Gönderen Konu: Jant ve lastik almayı planlıyorum Kumho mu? Marangoni mi?  (Okunma sayısı 47491 defa)

Çevrimdışı corrado

• Volkswagen Türkiye
  • amca
    • Profili Görüntüle
Ynt: Jant ve lastik almayı planlıyorum Kumho mu? Marangoni mi?
« Yanıtla #14 : 19 Nisan 2006, 22:37:01 »
taksit olayında kimse net bişey diyemez.
firmalar dönem dönem  peşin fiyetına taksit yapıyorlar.
2 ay evvel izmitteki mişlenci 15 taksit yapıyordu şimdi sekiz.
jantın tam markasını söylersen daha net bi bilgimiz olur.
10 taksite 1000 ytl pekde çok değil gibi
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı POLO

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 22 Nisan 2006, 23:08:39 »
lastik işi şans işi.
ama aşağı yukarı marka ve modellerin özellikleri biliniyor.
söylediğin lastikler arasında performans olarak kumho görüntü olarak marangoni derim
genel anlamda gruplandırırsak
goodyear, michelin,bridgestone üst
nokian,falken conti,yokohoma,toyo,pirelli .dunlop orta
kumho,hankook,marangoni federal alt sınıf diyebiliriz
bide büyük  markaların ucuz ürünlerle rekabet markaları var.ceat,barum,sava,kleber gibi
hızı sevmediğini belirtmişsin ama genelde f1,ts1 sport gibi performans lastikleri tavsiye edilmiş.
ne tür bi lastik düşünüyorsun.
genelde tunerler paranın büyük kısmını janta kalan kısmını lastik e ayırarak yanliş yapıyorlar.
acizane tavsiyem lastike daha çok para ayırman ve yazdığım listedeki gruplardan en azından orta sınıftaki
lastik markalarından birini tercih etmen.pirelli hariç (p zero nero ve kar lastiği hariç pek iyi değiller)
performans lastik görünümlü orta karar bi lastik düşünürsen bf goodrich lerde var .iyi değil kötü de değil
dediğim gibi lastik işi şans  işi kolay gelsin
performans lastiklerinin tavsiye edilmesinin nedeni 195/45 R15 de T hız serisinde bir lastik olmaması yani bu ebat hali hazırda performans serilerine giriyor,bence hankook alt seriye girmemeli son serileri oldukça başarılı bir grafiğe sahip ayrıca falken da bence bu seride olmalı,tamam belki japon malı ama fiyat olarak bu serilere yakın,ya da toyo ile aynı sınıfta olmalı...
sonuç olarak ben lastik deyince Pirelli,michelin,dunlop,continental derim gerisi boş bence ama maddiyat işte,jant konusundada bir fikrimi söylemek istiyorum herkes tutturmuş cms gülle gibi jant yok şu kuş gibi hafif böyle kailteli diye,bence ağırlık aynı ebat jant alınacaksa boş bir mevzu ben çok iyi bir marka 15 jantıda aldım tarttım cms nin 15 inide aldım tarttım öyle bir fark göremedim yani olsa bile performansa ne kadar etki yapar ama orjinal ebat 15 dir 17-18 yaparsın o zaman ağırlık etkili faktördür,jant seçerken bence ilerisinide düşünmek lazım,yolların durumu malum,yine her sektörde olduğu gibi jant işindede uzakdoğulular öne çıkmaya başladı tamam aldın şekilli mekilli bir çekik göz,kullandın 2-3 sene sonra bir çukur jant güm,sonra ne olacak bunun tekini bulabilecekmisin cevap HAYIR,benim cms yi seçmemin bir nedenide bu!bence cms bir alessio ve benzeri jantlar kadar kaliteli ve kendini aldığı kalite belgeleri ve OEM ekipman sağlamasıyla kanıtlamış bir marka,ben geçen sene jantları 500,lastikleri 380e almıştım şimdi durum yine çok farklı değil

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 23 Nisan 2006, 07:15:54 »
POLO ya katiliyorum jantla buyudukce agirlik ciddi artiyor...mesela gecen gittik enkenin bir janti vardi 18 bir de audi a8 jantinin replikasi vardi 17 inc....enkei tuy gibiyidi super bir jantti diger replika massallah vardi zaten lastikle beraber en az 20 kg gelir o jant......:D

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 23 Nisan 2006, 11:29:39 »
performans lastiklerinin tavsiye edilmesinin nedeni 195/45 R15 de T hız serisinde bir lastik olmaması yani bu ebat hali hazırda performans serilerine giriyor,bence hankook alt seriye girmemeli son serileri oldukça başarılı bir grafiğe sahip ayrıca falken da bence bu seride olmalı,tamam belki japon malı ama fiyat olarak bu serilere yakın,ya da toyo ile aynı sınıfta olmalı...
sonuç olarak ben lastik deyince Pirelli,michelin,dunlop,continental derim gerisi boş bence ama maddiyat işte,jant konusundada bir fikrimi söylemek istiyorum herkes tutturmuş cms gülle gibi jant yok şu kuş gibi hafif böyle kailteli diye,bence ağırlık aynı ebat jant alınacaksa boş bir mevzu ben çok iyi bir marka 15 jantıda aldım tarttım cms nin 15 inide aldım tarttım öyle bir fark göremedim yani olsa bile performansa ne kadar etki yapar ama orjinal ebat 15 dir 17-18 yaparsın o zaman ağırlık etkili faktördür,jant seçerken bence ilerisinide düşünmek lazım,yolların durumu malum,yine her sektörde olduğu gibi jant işindede uzakdoğulular öne çıkmaya başladı tamam aldın şekilli mekilli bir çekik göz,kullandın 2-3 sene sonra bir çukur jant güm,sonra ne olacak bunun tekini bulabilecekmisin cevap HAYIR,benim cms yi seçmemin bir nedenide bu!bence cms bir alessio ve benzeri jantlar kadar kaliteli ve kendini aldığı kalite belgeleri ve OEM ekipman sağlamasıyla kanıtlamış bir marka,ben geçen sene jantları 500,lastikleri 380e almıştım şimdi durum yine çok farklı değil

İşte bende senin gibi düşünüyorum aynı fikirdeyiz bu konuda
fiyat konusundada evet aynı sayılır o yüzden ben uygun bir zamanımda alayım bunları :)
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

Çevrimdışı corrado

• Volkswagen Türkiye
  • amca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 23 Nisan 2006, 20:29:13 »

ebatı atlamışım.
jant konusunda hemfikiriz.
katılmadığım nokta hankook bence kesinlikle ve kesinlikle ve özellikle ventus isimli sözde  performans lastikleri  gerçekten çok kötü performansa sahip.uzun süre kullandım.
falkeni toyo ile aynı gruba yazmışım zaten.baştata yazdığım gibi genel anlamda sınıflandırıdım .
bi modeli kötü olan bi lastiğin başka bi modeli iyi;başka bi modeli çok başarılı olabilir.
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 23 Nisan 2006, 23:03:53 »
18 inc Audi RS4 janti + kumho lastik = 25 kg

Çevrimdışı Erhan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 23 Nisan 2006, 23:23:43 »
18 inc Audi RS4 janti + kumho lastik = 25 kg
bana A8 jantı gibi geldi ama sorarız bi ara.

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #21 : 24 Nisan 2006, 00:20:32 »
A8 A8 ;D
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 16 Mayıs 2006, 13:18:47 »
halen alamadım :( ne yapacam ben yaaaa
çok fazla modelde beğenemiyorum
hem güzel olsun hemde uygun olsun istiyorum fiyat açısından
bu arada dövizde yükseldi inşallah fiyatlar 1 ay önceye göre değişmemiştir

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 16 Mayıs 2006, 13:25:42 »
lassa impetus, cms kombinasyonu yap derim..ama gene lassa impetus speedline 2114 antrasit kombinasyonu da yapabilirsin....

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 16 Mayıs 2006, 16:22:03 »
lassa impetus, cms kombinasyonu yap derim..ama gene lassa impetus speedline 2114 antrasit kombinasyonu da yapabilirsin....

evet speedline güzel ama fiyatları iyi 600 ytl cms fiyatı iken speedline 800-900 arası bişi
yoksa bende antrasit-füme renkte jant çok seviyorum
bi de bu impetuslara sert dediler doğrumu sizce ?

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 16 Mayıs 2006, 16:30:19 »
Birlas' ın sitesine baktım şimdi Speedline 2114 - 156 euro
1.100 ytl yi buluyor euro da yükseldi ya şimdi fiyat fark ediyor bayağı

Çevrimdışı spy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 16 Mayıs 2006, 22:12:05 »
Ben Marangoni kullanıyorum.. 2 arkadasım daha aldı, benden sonra (cunku desenleri cok hos geldi ;) )
yol tutusu asfaltta inanılmayacak kadar iyi, yagmurlu havalarda da guzel tutusu var karda sapıtıyo dogal olarak ama gectigimiz kısı bu lastiklerle cıkardım.. aslında yuzumu kara cıkardı cunku ben yoldan cıkacagımı dusunuyodum bazı virajlarda ;D
ama ben continental falan kullanmadım.. brigstone potenza vardı ki hayatımda birkez daha almayacagım lastiktir kendileri..prelli kullandım, ondan da bunlardan cok cok fazla performans almis degilim.. sonucta lastik alıyorum ve lastikler aracın en cabuk eskiyen parcaları diye dusunuyorum.. ve ben gidipte bir lastige 1000YTL verecek maddiyatta gormuyorum kendimi.. ha bunada para vermis degilim o ayrı konu ;D
amcam lastik isiyle ilgileniyo, uzun suredir soyluyordu lastiklerini degistirelim diye, gecen sene gittim bana direk bu lastikleri verdi  (ben michelin dusunuyodum)..  desenleri cok hosuma gitti ama marka konusunda kafamda soru isaretleri vardı ama yuz ifademi gorunce begenmessen gel istedigini takarız dedi.. sonra gidipte baska lastik almak gelmedi icimden.. nede olsa bunlarda eskiyecek, ben yine gidip aynısından alıcam ;D
bu arada lastikler 195/45 R15 dusuk yanak olmasına ragmen yanak destekleri saglam.. okadar cukurdan sonra (belediye sagolsun  >:( )  balon yada jantta egik olusmadı..

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 17 Mayıs 2006, 08:39:06 »
sende jant ne var SPY ??
anladığım kadarıyla Marangoniden memnunsun :)
bende onun desenlerini seviyorum