Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: kamasonic :)  (Okunma sayısı 9748 defa)

kamasonic :)
« : 11 Aralık 2007, 23:38:41 »
Selam Arkadaşlar,

Arabamı ilk aldığımda üzerinde Kamasonic marka teyp vardı. Kamasonic diyip geçmeyin her haltı var:) CD,MP3 çalar,karttan okuma vs. Ancak radyoları ya da ayarları kesinlikle hafızada tutmuyor. Her açtığımda herşey sil baştan. Hafıza pili ilgili bir problem olduğunu düşündüm ama çevremdeki arkadaşlara sorduğumda bu sorun bütün Kamasoniclerde var dediler. O yüzden hafıza piline bakmadım. Sizce bakmalı mıyım yoksa bu özellik tüm kamasoniclere mi özgü? Sorum budur. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygı ve sevgilerimle.

Ynt: kamasonic :)
« Yanıtla #1 : 11 Aralık 2007, 23:55:04 »
  Hafıza pili diye bişey olmasına gerek yok, aracınızda sürekli bağlı olan teybin beslemeside sürekli 12 volt alıcaktır normal(universal) bir araç için,bu nedenle hafıza piline ihtiyaç duymak gibi bir gereksinimine gerek yok, sorun tamamem kamosonic'in yarattığı psikolojik bir durum gibi geliyor bana... :tamamdir

« Yanıtla #2 : 12 Aralık 2007, 00:05:49 »
Ya teyp direkt aküye ( 12V) a bağlı değilse? Bildiğim kadarı ile teyplerde 3 kablo var.3. kablo da sanırım hafızayı besleyen kablo. Bu bağlı değilse neden bu olabilir değil mi? Eeprom'lar beslenmezse olmaz dimi ;) Ben sadece bunun Kamasoniclerde genel bir sorun mu olduğunu öğrenmek istemiştim. Sanırım değil. İş elektrik işi desene üstad :)

« Yanıtla #3 : 12 Aralık 2007, 00:09:43 »
eralpin dediği doğru geriye sizin dediğiniz kalıyor bağlantı hatası var demekki

« Yanıtla #4 : 12 Aralık 2007, 00:14:53 »
 Eepronu beslemezse zaten hiçbişey akılda tutamaz birkaç kişide daha böyle dediğiniz için bu yorumu yaptım, dediğiniz gibi hatalı bağlantıda olabilir, model ve marka hakkında bi bilgim yok ama epron beslemesi önemli bir olay sadece radyoda değil saat ayarları ve teybin kafasını söküp aldığınızda, tekrar aracınıza binip teybi taktığınızda son dinlediğiniz mp3 ün neresinde kaldıysanız ordan devam etmeside guzel bişey ?
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2007, 02:23:35 Gönderen: volksport »

« Yanıtla #5 : 12 Aralık 2007, 00:16:31 »
evet Eralp katılıyorum, güzel bir şey;)
Yardımların için teşekkürler.

« Yanıtla #6 : 12 Aralık 2007, 00:18:11 »
Teybinizin 3 çıkışı

Pozitif (+) Direkt Aküden
Pozitif (+) Kontak anahtarından
Negatif (-)

olması gerekir...

Ayrıca bazı modellerde Pozitif 3 giriş  olup, far anahtarına bağlı bir girişte mevcuttur, Parkları veya farları yaktığınızda teybiniz devrede olmasada gece görünümü ve kullanım kolaylığı olsun diye teybinizin sadece aydınlatması aktif olarak mevcut durumda bulunur.

Çevrimdışı r76

« Yanıtla #7 : 12 Aralık 2007, 00:23:39 »
zaten o tür teyplerde hep böyle sorun oluyor, maliyeti kısmak içinmi yapıyorlardır nedir bilmem ama, kamasonic, sunny  gibi şeyler de hep yasarım bu sorunu ama bi sony de pioneer de olmaz  ;)

« Yanıtla #8 : 12 Aralık 2007, 00:32:00 »
zaten o tür teyplerde hep böyle sorun oluyor, maliyeti kısmak içinmi yapıyorlardır nedir bilmem ama, kamasonic, sunny  gibi şeyler de hep yasarım bu sorunu ama bi sony de pioneer de olmaz  ;)

Arkadaşlar bu tip urunlerle pek guvenmemek gerekiyor, Sunny markası nedeniyle işyerimizde yangın çıkmıştı, Cihaz aldığımızın ilk günü trafo nedeniyle servise gitti garanti kapsamında tamir görüp 2 gün içinde teslim edildi. 1 hafta sonra sabaha karşı çalışmazken sadece fişe takılı cihaz trafodan dolayı yangın çıkmasına sebeb oldu, Uzakdoğu mallarını pek eve veya çevremdekilere aldırmamaya çalışıyorum, Makul fiyatlı oluyorlar ama kötü bir sonucuda olabiliyor, yarısı daha kadar verip duyulmuş markalı bir ürün kullanmak hem daha hesaplı hemde daha keyifli oluyor. Ben ürünü veyahut markaları kötülemek için bu yazı yazmadım sadece başımdan geçen kötü bir olayı paylaşmak istedim...

Pioneer, Sony, Alpine, Kamasonic,Sunny,Yu-Ma-Tu fark etmez elektronik ürünler herzaman arıza yapma şansı veyahut arıza meydana getirme durumu yaratabilir, ama uzak doğu mallarında bu tip sıkıntılar daha çok meydana geldiği için aslında imkan oldukça kullanmamak gerekli...Saygılarımla.
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2007, 00:42:45 Gönderen: volksport »

« Yanıtla #9 : 12 Aralık 2007, 01:01:56 »
Bende de Premier mp3 çalar var, ancak hiçbir halta yaramaz. Ne düğmeleri kullanışlı, ne radyo frekansları sağlam ne de kaliteli. Daha alalı 6 ay olmadan sıkıntıları başlamıştı. Hiç memnun değilim, kimseye de Premier markasını tavsiye etmiyorum.

Çevrimdışı r76

« Yanıtla #10 : 12 Aralık 2007, 01:37:02 »
Mesela bakarsanız  Premier Oto Teybi var  DVD bile oynatabiliyor  renkli ekran herşeyi var üzerinde, fiyatı ise 400 YTL  ama  bugun bi 400 ytl ye  sony yada pioneer  ın orta düzey bir  cd calarını alabiliyoruz, ben herzaman  az özellik olsun ama kaliteli olsun derim  ;)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #11 : 12 Aralık 2007, 10:00:06 »
radyo teyp kontağı kapatınca kapanıyorsa eğer sadece kontağa bağlı olarak kontaktan elektrik alıyor olabilir bu durumdada her kontağı kapattığında akım kesildiğinden hafızayıda siliyor olabilir.

« Yanıtla #12 : 12 Aralık 2007, 16:59:01 »
Haklısın ozmo, Bağlantıları Kontrol edilmesi gerek... ???

Ama dediğin şekilde bağlı ise sadece araç yarım kontak veya sadece çalışırken teyp çalışır.Bunun dışında boyle bi baglantı ile anahtar olmadan teybide çalıştıramayız?  ::)

Boyle bir durum var mı foton1999?
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2007, 17:09:37 Gönderen: volksport »

« Yanıtla #13 : 12 Aralık 2007, 23:00:09 »
Aynen öyle. Teybim yarım kontak ya da çalıştırınca açılıyo sadece.