Gönderen Konu: golf 4 50 mm yay takan arkadaşlar yardım lütfenn.  (Okunma sayısı 6132 defa)

Çevrimdışı uAlper

• Profili Görüntüle
Ynt: golf 4 50 mm yay takan arkadaşlar yardım lütfenn.
« Yanıtla #14 : 25 Kasım 2012, 21:01:17 »
iyi hoşta kardeşim çok pahalı o kadar para veremem 50 mm varken memnunmuydun pekala?
bugün iyi bi yay almaya kalksan 5cm çıkması 250-300lira ( fk veya fk ayarındakileri hiç hesaba katmadan )
ta-technics markasının coiloverı 750liraya bulabilirsin(sıfır kullanılmamış kutusunda)
bu coili 6cmden fazla basmadan kullanırsan ( ki 17jant koyucam diyosun 6cm yerle bir yürürsün ) ne hoplama olur nede zıplama olur
5lik yay takarsan zıpzıp gezersin ben otobanda araba yerden kesildi galiba dedim bi kaç kere 180-190km :) kesinlikle beşik gibi sallanırsın tümsek geçerken ön tekerler indiğinde arabanın kafası 2-3kere aşağı yukarı yapar kaldıki benim yaylarım eibach ti .
eğer bunları yaşadıktan sonra süspansiyon almak istersin konilerin sıfır 1200lira çıkmasını ben bulamadım bikaç ay aradım :)
sana gelicek zaten 1500liraya süspansiyon+yay
coil alırsan bi buluşmamı oldu yapıştır yere git sonra nasıl olsa eski haline getirebiliyosun
virajlar inanılmaz derecede keyifli ne sağa sola yatma var ne virajdan kopma var çizgini kaçırmıyosun yol tutuş üst seviyede
ben koni coil kullanıyorum ama sana önerdiğim coilin bi benzerini (fk ) 1.8t de kullanıyoruz ben o arabaya bindikten sonra karar verdim ve verdiğim karardan çok mutluyum :)
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2012, 21:01:49 Gönderen: uAlper »
İnsanlar alemde hayal ettikleri müddetçe yaşar...
                                                    YAHYA KEMAL

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 25 Kasım 2012, 21:08:02 »
pekala bu coil dediğin amortisör + yay sanırım alsak direk bır usta takabılıyormu birde eşit derecede nasıl ayarlıyoruz? 750 tl muntazam para ama dediğin gibi iş temiz zaten yay vericem 300 lıra gözden çıktım jant lasdikte alacağım için bana 2500 lırayı bulacak.  önemli bir detay sanırım bak yine kafamı karıştırdın:) presletmekten yay kestırmeye ondan spor yaya şimdide coliever kafayı yicem sanırım.. keşke birisi çıkmasını satsada alsak.
abs siz olur bbs siz asla..

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #16 : 25 Kasım 2012, 21:12:15 »
50mm yay taktığın zaman standart amortisörlerini kullanamasın zaten.. Yok kullanırım dersen en küçük tümsekte bile aracın zıplayacaktır..  en kötü 50mm spor yay 350 TL sıfırı buna bir takım spor amortisör alman gerekecek ve inan bana amaortisörler daha pahalı ve buseferde istediğin sertliktemi olacak buda önemli..  Coil alıcaksanda çok düşünme markaya önem ver iyi birşey tak ne kendini üz nede aracını..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 25 Kasım 2012, 21:16:04 »
galiba en mantıklısı düzgün bir kit almak ama anlamadığım benim arka amortisör ve yaylara baktığımda amortisör üzerinde yay yok arkalarda yaylar tabla üzerinde amortisör tekerleğe paralel fakat coiloverlere baktım az öncede yaylar amortisör üzerinde peki orjinal yerler boşmu kalacak acaba:S

Çevrimdışı uAlper

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 25 Kasım 2012, 21:26:31 »
arkalar gene aynı önler süspansiyon üzerinde yay coillerinde önlerde indirme kaldırma aparatı var arkalardada yayların altında aparat var
sanayi işi yapma coiller var ama sıkıntı verdiğini bikaç arkadaştan duydum süspansiyon patlaması zıplama hoplama gibi

« Son Düzenleme: 25 Kasım 2012, 21:27:21 Gönderen: uAlper »
                                                    YAHYA KEMAL

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #19 : 25 Kasım 2012, 21:30:38 »
Hayır coil kitte de arkalar orjinali gibi ayrı şekilde uygulanıyor.

http://www.dubmonkeyz.co.uk/eibach-pro-street-s-coilovers-vw-golf-mk4-all-models-inc-r32-470-p.asp
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı uAlper

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 25 Kasım 2012, 21:32:04 »
Hayır coil kitte de arkalar orjinali gibi ayrı şekilde uygulanıyor.

http://www.dubmonkeyz.co.uk/eibach-pro-street-s-coilovers-vw-golf-mk4-all-models-inc-r32-470-p.asp

bende onu diyorum işte sadece arkada yayların altında indirme kaldırma aparatı var
                                                    YAHYA KEMAL

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 25 Kasım 2012, 21:56:03 »
galiba ben yanlış baktım acemiyim çünkü ilk kez sizden duydum ama bu sanayi işine takıldım bende sanayideyim belki bi işime yarar bu bilgi:)