Gönderen Konu: Karburatörlü araca racing motor karburatörü ?  (Okunma sayısı 4700 defa)

Çevrimdışı 0M42

• Çoksa torkun,olmasın korkun..
    • Profili Görüntüle
Karburatörlü araca racing motor karburatörü ?
« : 24 Haziran 2010, 12:50:32 »
Arkadaşlar karburatörlü 1200 cc bir araca racing motor karburatörü uygulanırsa ne gibi avantajlar dezavantajlar oluşur ?

...KARBÜRATÖR... SUZUKİ ...GSXR ....1100...ORJİNAL... sahibinden.com'da

YZF 1000 İÇİN YALNIZCA KARBÜRATÖRÜ SATIYORUM sahibinden.com'da

Aracın üzerinde tek boğaz Solex 30/35 PDSI karburatör var linklerdeki karburatörler görüldüğü üzere 4 adet ayrı karburatörmü yoksa 4 boğaz ortak karburatörmü ve bu karburatörleri ayarlarken 4 boğazı ayrı ayrımı ayar yapmak gerekiyor son olarak eğer öyleyse bu nasıl mümkün oluyor ? Sizden ricam "ne gerek var boşver uğraşma" gibilerinden değilde en başta söylediğim gibi avantajları ve dezavantajları neler olur bunu tartışalım bilgilerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.Ayrıca linklerdeki karburatörler kullanıldığında ister istemez elektrikli yakıt pompasına geçiş yapılacak sanıyorum racing motorların elektrikli yakıt pompalarının yapıları belirli basınç altında çalışıyorlar sanıyorum ? yani yakıt pompalamaya başladığında belli bir basınca gelince pompalamayı durduruyor basınç düşünce tekrar pompalamaya başlıyor yanılıyormuyum ?
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2010, 12:52:35 Gönderen: 0M42 »
Kendi küllerimiz üzerinden yeniden doğabilmek için kendimizi yakmadıkça,her birimiz birer simurg olmayı göze almadıkça bataklığımızda,tüneklerimizde ve kafeslerimizde yaşamaktan kurtulamayacağız ..

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
Ynt: Karburatörlü araca racing motor karburatörü ?
« Yanıtla #1 : 28 Haziran 2010, 11:28:53 »
manifold konusu çok zorlar seni..birde super sportların yakıt sistemi daha seridir makine daha hızlı cevap verir fakat bunun karşılığında yakıtı çok sağlam sömürür..bunların hava filitreside farklı olduğu için kaput altında değişik bi şekil ortaya çıkabilir ;) maddiyat varsa direk makine at:)

Çevrimdışı 0M42

• Çoksa torkun,olmasın korkun..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2010, 22:46:06 »
Direk makina atsam işletemiyorum ki işletebilsem direk dediğin gibi enjeksiyonlu bir makina ile olayı bitiririm daha uğraşmam solex iydi weber iydi.Şöyle bir durum var gözümden kaçmış benim silindir kapağında iki emme portu var sanırım 2 , 2 ortak kullanılmış yani bir delik iki emme subabuna diğer delikte diğer iki emme subabına gidiyor bu durumda 4 boğaz yerine çift boğaz güzel bir weber tercih etmek daha mantıklı değilmi ne dersin ?
Kendi küllerimiz üzerinden yeniden doğabilmek için kendimizi yakmadıkça,her birimiz birer simurg olmayı göze almadıkça bataklığımızda,tüneklerimizde ve kafeslerimizde yaşamaktan kurtulamayacağız ..

Çevrimdışı corrado

• Volkswagen Türkiye
  • amca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Haziran 2010, 11:39:32 »
yurt dışında bolca uygulanıyor bunlar.
ama sizin aracın motor ve emme girişi nasıldır tam bilmiyorum.
vaktim olsa bakar yazardım ama hazır manifold olabilir.
yoksa cem in dediği gibi biraz zorlar ama custom yapabilir yaptırabilirsiniz.
yurt dışı opel forumlarını takip edin inceleyin.cevabı oralarda bulursunuz.

c20ne R1 bike carbs mod with custom manifold

Bike Carbs - How I did it.

Opel Kadett C 16v (Sold)

eğer düşünürsen elimde çift boğaz 40 lık dellorto 2 karb var.
hemşehri ayağına çok uyguna veririm  :D
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Temmuz 2010, 02:19:20 »
atıf abideki karb.lerin uygulaması en mantıklısı olur..iddialı özel bir şeyler uygulamak değilse amaç güç yatık karb.törlerde saklı.birde dereceli eg.ile birlikte gayet keyifli olur :melek:

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Temmuz 2010, 02:43:42 »
motor hacmi ne bilmiyorum ama 1.8 veya daha büyük ise direk c20xe koyabilirsin, %20 büyütmene izin veriliyor galiba. (tam net emin değilim %sinden:) eğer 1.8'in altıysa Vectra 1.8'in motoru işletip o bloğa c20xe kapak takıp yine c20xe olarak kullanabilirsin. (Astra GSI'ın 150hp lik SFI motoru) Zaten arabanda Opel olduğu için işletmende bir sıkıntı olmaz sanıyorum. Eğer o da bana yetmez diyorsan c20xe'yi c20let'e çevirebilirsin. 2.0T 204 hplik motorun olur Phase 3 chipini atıp benzin pompanı ve enjektörlerini büyütürsen 300-330 hp aralığında yürürsün. O da bana yetmez dersen Racing bi motor almanı öneririm :D

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Temmuz 2010, 00:25:56 »
 ;D