Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Fan açmama sorunu  (Okunma sayısı 9982 defa)

Fan açmama sorunu
« : 27 Ekim 2017, 23:43:18 »
Merhaba arkadaşlar golf4 1.6 sr kullanıcıyım. 2000 model bir araç geçenlerde ufak bir kaza atlatrım tampon ve radyatör değişti. Aracı tekrar topladıktan sonra fan açmamaya başladı. Devir daim pompası hararet müşürü değişti klima fanı çalışıyor. Bi tamirciye gittim fan müşürü arızalı dedi ve fan müşürü değiştirdim. Usta test ederken fan açtı daha sonra kullanmaya devam ederken farkettim ki fan açmıyor. Sürekli kontrol etmeye başladım araç hararet yapmıyor su eksiltmiyor. Ama neticede dan açmıyor başına daha önce böyle bir sorun gelmiş olan var mı? Varsa bu soruna nasıl bir çözüm oluşturdunuz. Yardım ederseniz sevinirim. Aracımla dışarı çıkmaya korkuyorum yolda kalıcak bir sorun çıkarıcak diye. Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
Ynt: Fan açmama sorunu
« Yanıtla #1 : 14 Aralık 2017, 08:45:10 »
Tofaş - reno arabası gibi sık fan açmaz vw...
zaten sıcaklığın normal olduğunu ve bir sorun olmadığını yazmışsınız,
şimdi yapabileceğiniz, fan müşirini kısa edip, fanın çalıştığını görürseniz fan ve tesisatı sağlam demektir,
sıkışık trafikte gözünüz hararet göstergesinde olsun, olması gerekenden yukarı çıkarsa ve fan açmazsa müşirde sorun var demektir.
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı brkdmr38

• Otomobil
    "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
« Yanıtla #2 : 14 Aralık 2017, 13:44:40 »
5 Yıldır Skoda Fabia Kullanıyorum Bir Kere Bile Fan Açmadı Klima dışında. Hararrt değerim 1 kere yükseldi ondada bağlantıda sıkıntı olduğunu anlayıp tesisata el attırdım.
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

Çevrimdışı Ibiza11

« Yanıtla #3 : 21 Şubat 2018, 19:49:53 »
Arkadaşların dedikleri gibi vw grup araçlar kolay kolay fan açmazlar eğer hararet ibresi orta çizgiyi geçmiyorsa demek ki motor sıcaklığı normal fan açılmasına gerek yok tur...

Çevrimdışı genccdrnn

« Yanıtla #4 : 18 Eylül 2018, 11:15:09 »
Teşekkürler hocam yorumlarınız için benimde başıma geliyor bu tarz durumlar aklımda soru işareti kalıyordu  ;)