Gönderen Konu: golf mk3'te çamurluk açmak ?  (Okunma sayısı 11227 defa)

Çevrimdışı MeTHea35

• Volkswagen's
    • Profili Görüntüle
golf mk3'te çamurluk açmak ?
« : 18 Kasım 2012, 09:33:55 »
yakın zamanda bir golf mk3 daha alıyorum bir aksilik çıkmazsa.Evde duran 16'' 9offset bbs rs jant'larım ve 205/40/16 ebatlarında lastiklerim var ön arka aynı ebatlarda.Coiloverlar ile beraber takmayı düşünüyorum tabi ki hatrı sayılır bir basıklıkta kullanıcam günlük olarak.
şimdiye kadar offsetli jant kullanan arkadaşlarım acaba neler yaşadı çamurlukları açtırdınız mı? Açtırdıktan sonra herhangi bir sürtme sorun vs yaşadınız mı acaba?
ve ya 9 offset arka camurluklara camurluklarla oynamadan sığıyor'mu.önlerde ne gibi sıkıntı çekerim Yüksek ihtimal önleride 7.5 offsetle değiştiricem turdan kaybetmemek ve camurluklara zarar vermemek için.  :)

Bilgisi ve ya daha önce tecrübe etmiş abilerim,arkadaşlarımdan yorumlarını bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Ynt: golf mk3'te çamurluk açmak ?
« Yanıtla #1 : 18 Kasım 2012, 11:05:30 »
Bu konuyu bende merakla takip ediyorum  :D
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #2 : 18 Kasım 2012, 14:29:17 »
mete aynı ofset değerlerini ben kullandım. ön lastikler janta kadar çamurluğun içinde duruyodu yandan bakıldığında arka ona nazaran biraz daha yüksekti. önler sadece tam sağ ve tam solda sürtme yapıyodu. arkalarda arkada 2 kişi olunca esnerse sürtme yapıyodu. sonra jantları sattım zaten ama atslerdede sürtme vardı başta açtım çamurlukları şimdi isterse 10 kişi binsin sıkıntı yok :) bide mk2 bu mk3te davlumbaz daha geniş. sıkıntı çıkaracağını sanmam.

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #3 : 18 Kasım 2012, 21:34:51 »
coilover ile kullanırsan sıkıntı çıkmaz, orjinal yayda 9 ofset sürtme yapıyor.  :)
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Kasım 2012, 21:56:45 »
coilover ile kullanırsan sıkıntı çıkmaz, orjinal yayda 9 ofset sürtme yapıyor.  :)
Abi coiloverı dip basınca oda zıplama yapıyomuş yine sürtmiycek mi lastik ?  :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı MeTHea35

• Volkswagen's
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Kasım 2012, 01:01:58 »
mete aynı ofset değerlerini ben kullandım. ön lastikler janta kadar çamurluğun içinde duruyodu yandan bakıldığında arka ona nazaran biraz daha yüksekti. önler sadece tam sağ ve tam solda sürtme yapıyodu. arkalarda arkada 2 kişi olunca esnerse sürtme yapıyodu. sonra jantları sattım zaten ama atslerdede sürtme vardı başta açtım çamurlukları şimdi isterse 10 kişi binsin sıkıntı yok :) bide mk2 bu mk3te davlumbaz daha geniş. sıkıntı çıkaracağını sanmam.
basık kullanıcam kanka sıkıntım su yonden çamurlukları acıcam birde sportline camurluk plastikleri varken camurluk acılırsa bunlara zarar verir mi acaba sokmek zorunda kalmayız dimi ?  ???
ben mk2 de işte surttüğü için sokmustum 12 saat durdu arabamın ustunde yaklaşık mk3'un camurluklar daha geniş biraz daha az ihtimal veriyorum bende
Birde camurluk acma işlemini nasıl yaptırdın sen hacım ?

Çevrimdışı MeTHea35

• Volkswagen's
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Kasım 2012, 01:03:37 »
Coilover ile kullanıcam abi yani amacım lastikle camurluk arasının gozukmeyecek sekilde basıklığı saglamak önler'de 9 offset jetta'da gozumu korkutmuştu jant için arabanın orj bozmak istemiyorumda :)

Çevrimdışı MeTHea35

• Volkswagen's
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Kasım 2012, 01:04:58 »
Abi coiloverı dip basınca oda zıplama yapıyomuş yine sürtmiycek mi lastik ?  :)
kanka dip basıkken hiç zıplamıyor ama kasis'e ve ya bir atlamaya sert girdiğinde davlumbazlara ve ya camurluk agızlarından cırt sesini duyuyosun zaten hızla işim yok bunu cok yaşamıyorumda maksat normal kullanımda mesela yolda giderken surekli cırt cırt sesini duymamak  :)

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Kasım 2012, 01:24:06 »
ben kendim açtım kanka ya :D beyzbol sopası  ::) 2 tanede 100'lük arkadaş  :-* :-* :-*

Çevrimdışı MeTHea35

• Volkswagen's
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 19 Kasım 2012, 17:22:05 »
ben kendim açtım kanka ya :D beyzbol sopası  ::) 2 tanede 100'lük arkadaş  :-* :-* :-*
hahahha oglum o beysbol muhabbetini burda soyledim bir kac kısıye kasaplara bak dedi :D kanka nasıldı olay beysbol sopası lastıkle camurluk arasına sonra arabayı agır agır ileri geri cekiyorus dımı :D
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2012, 17:30:29 Gönderen: MeTHea35 »

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 19 Kasım 2012, 17:36:15 »
aynen öyle :D macun yoksa sıkıntı yok :D

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 19 Kasım 2012, 17:45:37 »
bu isin püf noktasini yanlis anlamisiniz is sopada degil 100 lük arkadaslarda :D

Çevrimdışı MeTHea35

• Volkswagen's
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 19 Kasım 2012, 18:03:06 »
bu isin püf noktasini yanlis anlamisiniz is sopada degil 100 lük arkadaslarda :D
hahah arkadaş kısmını tamamladım gibi :D videolu anlatım yapsana hasan ali :D

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #13 : 19 Kasım 2012, 20:07:35 »
budan daha fazla indiremezsin aracı,  indirsen bile yollar izin vemez..  her hafta bir karlık masrafın olur..   bu en ideali.. ön, arkaya göre biraz daha basık  >:D

araçta coilover var 9 ofset jant sürtme yok, vr6 karlık değil orjinal karlıkla durumu kurtarmış..

« Son Düzenleme: 19 Kasım 2012, 20:09:10 Gönderen: cavanozz »
yeni yine yeniden..!! 8)