Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Jant secimi yapmadan once aracinizda nasil durduguna bakalim mi?  (Okunma sayısı 9685 defa)

Merhaba sevgili arkadaslarim.Bir link verecegim ve bu linkten aracinizla ilgili jant secimlerinize bakabileceksiniz.
Forumun baska bir topiginde bu linki verdim fakat arada kaldigi icin genel bir konu olmasini istedim.Arayanlarin bulabilmesi icin.

Buyrun:
Alu kola - ELEKTRONY - litá kola, pneumatiky, pneu, gumy, alu disky

Bu siteye girerek en ust sol tarafta "moje auto je" seceneginden ve onun altindaki secenekten aracinizin marka ve modelini belirleyiniz.(cok genis bir arsiv var sitede.eski-yeni neredeyse her arac var).daha sonra hemen altindaki secenekten jant boyutunu seciniz.(15"-16"-17"...)
en sonunda ise aracinizin fotograflari cikiyor.ordan fotonun uzerine tiklayaniz.
sonra araciniz ve jant modelleri cikiyor.jantin ustune tiklayarak aracinizda nasil durdugunu gorebilirsiniz.

Bu siteye benzer bir iki site daha var ama onlari tam hatirlamiyorum.Hatirlarsam onlari da eklerim ama en geniz urun yelpazesi ve arac modeli bu sitede onu da belirteyim...

Neyse yararli olur umarim.
Hosca kalin...

Ynt: Jant secimi yapmadan once aracinizda nasil durduguna bakalim mi?
« Yanıtla #1 : 29 Eylül 2007, 03:55:57 »
güzel bir siteymiş sağolasın

« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2007, 04:04:55 »
Paylaşım için teşekkurler...

« Yanıtla #3 : 29 Eylül 2007, 04:13:14 »
Rica ederim arkadaslar begenmenize sevindim...

« Yanıtla #4 : 29 Eylül 2007, 04:15:25 »
1303 S Volkswagen modeline yer vermemişler üzücü...

« Yanıtla #5 : 29 Eylül 2007, 08:51:46 »
Güzel bir paylaşım. Çok araç var da, bu 1303 S' lerin çok hakkını yiyorlar nedense :(

Çevrimdışı kivancmtl

• 35RAP97 GOLF V 1.6 MIDLINE
« Yanıtla #6 : 29 Eylül 2007, 09:18:22 »
orjinal jantları büyükmek 17" ve üzeri takmak ne kadar sağlıklı olur?performans kaybı yaratır diye duymuştum.

« Yanıtla #7 : 29 Eylül 2007, 09:26:11 »
Evet performans kaybı olur, ayrıca yakıtını az da olsa arttırırsın. Ancak aracın görüntüsünü birdenbire değiştirir  :)

« Yanıtla #8 : 29 Eylül 2007, 14:14:58 »
faydalı bi paylaşım teşekkürler..

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #9 : 29 Eylül 2007, 14:32:18 »
benim düldüle de yer vermemişler olsun  :(
aracı olan arkadaslar iyi seçim yapabilirler...
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #10 : 29 Eylül 2007, 15:08:02 »
orjinal jantları büyükmek 17" ve üzeri takmak ne kadar sağlıklı olur?performans kaybı yaratır diye duymuştum.

Arkadasim eger sitede 17" takarsan otomatik olarak aracin yaylari da kesiliyor.Yani yere yakinlastiriliyor bunu da bilmeni isterim.
Sende gercekte 17 takarsa yaylari kesmezsen ya da spor yay takmazsan oyle bir goruntu alamazsin leylek gibi durur.Onun icin 17 ve uzerinde bakacaginiz jantlarin yayli oldugunu hatirlatmak isterim...

17" jant yakit tuketimini ve performansini az da olsa dusurecektir.Ayrica lastigin yanak payi azalacagi icin suratli ve sert gitdigin bir virajda yanak payi esneyeceginden dolayi lastik jant uzerine dusebilir bunun sonucundada buyuk bir riskle karsi karsiya kalabilirsin.Yani surekli dikkatli gitmen gerekecek.
Yol konforun bozulur.Bozuk satihli yollardaki engebelerde aracin daha fazla konfordan dusecek ve vuruntu sesi gibi seyler gelmeye baslayacak.
En son olarakta yukarda dedigim gibi 17 takinca camurluklar ve lastik arasindaki bosuluktan dolayi aracin leylek gibi kalacak.Muhtemelen 3.5 yada 5 cm lik spor yay takmak zorunda kalacaksin.Bunun sonucunda da konfor seviyen epey dusecek fakat yol tutus daha iyi olacaktir.
Yani butun bunlar aracin daha guzel durmasi icin ugrasilan ve sadece jant kisminda basimiza gelecekler ve bizi bekleyen gunler olarak gorebilirsin :)
Tavsiyem 15 ya da 16 taktirmandir...

Çevrimdışı teo

« Yanıtla #11 : 30 Eylül 2007, 11:35:00 »

Sitenin iyi bir ozelligini daha eklemek gerekiyor. Jant secimi asamasinda jantin yani sira sol ust kosede "Zmena barvy auta" yazan yerin altindaki renk skalasinda mouse'unuzu bir yere tiklayip sonra saga sola surukleyerek arac rengini de degistirmenize olanak taniyor. Boylece araciniz ve jantinizi neredeyse tam olarak simule edebiliyorsunuz. Renklerde metalik yok ama.. napalim:)

Çevrimdışı samsam

• Sade'yim Sade'sin Sade'yiz.
« Yanıtla #12 : 02 Ekim 2007, 23:57:27 »
&velikost=13&typ=typ 6N#]polo

Bence çok güzel bir seçim olur :)
Sİte için çok teşekkürler
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2007, 00:05:41 Gönderen: samsam »
Bir hiçim ben, sıfırım..
Toplarsan etkisiz, çarparsan yutan olurum!
Bölersen sonsuz, çıkarırsan kendin olurum! Sıfırım ben, ben bir hiçim!

Çevrimdışı psh

« Yanıtla #13 : 09 Ekim 2007, 11:48:21 »
Çok iyi bir site gercekten paylasım için tşkler...