Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: havalı süspansiyon ( air ride )  (Okunma sayısı 88126 defa)

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
Ynt: havalı süspansiyon ( air ride )
« Yanıtla #14 : 07 Şubat 2012, 09:23:21 »
Ayrıca valfler de çok önemli.
Benim arabada 8 valfli sistem var.
her bir körük için bir dolum bir de boşaltım valfi var.
Bu sayede viraja girince hava bir körükten diğerine gezip arabayı bir yöne yatırmıyor.

İyi araştırın derim.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

« Yanıtla #15 : 08 Şubat 2012, 03:45:55 »
Ayrıca valfler de çok önemli.
Benim arabada 8 valfli sistem var.
her bir körük için bir dolum bir de boşaltım valfi var.
Bu sayede viraja girince hava bir körükten diğerine gezip arabayı bir yöne yatırmıyor.

İyi araştırın derim.

sen memnunmusun pekii hiç bir sıkıntısı yok dimi o kadar para verecegiz sırf görüntü olsun diye ama ilerde bir problemle karsılasmak istemiyorum gercekten
Her Honda 'GTI' tarafından avlanmaya muhtaçtır I LOVE MY POLO

« Yanıtla #16 : 08 Şubat 2012, 09:09:23 »
başka bi siteden alıntı.... bileniniz vardır mk6 golf'e uygulanmıştı airride 6lira gibi bi paraya.. bi sikayeti olmuş ve çözmüşler yazayım burayada dedim..

Ayrıca son aldığım bi bilgiye göre NAMŞTAİN air olayına başlamış 2.500tl ye yapıyormuş şuanda..

Arkadaşlar bildiğiniz üzere aracıma yaklaşık 1,5 ay önce Junique Design Studios aracılığıyla D2 marka havalı süspansiyon sistemi takmıştık. Bu sistemi yapmamdaki en büyük amaç rahat bir şekilde aracı hem basık konumda kullanabilmek hem de istediğim zaman yüksek konumda kullanabilmekti...Geçen süre içerisinde maalesef başımız sıkıntılardan kurtulmadı. Sıkıntılar şöyleydi ;

1- Aracı sürekli basık konumda kullanmam gerekiyordu aksi taktirde yani normal araç yüksekliği konumunda iken amortisörler inanılmaz vuruntu sesi yapıyordu , yollardaki şeritlerin kalınlığında bile arabanın içinde zıplayarak gidiyordum ki en fazla 10-15 sn dayanabiliyorsunuz buna...

2- Yollardaki kedi gözlerini geçerken basık konumda dahil olmak üzere aynı vuruntu sesleri devam ediyordu sanki amortisör kulelerden ayrılıp tekrar oturuyormuş gibi çok can acıtan bir ses...

3- Son olarak da arka sağ amortisörün patlaması üzerine ben artık sistemden iyice soğudum

Ve Junique Design'dan Erdem ile görüşüp bu sorunlara bir çözüm bulmamız gerektiğini söyledim...

Patlayan amortisörün ve sistemin diğer parçalarının fotograflarını çekip firmaya D2 ye gönderdik ve gelen sistemin defolu olduğu anlaşıldı.

Erdem bana 2 seçenek sundu ya bekleyelim yenisini gönderecekler (45 gün) ya da iade alayım dedi...

Bende artık bu işten iyice soğuduğum için iade seçeneğini tercih ettim ve ödediğim tüm parayı (montaj ve sökme hariç , ben istemedim) hiç bekletmeden nakit olarak bana geri ödedi... Ben Erdem'e iade ettim , Erdem de firmadan yenisini alacak bildiğim kadarıyla...

Kullanırken çok sıkıldığım zamanlar oldu ama Erdem'in bu şekilde malının arkasında durması da gerçekten teşekkür edilmesi gereken bir davranış oldu.

Dostluğumuz , arkadaşlığımız bozulmadan sistemi söküp orjinal amortisörlerime dönerek bu defteri kapatmış oldum.

Junique ' e ve Erdem'e teşekkür ediyorum bu davranışları için...

Bende artık 3,5 luk yay takıp huzurlu bir şekilde binmeye karar verdim.

Sizleri de bilgilendirmek istedim.

TT'den alıntıdır
Yurtdışında yapılınca ŞAKŞAK ŞAK .........
Yurtiçinde Yapınca olmamış :)

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
« Yanıtla #17 : 08 Şubat 2012, 11:40:01 »
Ben 1 senedir kullanıyorum, en ufak sorun yaşamadım.
Amortisör kitleri AirLift firmasına ait.
Hem inanılmaz komforlu hem de güvenilir. 4cm KW yay + amortisör kiti kullandım ben ki iddia edilen en komforlu alçaltma kitidir.
Orjinal 15" jantları taksam nerdeyse aracın orjinalinden daha komforlu olduğunu iddia edeceğim.

Ben havalı süspansiyon yaptırmak isteyen tüm arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olurum.
Gerek yurt dışından malların getirilmesi, gerekse de ilgili ustaların bulunması vs.

Ama ben araca özel kaliteli bir firmadan (Airlift veya Bagyard) ürünlerin alınmasını ve Management sisteminin de yine kaliteli bir firmadan (Accuair veya Airlift) sistemlerin alınmasını öneririm.

Bu iş profesyonelce yapılmalı ki sorun yaşanmasın.

İsteyen gelip benim aracımda da görebilir vuruntu vs var mı.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2012, 11:40:48 Gönderen: OffLineR »

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #18 : 08 Şubat 2012, 11:59:01 »
Ben 1 senedir kullanıyorum, en ufak sorun yaşamadım.
Amortisör kitleri AirLift firmasına ait.
Hem inanılmaz komforlu hem de güvenilir. 4cm KW yay + amortisör kiti kullandım ben ki iddia edilen en komforlu alçaltma kitidir.
Orjinal 15" jantları taksam nerdeyse aracın orjinalinden daha komforlu olduğunu iddia edeceğim.

Ben havalı süspansiyon yaptırmak isteyen tüm arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olurum.
Gerek yurt dışından malların getirilmesi, gerekse de ilgili ustaların bulunması vs.

Ama ben araca özel kaliteli bir firmadan (Airlift veya Bagyard) ürünlerin alınmasını ve Management sisteminin de yine kaliteli bir firmadan (Accuair veya Airlift) sistemlerin alınmasını öneririm.

Bu iş profesyonelce yapılmalı ki sorun yaşanmasın.

İsteyen gelip benim aracımda da görebilir vuruntu vs var mı.

+1

test edildi her hava kosulunda :D
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #19 : 17 Nisan 2012, 11:42:05 »
Koray abi, air süspansiyon sistemin için yurt dışı kullandıgın bir websitesi varmı? Yoksa bir tuningcimi ithal ediyor +montaj.
golftug.blogspot.com.tr

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
« Yanıtla #20 : 17 Nisan 2012, 11:43:57 »
Ben getiriyorum artık isteyene.
Kendi ustam da montajını yapıyor.

« Yanıtla #21 : 17 Nisan 2012, 11:55:37 »
Şuanda bir Mk'm yok ama 4yıllık Mk1 hayranlıgımı en kısa zamanda bitirmeyi düşünüyorum ve yapıcaklarım arasında en başta air suspansion var. 1yıldır araştırıyorum bu konuda bu konuda senin yorumların artık araştırmama son verdi kesin karara vardım Air Lift veya BaGYard sistemi tercih edicem daha önceleri baktıgım 1bin 2binlik sitemleri kalitesizliklerinden dolayı delete ettim :)
Sistemi getirtmek bişey değilde montaj sorun olucak diye çok korkuyodum ama artık kormuyrum KORAY abi yardımcı olur bana...
Mk1 için şu sistemi düşünüyorum bir göz geçirirmisin benim için...
http://bagriders.com/modlab/products/MK1-GOLF%7B47%7DGTI-FULL-KIT-WITH-TOUCH-PAD-E-LEVEL-SYSTEM.html
golftug.blogspot.com.tr

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
« Yanıtla #22 : 17 Nisan 2012, 12:00:54 »
Bagriders'ın sahibi Will tanıdık sayılır.  :D :D
Alacağın zaman haber ver, indirim yaptırabilirim belki.
Ondan alıyorum ben de hep.

« Yanıtla #23 : 17 Nisan 2012, 12:05:18 »
Bu konuda emin olabilirsin abi alıçağım zaman seninle kesin irtibaata geçiçem gerek sistemi almak gerek montaj konusunda senin fikirlerini almak benim için iyi olucak...
Bazen düşünüyorumda bu sektör Türkiye'de tutarmı diye bi mağaza mi açsam :) gerek her sektörden insanın işine yarıyan bir sistem sonuçda...:D ama ya tutarsa ile olmuyor bu zamanda işler:D
golftug.blogspot.com.tr

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
« Yanıtla #24 : 17 Nisan 2012, 12:13:14 »
Tutar tutmasına da gümrük çok tutuyor.
Her araca özel amortisör getirildiği için de gümrüğü düşürmenin yolu yok gibi bir şey.
Her sene 10 tane Golf IV yapılacağını bilsen alırsın 10 tane o zaman gümrük düşer de.
O kadar da satamazsın işte.

« Yanıtla #25 : 17 Nisan 2012, 12:20:54 »
Aynen dediğin gibi abi.. Biz kendi araçımıza takalım yeter yapacak birşey yok Türkiye şartlarında.. Gümrük vergisi %? kaç abi..
bide sen kullandıgın için sormak istediğim birşey var bu Accuair E-Level kontrol ünitesi kablolumu kablosuz mu yoksa uzaktan kontrol için ayrı bir ünite daha mı almak lazım..
Nette araştırmalarımda Airbagit diye bir firma gördüm 400$lık bir bluetooth sitemleri vardı Andriond ve İphone telefonlardan kontrol edebiliyordun
E-Level de de böyle bir imkan varmı..
senin satılık ilanında E-level ve 2tane uzaktan kumanda demişsin 2side ayrı sistem mi, aynı sistem mi?
inş sorularımla seni sıkmıyorum dur abi :)
golftug.blogspot.com.tr

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
« Yanıtla #26 : 17 Nisan 2012, 14:15:41 »
E-level'in uzaktan kumandası var ek olarak alırsan.
üç preset ve komple park için 4 tuş var üzerinde.

Ayrıca Accuair firması iPhone ve Android için uygulama geliştiriyordu en son.

Onun dışında içerideki kontrol ünitesi kablolu ama kablosu çok uzun.
Aracın her yerine montaj için yeterli.
Ben küllüğe koymuştum ve hala kablo artmıştı.

« Yanıtla #27 : 17 Nisan 2012, 15:20:52 »
E-Level sistemi kablosu fotolarına baktımda dediğin gibi epey uzun Uzaktan kumandası olması güzelmiş en kısa zamanda Allah izin ederse yapıcam sistemimi :).
Benim arkadaşım TIR tamircisi, abi bildiğin gibi değil akşama kadar tırların air süspansiyonlarını kurcalıyorum bu sistem benim tek hayalim.. :)

dedigin uzakten kumanda linkdekimi abi.
http://bagriders.com/modlab/product_images/q/313/AA_FOB_2__68435_std.jpg
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2012, 15:24:36 Gönderen: GoKTuG61 »
golftug.blogspot.com.tr