Anket

sizce en iyi lastik markası hangisi?

michelin
46 (74.2%)
goodyear
3 (4.8%)
bridgestone
10 (16.1%)
dunlop
2 (3.2%)
kumho
1 (1.6%)

Toplam Oy Verenler: 62

Gönderen Konu: en iyi lastik markaları  (Okunma sayısı 48212 defa)

Çevrimdışı baki çelik

• Profili Görüntüle
Ynt: en iyi lastik markaları
« Yanıtla #28 : 28 Ocak 2011, 07:56:36 »
TOYO Proxes T1R V endeksli sürat lastiği kullanmış olanının var mı ? bundan almayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim.

az paraya çok performans alabileceğin ayrıca görsel yönü tatmin edici yumuşak hamurlu bir lastiktir ancak bu paraya aldığın her lastik için söylüyorum  aracını ve lastiğini fazla zorlamamanıda tavsiye ederim tek sıkıntı dar yanak lastiklerde balon problemini diğer lastik markalarına nazsaran daha kolay ve sıklıkla yaşayabilirsin
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2011, 07:57:18 Gönderen: baki çelik »

Çevrimdışı baki çelik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 28 Ocak 2011, 08:00:20 »
Pirelli almayın da ne alırsanız alın.aracı alalı 6-7 ay oldu hepsi yamalı vaziyette.lastikçilere de sordum tavsiye etmiyorlar pek.ben iyi marka sanırdım  :)

En üst serileri olan Nero Rosso ve Asimetrico gibi lastikleri dünya da başta Ferrari ve diğer tüm spor araçları sıkça tavsiye eder ama alt modelleri maalesef söyledikleri gibi pek tavsiye edilmez ama dünyanın en büyük kablo üreticisi ve lastik üğreticilerinden biridir üretiminin büyük bi kısmını da Türkiye'de yapar buna rağmen neden bu şekilde hiç bi zaman anlam verememişimdir ama Kamyon (Truck) grubunda Türkiye'de fiyat kalite performansı en iyisi olduğundan pazar lideridir...

Çevrimdışı Baland

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 28 Ocak 2011, 09:27:16 »
az paraya çok performans alabileceğin ayrıca görsel yönü tatmin edici yumuşak hamurlu bir lastiktir ancak bu paraya aldığın her lastik için söylüyorum  aracını ve lastiğini fazla zorlamamanıda tavsiye ederim tek sıkıntı dar yanak lastiklerde balon problemini diğer lastik markalarına nazsaran daha kolay ve sıklıkla yaşayabilirsin

Şuan aracımda 185/65/14 86H toyo prx Cf1 var. bahsetttigim aracım opel vectra. Ben bu araba ile arabistana gitmeyi düşünüyorum. Ancak lastiklerim normal 4-5 saatlik yolda ısınma yapıyor. Normal mi bilmiyorum ve bu lastiklerim 2009 /13 üretim tarihli. Dişleri 6mm kalınlığında yeni gibi . Sizce bu lastiklerle gitmelimiyim yoksa  daha üst sınıf bir lastik almalımıyım? Ne tavsiye edersiniz?

Çevrimdışı baki çelik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 28 Ocak 2011, 12:17:02 »
nitrojen takviyesi yap sonra arkana bile bakma lastik değiştirip boş yere cebine yara yapma

Çevrimdışı GTI.MK3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 28 Ocak 2011, 13:32:39 »
aynı segment lastikler değil yalnız Pirelli zero (Nero, Rosso. Asimetrico vs..) modelleri Pirelli'nin en üst sınıf lasikleridir Michelin'de ise bu segmentin üyeleri Pilot Exalto, Sport, PS2, PS3 diye adlandırılır Energy performansdan ziyade adından da anlaşılacağı üzere 20 yıllık bi araştırmanın sonucu olarak yakıt tasarrufu sağlasın diye üretilmiş bir lastikdir iddia edilen bir lastiğin ömrü (50.000 km ve altı) bitene kadar sağladığı yakıt tasarrufu ile lastiğe verdiğiniz parayı bedavaya getirdikleridir pek lansmanı yapılmadığından bilinmez ama %4 oranında bir yakıt tasarrufu yapsa ve 50.000 km'de 2000 km'nizi bedavaya getirse sanıyorum durumu daha iyi izah etmiş olurum oysa Nero gibi performans lastikleri bunu dert etmez zira amacı farklıdır

Bilgi için teşekkürler. Uzun süre araştırdım, keşke size bir danışsaymışsım lastiği almadan önce.
Michelin'in öyle bir özelliği oldugunu bilmiyordum ama ciddi etkileme oldu. 100km'de 0.4-0.7 lt fark var iki lastiğim arasında. Gerçi michelin 205'di.
VW Golf MK3 GTI 3K

- 2004 Peugeot 206 HDI - 2005 Fiat STILO 3K  - 1997 Volkswagen Golf GTI 20.Jahre Edition -  ?

Çevrimdışı LF636 YENİDEN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 29 Ocak 2011, 15:37:59 »
lastiklerimi michelin yaptım valla yeni amartssör takmış gibi oldu arkadaşlar tavsiye ederim.

Çevrimdışı baki çelik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 29 Ocak 2011, 17:48:59 »
Bilgi için teşekkürler. Uzun süre araştırdım, keşke size bir danışsaymışsım lastiği almadan önce.
Michelin'in öyle bir özelliği oldugunu bilmiyordum ama ciddi etkileme oldu. 100km'de 0.4-0.7 lt fark var iki lastiğim arasında. Gerçi michelin 205'di.

:melek: :tamamdir

Çevrimdışı ilkarabam6n

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 29 Ocak 2011, 18:41:52 »
yazlık michelin kışlık lassa snowways era2  :sevgi:

Çevrimdışı ilkarabam6n

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 29 Ocak 2011, 18:42:41 »
yazlık michelin kışlık lassa snowways era2  :sevgi:

Çevrimdışı baki çelik