Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: İşgaliye belgesi.  (Okunma sayısı 22269 defa)

Çevrimdışı mussel

• Otomobil
    A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
İşgaliye belgesi.
« : 15 Haziran 2014, 01:12:04 »
Arkadaşlar aramızda belediye çalışanı var mı? Evimin altında garajımız var,fakat önüne sürekli araç parkedildiğinden ve bi sürü denyo yüzünden çile çekiyorum.Garaj önüne duba koyuyorum kırılıyor,kilit vuruyorum olmuyor.Biraz araştırma yaptım.Belediye parasını ödersem işgaliye belgesi veriyormuş.Bu belgeyi alırsam pistonlu mantar dubalardan yaptırıcam.Bide işin şikayet kısmı var,vatandaşın biri çıkar burası ortak kullanım yeri burayı işgal edemezsin diye şikayet etmesin diye bu belgeyi almam gerekiyor,böylelikle duba koymasam bile çekici ile garaj önüne park eden denyo arabalarını çektirebileceğim.Bu konuda bilgisi olan varsa özellikle belediye çalışanı olursa çok memnum olurum.
03.06.2005

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
Ynt: İşgaliye belgesi.
« Yanıtla #1 : 15 Haziran 2014, 14:38:19 »
İşgaliyenin vergisi olmaz işgaliyenin cezasını keserler sadece sizede idare yönünden onay verirlerse ses etmezler,buna yapılabilecek tek önlem uyarı levhası koyacaksınız,bizimde apartmanımızın önünde oluyor,emniyeti arayıp çekici isteyeceksiniz,yasal yolu budur.
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

Çevrimdışı mussel

• Otomobil
« Yanıtla #2 : 16 Haziran 2014, 00:58:25 »
İşgaliyenin vergisi olmaz işgaliyenin cezasını keserler sadece sizede idare yönünden onay verirlerse ses etmezler,buna yapılabilecek tek önlem uyarı levhası koyacaksınız,bizimde apartmanımızın önünde oluyor,emniyeti arayıp çekici isteyeceksiniz,yasal yolu budur.
İşgaliye belgeniz yoksa ne levha nede çekici çağırabilirsiniz.Garajın önü malesef evin tapu alanına girmiyor.Bu yüzden hiçbişey yapılamıyor,yol yada kaldırım her ne ise ortak kullanım alanı oluyor.Evimin önü deyip kimsenin aracını bırak çektirmeyi bi zahmet aracınızı çekebilirmisiniz diye rica etmek durumundasınız.Malesef hukuk böyle diyor.bundan ötürü bu belgeye ihtiyacım var.Eğer belediyeden bu belgeyi alırsam o zaman herşey benim lehime dönüyor.
03.06.2005

« Yanıtla #3 : 17 Haziran 2014, 20:54:51 »
Çekici ile aracı çektirseniz başınıza iş alırsanız hiç girmeyin o işlere! Bence eş dost akrabanın bir arabası var ise emaneten bıraksın oraya daha gelmezler!

Çevrimdışı mussel

• Otomobil
« Yanıtla #4 : 18 Haziran 2014, 21:15:14 »
Çekici ile aracı çektirseniz başınıza iş alırsanız hiç girmeyin o işlere! Bence eş dost akrabanın bir arabası var ise emaneten bıraksın oraya daha gelmezler!
Karşı komşumla anlaşıp yere demir kazık çaktırmayı düşünüyorum.Evin önüne 2 araba rahat park eder.Demir kazığın anahtarını kendisine verip çıkacağım zaman haber verip paslaşıcaz,başka çare yok.Komşum park yeri bende başıboş araç sahibi aramamış olacağım.Nasıl?
03.06.2005