Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: İkinci El Fiyatlarında Bir Abartı Yok Mu Sizce?  (Okunma sayısı 7534 defa)

Eşe dosta ucuz araba bakıyoruz ama fiyatlara bakıp şaşırmamak elde değil.

Özellikle 1995-2010 model , 10 bin- 20 bin tl bandındaki araçların fiyatlarında ciddi bir abartı var. Zira milletin en çok yüklendiği aralık sanırım.

20 bin bandını aşınca gerçekten güzel araçlar var. Kalite de performans da iki katına çıkıyor. Ama yukardaki belirttiğim aralık çok tuhaf bir aralık.

Çoğu araç hurdaya yaklaşmış, hırpalanmış, komple boyalı. Adam 98 corsaya 16 yazmış , 97 corollaya 18 yazmış. el-insaf. bu araçlar benim gözümde artık hurdadır. Yurtdışında yüzüne bakmazlar. 16 bunlara verene kadar bir 10 bin lira daha çık, çok şahane araçlar var. Ama paran azsa, fiyatlar gerçekten yüksek.

10 bin TL altına ise düzgün araç bulmak nerdeyse imkansız. Hep hurda araçlar var.

Araba binmek içindir..

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
Ynt: İkinci El Fiyatlarında Bir Abartı Yok Mu Sizce?
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2012, 23:51:31 »
Fiyat olarak her zamanki gibi iyi mal iyi para,sıkışandan iyi fiyata alınabilir,bence onun harici bir sürü kişi internetten faydalanarak satılırsa satılır satılmazsa binerim mantığıyla ilan veriyor,ayrıca ben bu yılki kadar 2.el piyasasının daraldığını hatırlamıyorum yıllık toplam değerlere bakıldığında.
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #2 : 14 Ekim 2012, 23:53:40 »
Eşe dosta ucuz araba bakıyoruz ama fiyatlara bakıp şaşırmamak elde değil.

Özellikle 1995-2010 model , 10 bin- 20 bin tl bandındaki araçların fiyatlarında ciddi bir abartı var. Zira milletin en çok yüklendiği aralık sanırım.

20 bin bandını aşınca gerçekten güzel araçlar var. Kalite de performans da iki katına çıkıyor. Ama yukardaki belirttiğim aralık çok tuhaf bir aralık.

Çoğu araç hurdaya yaklaşmış, hırpalanmış, komple boyalı. Adam 98 corsaya 16 yazmış , 97 corollaya 18 yazmış. el-insaf. bu araçlar benim gözümde artık hurdadır. Yurtdışında yüzüne bakmazlar. 16 bunlara verene kadar bir 10 bin lira daha çık, çok şahane araçlar var. Ama paran azsa, fiyatlar gerçekten yüksek.

10 bin TL altına ise düzgün araç bulmak nerdeyse imkansız. Hep hurda araçlar var.

eline üç beş para geçen abi, al sat yaptığı için o şekilde fiyatlar. adamın bi miktar parası var, bi arabayı gözüne kestiriyor alıyor, bi süre biner o arada üç koyarım beş koyarım satarım diyor, 5 e aldıysa 5500 e internete koyuyor, 5250 ye satıyor, böyle böyle fiyatlar yükseliyor. diğer bir olaysa, adam giriyor internete, tabi kimseye koyunu kara gelmediğinden, adamın koyunu 5 yapıyorsa, benimki ohooo 5500 yapar diyor, şiştikçe şişiyor fiyatlar.

10 tane araba değiştirdim şimdiye kadar, bi tanesini değerinden fazla paraya sattıysam gel yanıma, ama saflık bizde kıramıyoz insanları.

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #3 : 15 Ekim 2012, 09:36:40 »
yağtığım masrafı üstüne eklerim öyle satarım mantığı ile araba satan çok olduğu sürece bu iş devam eder arkadaşlar 1 aydır araba arıyorum şunu söyliye bilirim. uygun fiyatlı arabaların km ve şase ile oynanmış o yüzden onların fiyatları uygun bilmeyene denk getirdiklerine saplıyorlar.vatandaşın mantıgı şu "ben arabamın lastiğini değiştirdim yağını değiştirdim kayışlarını vs vs bir sürü parçasını değiştirdim tüp taktırdım masrafım 4 bin lira benim arabam 15 lira eder masrafsız araba" güzel kardeşim sen o masrafları yapmazsan nasıl binmeyi planlıyorsun arabaya canını nasıl teslim edeceksin arabaya bunları düşünmüyor düz mantık devam ediyor kafada.

2004 model dizel ford fiesta sadece kazası belası yok diye km orjinal diye ( hatırladıgım 125000 km civarıydı ) 22500 fiyat çekmişler yakın bir arkadasım yeni kasa fiestayı 2009 dizel modelini 25 bin liraya aldı arabada birşey yoktu.

araba almak isteyenlerde bir tuhaf herkes ailesi ile araba alma turuna çıkıyor evin annesi arabanın dösemeyi begenmez oğlan tipini baba masrafını begenmez arabadan hiç anlamayanlar ise direk üçlü denklem kuruyorlar. az yaksın + parça ucuz olsun + görünüş olsun + ucuz olsun alalım
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #4 : 15 Ekim 2012, 10:26:07 »
şu an itibari ile kalite/ fiyat oranı düşük bir araç yok gibi. şu an kullandığım aracı aldığımda millet  skoda markasına uzaktı, fiyatları diğer vag araçlardan ucuzdu. Ama şimdi bakıyorum onu da keşfetmişler, skoda da almış başını gitmiş.  dacia nın renoyu geçmesi gibi birşey olmuş
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #5 : 15 Ekim 2012, 10:29:58 »
şu an itibari ile kalite/ fiyat oranı düşük bir araç yok gibi. şu an kullandığım aracı aldığımda millet  skoda markasına uzaktı, fiyatları diğer vag araçlardan ucuzdu. Ama şimdi bakıyorum onu da keşfetmişler, skoda da almış başını gitmiş.  dacia nın renoyu geçmesi gibi birşey olmuş

:)

Yunus EMRE

« Yanıtla #6 : 15 Ekim 2012, 11:31:14 »
fazla orjinal olsun satarken piyasası olsun kazası boyası olmasın bakış açısıyla araba arıyorsanız işiniz çok zor
benim tercihim bir araba alıp bakımlarını yaptıktan sonra en az 4 yıl binmek araba almak satmak kadar zor bir şey
yok bu son 2.el arabam bundan sonra 0 alıcam  :)
golf 4 1,8 Highline

« Yanıtla #7 : 15 Ekim 2012, 12:45:07 »
Valla altımda araca Allah kaza bela vermezse 7-8 sene daha binmeyi düşünüyorum piyasa acaip karışık :)

« Yanıtla #8 : 15 Ekim 2012, 14:48:14 »
yazana değil satana bakalım arkadaşlar  16 yazmış 98 corsaya ama satabiliyomu o var

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #10 : 15 Ekim 2012, 14:51:20 »
yazana değil satana bakalım arkadaşlar  16 yazmış 98 corsaya ama satabiliyomu o var

adam anlamıyor ama uygar,  hala masraflarında yok sunu yaptım bunu yaptım diyip arabanın üstüne ilave ediyor fiyatı her hafta araba pazarına geliyor 30 lira veriyor. kafa şarj etmiyor hala dediğim dedik çaldığım düdük misali.

Yunus EMRE

« Yanıtla #11 : 15 Ekim 2012, 15:42:47 »
abi cok değil gecen yıl 1 ay önceleri o kadar çok araba arastırıyordum arayıp soruyordum butun günlerimi boyle geçiriyordum nerdeyse artık alınan satılan arabaları plakalarını sorunlarını ezberler oldum size söyle bi örnek vereyim
honda civic vti (96-99) orta halli 20 bin tl max 25 bin tl idir su an ki durum 25 binden baslıyor 32 35 bin e kadar cıkıyor altından daha karlı
honda civic 1,6 ies (96-00) 13 14 den baslıyor 16 17 binlerde gidiyordu su an 16 dan baslayıp 25 bin e kadar ilanlar var
honda civic 1.4 is (96-00) 10 binden baslıyordu donup yüzüne bakan yoktu su an 15lerden baslıyor 20 bine kadar araba var
bi bizim piyasa durgun gibi geldi belki 1lira 2 lira onda da aylarca ilanları var adamların bekliyor oyle
kışın bana 2 bin tl vereyim üste takas yapalım diye gece gündüz arayan adam gecen 23 bine arabasını sattı kafayı yedim
http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/07-vp-703-t29100.0.html

Dünya kadar malın olacağına fındık kadar Turbon olsun

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
« Yanıtla #12 : 15 Ekim 2012, 17:55:58 »
sırf bu sebeplerden anama otomatik düzgün ikinci el bişey bakmak istiyorum, lakin hep çerçöplere gücümüz yetiyor. felicia 1.3 glxi var hatasız, boyasız rötuş boyası dahi yok orijinal 93000'de neredeyse ilk elden bizde, 10.ooo lira yazacam ulen sanki ben de şişiriyorum gibi olacak ama, piyasadaki çöplere baktıkça 12.ooo yazasım geliyor. değiştirmek için tek nedenim otomatiğe dönmek, en sonunda bi tane mk2-mk3 otomatik şanzuman uyduracam arabaya o olacak.
örnek vermek gerekirse basit ucuz yollu, masrafsız bir şey olsun dediğimde içinde getz'in altın olduğu bir sınıf çıkıyor. istediğim arabalar da 25 civarı, ulen getz'e sırf tercihlerden ötürü o kadar para verilir mi içim kıyılıyor :( :(

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #13 : 15 Ekim 2012, 23:38:54 »
Aslında olayı karıştıran internet desek.. Düne kadar oto pazarda sabit rakamlar dönerken internet vasıtası ile işler açık arttırma gibi oldu.. Ohoho adamın arabasına bak benden paspal ben yeni boyadım o 5 se ben 8 e veririm hesabı.. Adamda sanki kalkıcak oturduğu yerden tr nin öbür ucuna gidecek.. Klasik araba için gidilirde her oto pazarda bulunan araç için kim kalkar gider karsa :D :D
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"