Gönderen Konu: dikkatlerimizin yogunlasması gerektıgı gunler  (Okunma sayısı 6656 defa)

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
Ynt: dikkatlerimizin yogunlasması gerektıgı gunler
« Yanıtla #14 : 19 Ekim 2012, 15:46:21 »
bence art nıyetlı olmamak gerekıyo kusuru kendımızde ararsak daha guzel sonuçlara varabılecegımızı düşünüyorum....sen 70 km hız lımıtı olan bır yerden( 77 dıyosun ama o yuzde on toleranslı  halıdır)...82 km ıle radara dusuyosun surıyeydı de ekonomık krızdıde bahane buluyosun o zaman fırsatı vermeyeceksın 70 ın ustune cıkmayacaksın degılmı kurallara uyuyorum polemiklere gırmıyorum sende bunu  yaparsan daha mutlu olursun..................... :tamamdir
arkadaşlar ben ıstanbulda 3 sene trafık polisliği yaptım(motorlu trafık polisi)  çalışma bölgemde beşiktaş meydan taksım cıvarıydı yanı trafığın en yoğun olduğu yerler den bır kaçı bılen bılır....bana ve arkadaşlarıma hiç bır zaman yazdığımız cezalar devletin borcuna gıdıyor carı acık var ekonomık krız var daha fazla yazın dıye bır talımat gelmedı ve gelemezde neymıs devletın borcu kapanacak dıye vatandasın sırtına bın bu ne kadar ınsanlıga sıgar...ınanın bana böyle bır talımat gelseydı hıc bır arkadaşım ceza yazmazdı bende brakırdım zaten trafık polisliğini.ama ışın başka bır boyutu var.gunde normal bır trafık polisi en az 15 20 ceza yazar motorlu trafık polisi de 40 ıla 50 ceza  yazabılır.ve ıstanbulda ıstemedıgın kadar trafık polisi oldugundan dolayı sıze de ceza yazma olasılığı cok yuksek yanı  ;).......sıze bır ceza yememe taktıgı vereyım asla bır trafık polisine karşı gelmeyın alttan alın bakın goreceksınız durumlar ne kadar degısıyo..cunku durumlar eskısı gıbı değıl eskıden polislerde sürgün yeme korkusu vardı ben calısırken benı bır babayıgıt cıksada doguya surgun etse dıye dua edıyodum cunku ıstanbul da cok yogun calısıyosun...................neyse daha cok konusulacak sey var ancak bıre bırde konusulacak konular  cok konustum kafanızı ağrıttım dınledıgınız ıcın tesekkur edıyorum ama lutfen art nıyetlı olmayalım dedıgım gıbı önce kendımızı duzeltelım....................... :tamamdir :tamamdir :tamamdir
yazdınız mesajları dıkkatlı bır sekılde okudum ve bence sız meslegınızın gerektırdıgı sekılde konusuyorsunuz bunu su sekılde acmayı gereklı buluyorum sımdı sız cıkıpta -olsa bile - bize amirlerimizden emir geliyor daha cok ceza yazmamız gerekıyor o yuzden diyemessiniz zaten dememenizde gerekir ki zaten hiç bir yonetim boyle birseyi '' resmi olarak yazılı belge olarak veya acıkca '' beyan edemez durum bı sekılde kamuoyuna sızdıgında tepkiler yuvarlanan kar tanesınden farklı olmaz  yanı olması gereken oluyor polıs olarak bunların aksını soyleseydınız asıl garıp olan o olurdu yalnız sunu soyleyım kendımızı duzeltelım kısmında  kafam karıstı benim yada benim gibi dusunenlerın yamuk tarafı neresı ? ayrıca polıs radarlarının + -2 km farkla okudugu bır gercek bu sabıt bı durum ( her zaman degıl tabı ) ayrıca radar cıhazları bılmıyorum bılgınız varmı nasıl bır teknolojıyle calısır bakmanızda fayda goruyorum olayı yukarıdada yazdım bır anlık mecburıyetten yanı bır kac sanıyelıgıne bı ıvmelenme yasamak zorunda kaldım kı o nokta radar sensorunun kesım noktasına denk geldı sıze sunu soyleyım sahsı dusuncem trafıkte yazılan cezaların net soyluyorum dıkkate alınması gereken bı yuzdelıgı gereksız ve anlamsız soyledıklerınıze kesınlıkle katılmıyorum ama saygı duyuyorum.
not: Gökhan bey yazdıgınız ıletılere bır goz attım ve aracınız ıcın angel farlar baktıgınızı gordum sımdı ek olarak sunu sormak ıstıyorum sıze yasaya gore arac uzerınde yapılan butun degısıklıklerın ruhsata ısletılmesı gerekıyor degılmı ? peki siz angel farlarınızı alınca ruhsatınıza bunları ekletekmısınız ? isletmesseniz yasayı ihlal etmiş oluyorsunuz değilmi ?
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2012, 16:20:52 Gönderen: alyekrm »

Çevrimdışı gökhanpolizei

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 20 Ekim 2012, 05:36:43 »
hayır yanlıs dusunuyorsunuz bu gune kadar hıç bır amır müdür bana şundan dolayı ceza yazın dıyemez dedırtmem bu işin vebali var  hemde gunahtır garıbana yazacagım uc beş kuruştan devlet kurtulacaksa batsın daha ıyı bu şekilde ayakta duran devlet baki kalamaz.ben hayatım boyuncada mesleğimi bu pransıple surdurdum ...............radar sıstemının calışma mantıgını kısaca özetleyeyım....araclar belli hız lımıtlerınde radar denılen cıhaza takıldıgında aracın bılgılerı ve göruntulerı dogrudan emnıyet genel mudurlugune aktarılır bunun nedenı ıse gorevlı polisin radara gıren araclara ceza yazmadan göndermesını engellemektır...yanı artık işler eskısı gıbı değil herşey elektronık ortamda gerçekleşiyor gorevını yapmayan polise otomatık olarak soruşturma açılıyor ve rusvet den yargılanıyor..sıze tum samımıyetımle soyleyeyım benım arac bıle ıkı defa radara gırdı ben kurtaramadım cezayı paşa paşa ödedım ayrıca bır defa muayeneden aracım bağlandı 3 defa park cezası yedım görüyorsunuz değilmi benım kendı arkadaşım bıle bana ceza yazabılıyor sız bır kere ceza yemıssınız ve bır de suçlu olduğunuz halde ortalıgı ayaga kaldırıyosunuz bırde sucsuz oldugunuz halde bır kaç ceza yesenız tum polisleri vatan haini yaparsınız..........ha sunu belırteyım ben artık bır trafık polisi de değilim ............ angel far konusuna gelınce benım aracımda her şey eksıksızdır eğer böyle bır değişiklik yapıp da ruhsata işletmezsem de gelsın polis arkadaş aracı bağlasın hiç gocunmam

Çevrimdışı inan-92

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 20 Ekim 2012, 10:26:37 »
kendimizi düzeltme konusunda gökhan beye katılıyorum. hız sınırını aşmışsak tek suçlusu bizdiriz.devlet kontrolleri ekonomik sebeplerden sıklaştırmayı düşünürse bunun sebebini neden trafik polisine söylesin ki ? yüksek mercilere emir verir onlarda altlara..
vatandaş olarak cezaların saçma olduğunu düşünmüyorum hepsinin bir sebebi vardır en çok ceza yanılmıyorsam hız sınırı ihlali+kırmızı ışık ihlali bunlarda hayat kurtarıyor

Çevrimdışı SeyitE

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 16' Crafter
« Yanıtla #17 : 20 Ekim 2012, 11:05:17 »
arkadaşlar ben ıstanbulda 3 sene trafık polisliği yaptım(motorlu trafık polisi)  çalışma bölgemde beşiktaş meydan taksım cıvarıydı yanı trafığın en yoğun olduğu yerler den bır kaçı bılen bılır....bana ve arkadaşlarıma hiç bır zaman yazdığımız cezalar devletin borcuna gıdıyor carı acık var ekonomık krız var daha fazla yazın dıye bır talımat gelmedı ve gelemezde neymıs devletın borcu kapanacak dıye vatandasın sırtına bın bu ne kadar ınsanlıga sıgar...ınanın bana böyle bır talımat gelseydı hıc bır arkadaşım ceza yazmazdı bende brakırdım zaten trafık polisliğini.ama ışın başka bır boyutu var.gunde normal bır trafık polisi en az 15 20 ceza yazar motorlu trafık polisi de 40 ıla 50 ceza  yazabılır.ve ıstanbulda ıstemedıgın kadar trafık polisi oldugundan dolayı sıze de ceza yazma olasılığı cok yuksek yanı  ;).......sıze bır ceza yememe taktıgı vereyım asla bır trafık polisine karşı gelmeyın alttan alın bakın goreceksınız durumlar ne kadar degısıyo..cunku durumlar eskısı gıbı değıl eskıden polislerde sürgün yeme korkusu vardı ben calısırken benı bır babayıgıt cıksada doguya surgun etse dıye dua edıyodum cunku ıstanbul da cok yogun calısıyosun...................neyse daha cok konusulacak sey var ancak bıre bırde konusulacak konular  cok konustum kafanızı ağrıttım dınledıgınız ıcın tesekkur edıyorum ama lutfen art nıyetlı olmayalım dedıgım gıbı önce kendımızı duzeltelım....................... :tamamdir :tamamdir :tamamdir

Doğrudur eyvallah ben sadece başıma gelen olayı anlatıyım saat sabah 4 civarı ankaranın en dik yokuşlarından birinden aşağı doğru saldım arabayı gidiyor yokuş çıkışı çevirme var, neyse durduk ehliyet ruhsat vs. alkol var mı? yok, 2 polis arasında konuşuyor amirim 20 araba çevirin gelin dedi diye öyle bir konuşmaya kulak misafiri oldum. Ceza yedim mi hayır, ama yinede böyle kontroler oluyor diye düşünüyorum.

Çevrimdışı gipsykings

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 20 Ekim 2012, 11:56:27 »
Bence artık eğri oturup doğru konuşmalıyız.Kurallara,kanunlara uymalıyız.Trafikte saygılı olmalıyız.Avrupalılar bunu böyle yapıyorlar.Ben şahsen trafikde denetlemeleri çok yerinde buluyorum hatta artmasını istiyorum.Arkadaşlar,malum teror belası var.Buna birde magandası,alkollü araba kullananı,silah taşıyanı ekleyince trafik çok tehlikeli bir hal alıyor.Hepimiz eksiğimizi gediğimizi giderelim rahat rahat gecelim.Direktifler konusun da,Türkiye Cumhuriyeti büyük bir ülkedir.EvelAllah böyle küçük hesaplar yapmaz.Ama bir amirin polislere 20 araba cevirin gelin demesi bence çok normal.Bunu saaat olarak düşünün,Mesela 1 saat uygulama yapın gelin der gibi..Cezalar konusun da ise,bende birçok kez radara girdim.Ama çoğunda da limitlerin çok üstündeydim.Yani savunulacak bir tarafı yok.Yalnız Bir tanesi var hiç unutmam.2006 yılında İzmir'de 51 promil alkolden 6 ay ehliyetimi aldılar.Bana en çok koyan odur..

Çevrimdışı leonerdi

• golforever...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 skoda octavia 1.8T 20V
« Yanıtla #19 : 20 Ekim 2012, 12:45:18 »
kurallara uyunca hiç bişey olmaz bu gerçek. hızlı giden kemer takmayan kısacası kurala uymayan cezayı yer. almanyada çevirme yok ama adamlar kurallara uyuyor. ayrıca yılda 2 kere görecek kadarda az değil gerçekten. biz millet olarak henüz kurallara uymayı öğrenemedik kanımca. ayrıca şuda bi gerçek bazı yollarda gerçekten çok düşük hız sınırları var. ama bu sınırlarda avrupa standardı öyle bişeyde var yani.

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 20 Ekim 2012, 12:47:41 »
hayır yanlıs dusunuyorsunuz bu gune kadar hıç bır amır müdür bana şundan dolayı ceza yazın dıyemez dedırtmem bu işin vebali var  hemde gunahtır garıbana yazacagım uc beş kuruştan devlet kurtulacaksa batsın daha ıyı bu şekilde ayakta duran devlet baki kalamaz.ben hayatım boyuncada mesleğimi bu pransıple surdurdum ...............radar sıstemının calışma mantıgını kısaca özetleyeyım....araclar belli hız lımıtlerınde radar denılen cıhaza takıldıgında aracın bılgılerı ve göruntulerı dogrudan emnıyet genel mudurlugune aktarılır bunun nedenı ıse gorevlı polisin radara gıren araclara ceza yazmadan göndermesını engellemektır...yanı artık işler eskısı gıbı değil herşey elektronık ortamda gerçekleşiyor gorevını yapmayan polise otomatık olarak soruşturma açılıyor ve rusvet den yargılanıyor..sıze tum samımıyetımle soyleyeyım benım arac bıle ıkı defa radara gırdı ben kurtaramadım cezayı paşa paşa ödedım ayrıca bır defa muayeneden aracım bağlandı 3 defa park cezası yedım görüyorsunuz değilmi benım kendı arkadaşım bıle bana ceza yazabılıyor sız bır kere ceza yemıssınız ve bır de suçlu olduğunuz halde ortalıgı ayaga kaldırıyosunuz bırde sucsuz oldugunuz halde bır kaç ceza yesenız tum polisleri vatan haini yaparsınız..........ha sunu belırteyım ben artık bır trafık polisi de değilim ............ angel far konusuna gelınce benım aracımda her şey eksıksızdır eğer böyle bır değişiklik yapıp da ruhsata işletmezsem de gelsın polis arkadaş aracı bağlasın hiç gocunmam
radar sistemi derken o cihazın sizin arac hızınızı nasıl olctugunu kastetmistim idari sistemin nasıl calıstıgı hakkında gerekli bilgiye sahibim 1 tane ceza yedigimi soyluyorsunuzda bi tane yedigimi nerden biliyorsunuz burada konusuyorsak eger mantık cercevesınde olmalı bence konusmalar hayatınız boyunca benı gormemıssınız bende sızı gormemısım boyle kesın seylerle konusmak ne derece dogru ? vatan hayini felan yapıyormusum bide yapmayın lutfen yapmayın ya ben derdımı anlatamıyorum ya sız benı anlamıyorsunuz burada bır sorun var ben bastım gıttım dustum mu dıyorum oyle olsa amenna diyecek birsey yok mecburıyetten bir anlık ivmelenme yasadım ve ceza yedım aracımda cam fılmı bıle yok ortalıgı ayaga kaldırıyormusum burası sosyal paylasım alanı ben gelırım dusuncemı yazarım savunursunuz reddedersınız uygunsuz durumda admınler ve modlar gerekenı zaten yaparlar sız benı bu sekılde yargılamaya ve yaftalama hakkını kımden alıyorsunuz? ben yazmısım oraya derdımı dersınızkı katılmıyorum bence su sebeblerden yanlıssınız bende dusuncemı soylerım anlasamıyorsak sıkıntı degıl kımse kımseyı kabul etmek zorunda degıl ama boyle yargılamalar hos olmuyor.. ayrıca gelsinler angel var dıye aracımı baglasınlar dıyorsunuz ya hic samimi gelmedi bana ayrıca madem o kadar duyarlısınız merceksız angelın karsıdakını ne kadar rahatsız ettıgını bıle bıle neden yaptırıyorsunuz  baska bırısıde demıskı cezalar yerınde bu forumda egzoz ucuna ceza yıyen var sakaryada bu damı gereklı ? ben burada kendımce bırseyler soyledım elestırım daha fazla sey bekledıgım ıcındır dahada uzatmayalım bu konuyu farklı dıllerden konustugumuz asıkar

Çevrimdışı gökhanpolizei

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 20 Ekim 2012, 14:05:47 »
benım anlatmak ıstedıgım 400 bın kısılık teskılatta elbette bozuk kısıler olacaktır önemli olan bunlara takılmayıp gorevını basarı ıle yuruten pollis arkadaşları taktır etmektır. daha dun 6 tane arkadaşım şehıt olur ınsallah mekanları cennet olur hepımız vatanını devletını seven ınsanlarız.devletın boyle bır bırımını hemen sokup atmamak gerekıyor dıye dusundum.   neyse bu konuyu uzatmanın anlamı yok boyle onemlı konular mesajlasarak anlasılmıyor belkı bır gun  denk gelıp yuz yuze konusabılırsek daha ıyı anlasırız....samımıyetımle soyluyorum kötu bır kelıme ve kırıcı bır davranısta bulunduysam özur dılıyorum  :-[ama lutfen su kurallara uyun benım 4 tane arkadaşım hızlı gıtmekten vefat ettı sızlerede bırsey olmasını gercekten ıstemem...kendınıze ıyı bakın

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 20 Ekim 2012, 14:22:55 »
Başlıktada yazdığım gibi tek amacım biraz daha dikkate sevketmekti dediğiniz gibi uzatmayalım şehitlerimize Allah rahmet eylesin ailelerne ve hepimize sabır versin. Iyice azdı bu serefsiz bayraksiz köpekler

Çevrimdışı gökhanpolizei

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 21 Ekim 2012, 05:18:19 »
aslında denecek o kadar cok kufur var kı bu serefsızlere işte ne yaparsın...... >:(