Gönderen Konu: Hangi motoru tavsiye edersiniz ?  (Okunma sayısı 12467 defa)

Çevrimdışı 0M42

• Çoksa torkun,olmasın korkun..
    • Profili Görüntüle
Hangi motoru tavsiye edersiniz ?
« : 28 Nisan 2010, 11:27:24 »
Selamlar.

Arkadaşlar Peugeot 106 GTI , VW Golf MK1 GTI , Honda civic VTI bu üç motordan hangisi daha sorunsuz modifiyeye yatkın ve modifiye parçaları uygundur ? Bu gün bir Engine Swap projeniz olsa bu üç motordan hangisini seçerdiniz ? Başka alternatiflerede açığım tabiki.
Kendi küllerimiz üzerinden yeniden doğabilmek için kendimizi yakmadıkça,her birimiz birer simurg olmayı göze almadıkça bataklığımızda,tüneklerimizde ve kafeslerimizde yaşamaktan kurtulamayacağız ..

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hangi motoru tavsiye edersiniz ?
« Yanıtla #1 : 28 Nisan 2010, 12:33:00 »
pejoyu gözü kapalı elerdim ben. golf4 kullanıyorum ama mk1 hakkında bir fikrim yok. ancak sonuçta vw.  japon arabalarının da motoru tartışılmaz tabiki ama yol tutuş ve kaporta aksamı için vw kadar iyi değil deniliyor.
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı 0M42

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Nisan 2010, 13:49:59 »
Aslında peugeot ların sık sık motor sorunu çıkardıklarını bende duymuştum ancak modifiyeye özellikle 106 motoru kadar cevap veren bir motor SS araçlar dışında yok gibi tabi bunun yanında parça ucuzluğuda cabası ama dediğim gibi çok motor sorunu yaşayan her ay sanayiye uğrayan peugeot kullanıcısı biliyorum japonun sorunsuzluğu hakkında benimde hiç bir şüphem yok ama parçaları çok pahalı heleki modifiye parçaları yinede bu üç seçenek arasından bana en uygunu mantıklısı mk1 GTI motoru gibi duruyor bu motorunda tek düşündürdüğü nokta eski motorlar olması.
Kendi küllerimiz üzerinden yeniden doğabilmek için kendimizi yakmadıkça,her birimiz birer simurg olmayı göze almadıkça bataklığımızda,tüneklerimizde ve kafeslerimizde yaşamaktan kurtulamayacağız ..

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #3 : 28 Nisan 2010, 17:22:51 »
Pejo 106 devri bitti bi ara popilerdi ama masraflı bir seçenek.. Honda daha genç ve VTI motor sağlam ve güçlü gerisi maddiyat.. Golf 1 klasik bir araç yaşı itibari ilede komple elden geçirilmeliki istenileni versin.. Ama TR de temiz ve orj. kalmış mk1 GTI bulman baya zor..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı 0M42

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Nisan 2010, 22:02:46 »
Sanırım bir VTI da karar kılacağım gibi ancak listeye opel astra motoruda eklendi 20let ikisi arasında bir seçim yapacağım herhalde.

Çevrimdışı SNCKTR

• Nekmiye Babo Jiv...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Nisan 2010, 23:25:59 »
2.0 16V doch motor dıosun GSI :)
http://i44.tinypic.com/akescz.gif
       http://golfmk1ciyiz.biz/Smileys/default/tapinin.gif  
http://50.tinypic.com/15f33o.gif

Çevrimdışı 0M42

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Nisan 2010, 00:07:59 »
Evet o motorlarda sağlam makina bu gün bir arkadaşım bahsetti neden aklıma gelmedi bilmiyorum ya vti ya 20let bakalım araştırıyorum.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Nisan 2010, 00:32:48 »
GSI yerine VTI derim.. Elindeki Kadet C nin özellikleri nedir bide :)
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı 0M42

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 30 Nisan 2010, 09:45:52 »
Buyrun link ;

1985 Opel Kadett 1.3

Benim aracım 79 model sadece ama aynı motor var üzerinde.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Nisan 2010, 14:03:32 »
Bizde vardı 198. 2.0 8V Coupe GSI Kadett güzel aletti güzel dijital kadran falan ama gitti  :-\ TAdına bile bakamamıştım ben VTI tercih ederim  :tamamdir Motor modifiyeye en yatkın olan makinalardan biri  Honda'dır  :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı 0M42

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 30 Nisan 2010, 16:16:04 »
Gönül tabiki vti ister ancak vti motorlarda çok pahalı 5000 tl den aşağıya 1.6 vti yok maalesef motora ayırabileceğim maksimum bütçe 3000 tl dir.

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 30 Nisan 2010, 17:19:51 »
pego  dan uzak  dur  da  naparsan yap  hatta  su motorundan bile  daha fazla randıman alırsın 
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 30 Nisan 2010, 18:24:00 »
Buyrun link ;

1985 Opel Kadett 1.3

Benim aracım 79 model sadece ama aynı motor var üzerinde.

Kadet in en güzel kasası bence sendeki benimde kendi adıma ilk aracım 1970 model bir kadetti 73 ten sonraki model almak istemişimdir hep ozamanlar ama nasip olmamıştı...

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #13 : 30 Nisan 2010, 22:05:18 »
Bence japon motorları modifiyeye daha yatkın diye düşünüyorum.. Pejoyuda çok severim ama japon kadar modifiyeyi kaldırmazyolda bırakır diye düşünüyorum. VW zaten modifiye istemez fabrikadan çıktığı gibi kullan aga:))
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline