Gönderen Konu: İZMİRDE HANGİ USTA ?  (Okunma sayısı 7944 defa)

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
İZMİRDE HANGİ USTA ?
« : 21 Mayıs 2010, 23:35:37 »
arkadaşlar , izmirde aracımızı gözümüz arkada kalmadan götürebileceğimiz servisler ya da tamirciler ?? mesajlarınızı bekliyorum  :)

Çevrimdışı based

• Profili Görüntüle
Ynt: İZMİRDE HANGİ USTA ?
« Yanıtla #1 : 22 Mayıs 2010, 00:34:52 »
benımde oyle bır ustaya ıhtıyacım var
tavsıyelerınızı beklıyoruz

Çevrimdışı MeTHea35

• Volkswagen's
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Mayıs 2010, 00:49:00 »
volkan oto 1.sanayi'de

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Mayıs 2010, 12:57:03 »
volkan oto 1.sanayi'de
[/quote
volkan oto 1.sanayi'de

orada kimi muhattap alıcaz methea35 , bi de ekonomik bi yermi ?? biraz bahsedermisin

Çevrimdışı umadran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Mayıs 2010, 20:42:02 »
Ben 97 model kırmızımı 3 yıl boyunca Karabağlar'da Nezir Otoya götürdüm. Çalışanlar gayet saygılı ve bilgili. Fiyat konusunda yardımcı olurlar, gerekirse çıkma parça yada yerli kullanırsın. Sahibi Saffet beyle temas kurabilirsin, ustabaşı Rifat usta var, ya da diğer ustalar(motor için Salih usta veya Mehmet usta, elektrik için Kamil usta)... Ctesi günleri daha uygundur servis, haftaiçi kalabalık olabiliyor ama ne zaman gitsem, işimi bitirmeden bırakmazlar. İşçilik ücretini abartmazlar ama genelde orjinal parçalar pahallı oluyor, malumundur zaten...

Tek önemli tüyo: Her yerde olduğu gibi, aracın başında bekleyip işleri hızlandırmak en iyisidir, yoğun tempodan dolayı araya başkalarını almasınlar diye.
1. 97 polo - parlak kırmızı / 80hp / 6n1
2. 09 polo tdi trendline - şeker beyazı / 70hp / 9n3

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Mayıs 2010, 09:38:07 »
nezir otoyu bana daha önce söylemişlerdi , duymuştum ama hiç gitmedim , parçalarımızı kendimiz alıp gitsek sorun olmaz heralde dimi umadran ?

Çevrimdışı umadran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Mayıs 2010, 22:05:04 »
Onu bilemem. Adamlar zaten parçadan para kazanıyorlar, ikinci bir dükkanları var, orijinal çıkma satıyorlar, servisleri de var. Bildiğim kadarıyla yetkili servis olabilecek ekipleri var (daha önce başvurmuşlar sanırım ama farklı sebeplerden dolayı alamamışlar). Elinde hazır parça yoksa, uygun fiyata oradan da temin edebilirsin. Ama, sadece işçilik dersen ne derler bilemiyorum. Ben sürekli oraya gittiğim için birçok konuda yardımcı oluyorlardı. Bazen ücret de almazlardı, vesarie...

Senin sorunun ne tam olarak? Pahallı bir parça mı değişecek? Var mı elinde yedeği? Yoksa, almadan önce git bir konuş derim...
1. 97 polo - parlak kırmızı / 80hp / 6n1
2. 09 polo tdi trendline - şeker beyazı / 70hp / 9n3

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Mayıs 2010, 12:11:28 »
zaten bende parçaya fazla para yazmalarını istemiyorum servislerin , en son götürdüğüm yerde arabamı götürmeden önce parçacıya uğramıştım hadi bi sorayım dedim parçanın fiyatını , sonra yaptırdığım yere gittim , neredeyse 2 katını yazdı , fiyatının böyle olduğunu söylediğimde  "tmm abi problem diil , öle yazalım " dedi , bnde kızdım bir dha aracımı o servise götürmedim , yani söz konusu olan para da değil aslında , insanı kandırmaları hiç hoş değil , işçiliğini fazla alsın ama parçaya yazmasın  ;) ben en son arabamda debriyajı değiştirdim , çok yere sordum fiyatını 250 lira diyen de oldu , 170 tl ye aldım :) çok da uzatmıyım , artık kendim alıyorum ve ne takıldığını da biliyorum , o nedenle sordum ,,,,
   bnm arabada ne sorunlar var dersen baya var :) imkanlar dahilinde ufak ufak yaptırıyorum , bu hafta mesela bujiler  değişecek , arka rulmanlar , polen filtresi benzin filtresi , antifiriz değişecek , lpg bakımı yapılacak , direksiyonu çevirirken yatak gıcırtısı gibi sesler gelmeye başladı özellikle park halinde :) onu soraucam , onun dışında debriyajdan ayağımı çektiğimde tak tak tak ses geliyo , bastığımda kesiliyo , bayadır var o ses , zararı olmadığını söylediler , yani baya bi sorun var :)

Çevrimdışı erdem2179

• erdem2179
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk3 gti
« Yanıtla #8 : 24 Mayıs 2010, 13:22:49 »
karabağlar er-se ergün usta  :tamamdir
Mk3 gti

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 24 Mayıs 2010, 13:43:30 »
erdem kardeş biraz daha detaylı anlatabilir misin , tam olarak nerede , kimi muhattap alabilirz , işçilikleri nasıl , piyasaya göre daha mı pahalı ?? özel servis mi , biraz daha detay verirsen sewinirim  :)

Çevrimdışı erdem2179

• erdem2179
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk3 gti
« Yanıtla #10 : 25 Mayıs 2010, 12:50:32 »
karabağlar mezarlığının tam karşısında ergün usta var sahibi, piyasaya göre daha uygun, özel servis .elemanları işi biliyorlar.ben arabamı hep ona götürdüm çokta memnun kaldım hem fiyat hem kalite karar sizin tabi...
Mk3 gti

Çevrimdışı polo1903

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 27 Mayıs 2010, 20:37:33 »
arkadaşlar Çınarlıda Alpay Özel vw servisi var aracımın triger setini 2 gün önce orada değiştirdim.arkadaş tavsiyesiyle gittim.gerçekten müşteri memnuniyeti adına 5 yıldız verdim diyebilirim...

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 27 Mayıs 2010, 21:36:42 »
hımm , bn alpaydan parça alıyorum , fiyatları da uygun luk marka debriyajı 170 tl ya aldım , en ucuz oydu izmirde , her yere sormuştum  ;D

Çevrimdışı asiizmirli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 30 Nisan 2011, 05:24:00 »
slm 2.sanayide emin oto var çok temiz işcilikleri var hem senin aldığın parçalarıda takıyorlar sen istersen tabi işcilileri uydun  doğuştan çıkmalar kendilerine servis açmışlar wolksvogen gurubunun hepsine bakıyorlaryalnız çok kalabalık pazargünleri bile açıklar
erkenden gidersen gün içinde hallederler işini