Gönderen Konu: Forumdaki Resimler .. :o  (Okunma sayısı 2945 defa)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
Forumdaki Resimler .. :o
« : 05 Ocak 2011, 20:25:53 »
Arkadaşlar foruma koyulan resimleri, özellikle büyük koyulanları, imageshack yada benzeri sitelerdeki özellikleri kullanarak küçültebilir misiniz ? günümüz cep telefonlarının yada fotoğraf makinelerinin normal ayarlarda bile çektikleri resimler devasa olduğu için boyutları da bir o kadar artmakta. örneğin şu aşağıya konulmuş olan resim :

download edildiğinde boyutunun 1.97 mb olduğu görülmekte. bu resimleri ilgili konular her ziyaret edildiğinde bilgisayarımıza indirildiğini göz önünde bulundurursak, art arda 5 resim olduğunda aşağı yukarı 10 mb lık bir veri bilgisayarımıza download edilmiş olmakta. bu konuyu 10 kere ziyaret etsek, 100 mb yapar. bu 100 mb da kotalı olan kullanıcılar için - örnek ben - büyük bir veri kaybı demek.

Lütfen foruma fotoğrafları yüklerken ilgili sitelerdeki boyutlandırma araçlarını kullanarak daha uygun bi boyuta düşürmek, örneğin 800*600. bu hem açılmalarını kolaylaştırır, hem de kotalarımızı kemirmez :)

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
Ynt: Forumdaki Resimler .. :o
« Yanıtla #1 : 05 Ocak 2011, 21:00:27 »
geri bas len...git sınırsız al....heheee ;D ;D ;D

şaka bi yana iyi olur sahiden

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #2 : 05 Ocak 2011, 22:57:20 »
+1  :tamamdir
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı berkay35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Ocak 2011, 21:39:53 »
resimlerinizi upload etmeden önce paintle açıp farklı kaydetten jpeg olarak kaydettiğinizde boyutunda belirgin azalma kalitede fark edilmeyecek kadar az değişme olduğunu göreceksiniz

Çevrimdışı vw6n

• vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2011, 22:45:09 »
Ben fotoğrafları ufaltmak için Pixresize programını kullanıyorum ufak ve basitbir program tavsiye ederim.
pixresize