçekten ucuz atlatmışsın.

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 07 Mayıs 2008, 16:37:10 »
Deniz kardeşim geçmiş olsun, cana gelmesin mala gelsin ama malda canın yongası...

hasarsızlıgın %60 diyorsun ve aracını kaskodan yaptırdıgında seneye %50ye düşecek diyorsun, bu işler böyle degil bilgin olsun, hasarını kaskodan yaptırdıgın an %100 kayıptasın, seneye sıfır indirimle yaptıracaksın kaskonu ki bu da şu demek oluyor seneye kaskon 1250 ytl civarında, ben buna sinirlenip arabamı sattım ve gidip kasko parasını elimde meblagın üzerine ekleyip 2003 model araba satın aldım, kaskosuda 950 ytl... bilgin olsun, sakın arastırmadan işlemlere başlama, olmadı kasko şirketinle pazarlık et...

Metin abim dediğin doğru fakat bu hasar tutarıylada alakalı, denizin hasarı küçük olduğundan dolayı sadece kısmi bir kesinti olacaktır yani bir dönem önceki hasarsızlığına gerileyecektir.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı r76

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 07 Mayıs 2008, 17:03:48 »
Ayrıca benim kaskom 341ytl, seneye 400 küsür olucak. Şimdi eve geliyorum. Oğuz araba sizin orda. Detayları az sonra yazacagım. Körfez belediyesindende aradılar.vs.vs.

Çevrimdışı r76

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 07 Mayıs 2008, 17:49:08 »
Olayları şimdi anlamaya başlıyorum arkadaşlar, kısaca izah edeyim.

Aracın camını izmitte anlaşmalı bir Axa oyak camcısında yaptırdım. Zaten yılda bir kez cam değiştirme hakkı varmış. O olay o şekilde halloldu. Aracı istanbula getirdim zaten burda oturuyorum. Bugun sabah yine aradım acentayı, anlaşmalı servis sordum. Neyse bir yere yönlendirdiler beni ama gitmedim. Maslakta oğuzların servisini  aradım durumu anlattım. Tamam dedi hallederiz. Bende acentayı aradım, şuraya gidicem ben bir sorun olurmu dedim. Olmaz dediler. Tek fark zaten parayı ruhsat sahibin hesap numarasına yatırıyorlar. Ben parayı elden veriyorum servise , zaten tanıdık olunca biraz sorun yaşamayız umarım. Neyse bu arada körfez belediyesinden aradılar , geçmiş olsun dediler. Bizim trafik sigortamız var, burdan sizin hasarınızıda karsılayalım gibilerinden dediler. Ancak sorun şu ki, polis tutanakta benide kusurlu bulduğu için trafik sigortasından yararlanamıyorum. Şimdi olaylar gün ışığına cıkıyor. Ben karakolda kaskomun olmadığını söyleseydim belkide kusuru tamamen karşı tarafa atıcaklardı(ki doğrusu da bu) ve benim hasarımıda karşı tarafın trafik sigortası karşılıcaktı. Ama benim kaskomun oldugunu anlayınca demek bunlar kusuru banada yazmıslar, dolayısı ile kusurlu bulununca cezada yazdılar. Sonuç olarak bu bana bir ders oldu. Herşey bir tecrübedir derler ya. Arkadaşlar zaten benim durumumu size anlatıyorum , en azından Allah göstermesin başınıza böyle bir durum geldiğinde sizde uyanık olursunuz. Demekki böyle bir durumda kaskonuzun oldugunu söylemeyin, suç sizde değilse. Mümkün olduğu mertebede olay yerinde durup, oradaki polislere tutanak tutturun.

Çevrimdışı r76

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 07 Mayıs 2008, 17:50:41 »
çok geçmiş olsun deniz.
ucuz atlatmışsın gerçekten.
dün gerçekten bölge bölge aşırı yağış vardı.her yağıştada otobanda kaza olur.
sende numaram yoktur gerçi keşke ulaşmaya çalışsaydın ama insanın aklına gelmiyor böyle durumlarda.
hala izmitteyse araç ve yapılması gerekenler varsa yardımcı olurum.
cezayı olay yeri terkten kesiyorlar.
tekrar geçmiş olsun
Çok teşekkür ederim, dostum. İnş. bir sonraki buluşmada tanışma fırsatımız olur.

Herkese Teşekkürlerimi sunarım arkadaşlar. Tek tesellimiz bize birşey olmaması. Yaşayacığımız varmış, yaşadım.

Çevrimdışı r76

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 07 Mayıs 2008, 17:53:49 »
ya bu şimşek düşmesi felammı?? nasıl olurkii alahalla..şimşek düşen araba normalde stop eder öyle camı flm çatlamazdı ya  :o çok şaşırdım cidden çok geçmiş olsun denizcim cana gelmesin diyelim..bu arada trafik sigortasıyla bu olanın bir alakası yok.trafik sigortası en az iki araçlı kazalarda kullanılır.Sna bir araba %100 kusurlu olarak çarpmışsa sen onun trafik sigortasından başvurup para alabilirsin, veya 3mm denilen sigortada ise özel alan içerisinde arabana verilen zararlar karşılanır..kaskondan alman tek seçeneğindi zaten denizcim.bu arada kaskoyu bozmasaymışın keşke far 80 ytl civarı ön camıda hasarsızlığı bozmadan değiştirtebiiyorsun senede 1 kez bildiğin gibi..yani sadece 1 far için kaskonu bozmuş olabilirsin..
Peki oğuz bu olaydada 2 araç var belkide daha fazla, karşı arac yüzde yüz kusurlu. Ben sadece şeridimde gidiyordum.  Ama neyse olaylar anlaşıldı. Kaskodan hallediyoruz artık.

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 07 Mayıs 2008, 17:56:31 »
Geçmiş olsun kardeş.. Allah beterinden saklasın.. Cana bişe gelmedikden sora geri kalanı dünya malı sonuçta..

Anlamadıgın neden patladı ön cam ve far?

Çevrimdışı r76

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 07 Mayıs 2008, 18:23:06 »
Kamyon sol şeritten gidiyordu. Kontrolunü kaybetti.Ve ışıklandırma direğinin altınada beton dökülmüş. Kamyon o betona vuruyor. Bariyerlere çarpıyor.Devriliyor. Ve o çarpmanın etkisiyle fırlayan beton ve bariyer parçalarıda tam ters istikametten gelmekte olan benim aracımın ön camına çarpıyor. Alahtan beton camı kırıp içeri girmedi.  :-[

Çevrimdışı corrado

• Volkswagen Türkiye
  • amca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 07 Mayıs 2008, 18:33:27 »
belediyeden aradıklarına göre.
geçen gün belediyenin yan kuruluşu yarpaş var.onun çöp kamyonu otobanda kaza yapmıştı.büyük ihtimal o kamyondur.
tekrar geçmiş olsun
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır