Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Jant ve lastik almayı planlıyorum Kumho mu? Marangoni mi?  (Okunma sayısı 47399 defa)

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
Arkadaşlar çok uzun zamandır bir türlü mali durumlardan dolayı bi türlü nasip olmadı
artık alacam gibi gözüküyor lastik konusunda neyin iyi olduğunu neyin kötü olduğunuda az çok biliyorum
ama işte keseyede göre hareket edecek şekilde bakarsak olaya Kumho beni her türlü kurtarır diye düşündüm
açıkçası hızlı araba kullanan biri değilim sevmemde zaten ağır başlıyımdır bu konuda
gelelim sadede lastikçi bana Marangoniyide önerdi sizce benim yerimde olsanız 2 si arasında hangisini tercih ederdiniz?
bu arada 15'' ve 195/45/15 olarak almayı düşünüyorum

önerileriniz ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler :)
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
Ynt: Jant ve lastik almayı planlıyorum Kumho mu? Marangoni mi?
« Yanıtla #1 : 19 Nisan 2006, 01:55:41 »
bu ıkısı arasında kumho ;)
bır kac sefer kullandım memnum kaldım

« Yanıtla #2 : 19 Nisan 2006, 07:41:03 »
aman hocam uzak dur bunlardan....al toyo kurtul....;)

Çevrimdışı GolfGti16VMk1

• Volkswagen Motorsport
« Yanıtla #3 : 19 Nisan 2006, 08:51:52 »
Toyo iyidir gerçekten ama fiyat konusuna gelince farklar var tabi MARSHAL da alabilirsin. Sanırım 95 falan tanesi onların. GOODYEAR yan sanayi lastiğidir iyidir . Price Performance a göre  ;)
Volkswagen Motorsport

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #4 : 19 Nisan 2006, 08:52:23 »
aman hocam uzak dur bunlardan....al toyo kurtul....;)
Toyo nun fiyatları nasıl acaba

Çevrimdışı GolfGti16VMk1

• Volkswagen Motorsport
« Yanıtla #5 : 19 Nisan 2006, 09:11:54 »
Bence DUNLOP al derim fiyatıda sanıyorumm 120 gibi 2 yıl garantili . Lastik alacaksan kesin sana tel vereyim ara adresine kargo yaparlar.
Volkswagen Motorsport

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #6 : 19 Nisan 2006, 09:26:38 »
Bence DUNLOP al derim fiyatıda sanıyorumm 120 gibi 2 yıl garantili . Lastik alacaksan kesin sana tel vereyim ara adresine kargo yaparlar.
tamam ben kesin bir karar vereyim alırım bilgileri sizden :)

Çevrimdışı GolfGti16VMk1

• Volkswagen Motorsport
« Yanıtla #7 : 19 Nisan 2006, 09:33:33 »
0212 428 5555  Bu numaradan Yasinle görüşebilirsin . Fiyatıda ayarlayacak. En azından ara bilgi al derim. Karşılaştır.
Volkswagen Motorsport

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #8 : 19 Nisan 2006, 09:37:51 »
0212 428 5555  Bu numaradan Yasinle görüşebilirsin . Fiyatıda ayarlayacak. En azından ara bilgi al derim. Karşılaştır.
tamam teşekkür ederim arayıp soracam en azından bilgimiz olur :)

« Yanıtla #9 : 19 Nisan 2006, 12:24:59 »
Toyo nun fiyatlari hakkinda bir bilgim yok ama bilinen ve iyi olan markalardan biraz daha ucuzdur...Dunlop'un sp 9000 leri felan iyi lastikler piyasayi iyicene arastir gene model bazinda Yokohoma nin da iyi lastikleri var diye duydum...Ama ben lastik alacaksam BRIDGESTONE, MICHELIN ilk tercihim olur du marka bazinda model bazinda da toyo proxes t1-s, dunlop sp sport 9000, goodyear eagle f1 gs-ds2, ds3 gibi lastikle dusunulebilir

fakat senin 195/45/15 olacagi icin kesin jant koruma ve yanak destekli olmasina ozen goster....;)

« Yanıtla #10 : 19 Nisan 2006, 12:38:46 »
Ben 185/55/14 e aldım lastik, ilk sırada Eagle F1 alıcaktım ama 14 janta getirmiyolarmış artık, daha sonra toyo ve dunlop baktım onlardada aradığım ebatlar yoktu. Michelin Energy, Bridgestone Potenza GIII bide Pirelli P6000 vardı aradığım ebatlarda, bunlar içindende Bridgestonu tercih ettim.

Kumho , Marangoni ikisinide almak istemem ama illa bunlar arasından seçiceksem Kumho yu alırdım. 185/55/14 için tanesi 80ytl gibi bişeydi. Bunlardan tek Marangoninin kar lastiğini kullandım bi arabada çok kötüydü.

195/45 alıcağın için, kolay kolay balon yapmamasına dikkat et alıcağın lastiğin.
Birde beyaz arabaya siyah jant güzel olabilir ama bazen siyah jant kendini  belli etmiyor.
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2006, 12:42:31 Gönderen: Sportline »

Çevrimdışı POLO

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #11 : 19 Nisan 2006, 17:52:38 »
valla benimde bütçe olayları nedeniyle bu tarz lastik almak zorunda kaldım ve kumho aldım,(195/45 R15)eğer yol tutuştan çok birşeyler beklemiyorsan tavsiye ederim özellikle sağlamlık bakımından,diğer sitelerdede sağlamlığı ön plana çıkıyor,şahsen bir defa jantı yamulltum bir defada çatlattım yarılmayı bırakın balon bile yapmadı ama yol tutuş vasat yere iyi basmıyor zorlayınca patinaja kalıyor virajdada bırakabiliyor!bendeki ku712 bunun yeni versiyonları var ku19 mu ne var buda eski ama arkadaşta 2.0 tipo var çok memnun autobild in testindede 3. olmuştu çok met ediyorlardı ben bulamadım alamadım,şimdi gördüm birde yeni bir versiyonu çıkmış araştır bence başka seçenekler bf goodrich,lassa impetus2(bunun 185/65 r14 ünü kullandım gerçekten iyi bir lastik),silverstone,hankook,yokohama...

Çevrimdışı corrado

• amca
« Yanıtla #12 : 19 Nisan 2006, 18:09:08 »
lastik işi şans işi.
ama aşağı yukarı marka ve modellerin özellikleri biliniyor.
söylediğin lastikler arasında performans olarak kumho görüntü olarak marangoni derim
genel anlamda gruplandırırsak
goodyear, michelin,bridgestone üst
nokian,falken conti,yokohoma,toyo,pirelli .dunlop orta
kumho,hankook,marangoni federal alt sınıf diyebiliriz
bide büyük  markaların ucuz ürünlerle rekabet markaları var.ceat,barum,sava,kleber gibi
hızı sevmediğini belirtmişsin ama genelde f1,ts1 sport gibi performans lastikleri tavsiye edilmiş.
ne tür bi lastik düşünüyorsun.
genelde tunerler paranın büyük kısmını janta kalan kısmını lastik e ayırarak yanliş yapıyorlar.
acizane tavsiyem lastike daha çok para ayırman ve yazdığım listedeki gruplardan en azından orta sınıftaki
lastik markalarından birini tercih etmen.pirelli hariç (p zero nero ve kar lastiği hariç pek iyi değiller)
performans lastik görünümlü orta karar bi lastik düşünürsen bf goodrich lerde var .iyi değil kötü de değil
dediğim gibi lastik işi şans  işi kolay gelsin
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #13 : 19 Nisan 2006, 19:39:44 »
öncelikle hepinize teşekkür ederim üşenmeyip bayağı yazmışsınız
site içinde genel bir lastik konusu olmuş oldu :)
açıkçası düşündüğüm jant CMS nin bir modeli hatta Anıl da (POLO nickli arkadaşımız) bu jant var
10 ay taksitle vadeli bu jantı ve Kumho yu 1.000 YTL dediler
işte hesabı siz yapın bu kadar paralara gelince bende daha iyi bildiğim lastik markalarına çıkamadım o yüzden bu başlığı açma durumunda kaldım :)
verdiğiniz bilgiler çok güzel ve doğru teşekkür ederim
bakalım biraz daha fiyat araştırıyorum en uygun bu fiyata buldum
15 olupta CMS olarak (yani Avrupa değil, gerçi CMS de iyi bir jant) bu fiyatlar olunca bana fazla geldi biraz bu konuda siz ne düşünüyorsunuz normalmi bu fiyatlara?