Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Anket

sizce en iyi lastik markası hangisi?

michelin
46 (74.2%)
goodyear
3 (4.8%)
bridgestone
10 (16.1%)
dunlop
2 (3.2%)
kumho
1 (1.6%)

Toplam Oy Verenler: 62

Gönderen Konu: en iyi lastik markaları  (Okunma sayısı 48151 defa)

en iyi lastik markaları
« : 16 Şubat 2010, 00:20:19 »
arkadaslar oylamayı yapalım ve yenı lastık alacak arkadaslara yardımcı olalım

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
Ynt: en iyi lastik markaları
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2010, 01:38:16 »
bende marka değeri olarak michelindir. kendim alamadım ama alabilsem onu alırım.

şunu söyleyeyim.. good year ve fulda'nın yakınından geçmeyin...
Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #2 : 16 Şubat 2010, 10:00:20 »
her marka lastiğin kullanım alanları farklı bildigim kadarı ile. mesela sadece düz asfalt üzerinde kullanacaklar için michelin markası tavsiye ediliyor, lastik hamurları yumuşak olduğu için. ama köy yolu, bozuk asfalt, toprak ve taşlı zeminlerde ise daha sert olan good year yada lassa markaları daha iyi diyorlar. ben öyle duydum.

« Yanıtla #3 : 16 Şubat 2010, 13:10:22 »
continental nerede?

« Yanıtla #4 : 16 Şubat 2010, 19:32:57 »
michelin  :D ;D

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
« Yanıtla #5 : 17 Şubat 2010, 15:39:59 »
Michelin yumuşak lastik olduğu için asfaltta gittiğinizi hissetmezsiniz bile  :sevgi:
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
« Yanıtla #6 : 17 Şubat 2010, 15:40:39 »
bende marka değeri olarak michelindir. kendim alamadım ama alabilsem onu alırım.

Neden good year hakkında böyle düşünüyosun bi kaç sene önce birinci seçilmişti good year
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2010, 15:40:49 Gönderen: gokhanficici »
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
« Yanıtla #7 : 17 Şubat 2010, 20:11:53 »
Neden good year hakkında böyle düşünüyosun bi kaç sene önce birinci seçilmişti good year

ben çok çektim.. lastik arızalı çıktı... fabrikaya gitti. bana söyledikleri lastiklerin yenisi alın sadece %30'unu verin. hem kabul ediyolar arızalı olduğunu hem de yeni lastik aldırıyorlar.
Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg

Çevrimdışı beyazbora

• Otomobil
    WV BORA
  • SELAMLAR...
« Yanıtla #8 : 28 Eylül 2010, 18:37:47 »

neden böyle dediniz  benim ön lastikler good year arkalar mıchelın
BİSMİLLAH HER HAYRIN BAŞIDIR...

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #9 : 28 Eylül 2010, 18:49:35 »
Ben lastik olayına direk marka gözüyle bakmıyorum.bu nedenlede şu lastik iyidir bu kötüdür diyemem.

Şöyleki eğer fiyat-kalite olarak bakarsak bu listede kumho en uygun seçenek.Asfaltta basarım abi bizim bura hep otoban dersen michelin derim.Köydeki adama michelin satarsanız 3 gün sonra kapınıza gelip lastikleri başınıza atar.

Kullanım olayına göredeğişiyor yani.Mesela aracının üzerinde en kaliteli lastiğin bitik olan adam gidip 4 tanesi 400 liraya lastik alsa kore malı o önceki en kaliteli markadan iyi gelir.Genelde de halk arasında arkadaş sohbetlerinde yanlış bilgiler böylece aktarılır. " Hacı bi lastik aldım zamk gibi yolu tutuyo valla xxx marka sadece isim yapmış bişeye yaramaz" diyoloğu onca haklıdır.

Ben petlas ın starmaxx modelini kullanıyorum. F1 deseni kuruda mükemmel ama ıslakta daha pek deneme şansım olmadı.fiyat konusunda verdiği verime göre on numara ama bir yüksek kaliteye göre tabiki düşüktür.

yani göreceli bir konu;)
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

« Yanıtla #10 : 28 Eylül 2010, 20:57:24 »
Arkadaşlar Michelin alınabilecek en iyi lastikdir ancak şunu belirteyim hepsi kul yapısı olması sebebiyle bir arıza durumunda michelin malın arkasında durmayan en kötü firmadır nasıl olsa hem en pahalısı hem de en çok satanıyız diye adamların totoyu indirebilene aşk olsun bu konuda goodyear daha iyidir hatta bi dönem kasko uygulamaları vardı sorgusuz sualsiz alıyorlardı ama goodyearin satış politikası garip olması münasebetiyle kendi içinde 5 farklı modeli ayrıca zaten kendisine ait 5 farklı markası olunca işler biraz karışıyor tabi hele bide her yıl değişen lastik modelleri de eklenince bu sene aldığınız lastiğin aynısını 2 sene sonra bulamayabiliyorsunz ve 1 lastiğiniz parçalanınca en iyi ihtimalle 2 lastik bwn gibi kıl iseniz 4 lastik alırsınız dikkat etmekda fayda var zor işdir lastik seçmek velhasıl aman dikkat...

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #11 : 29 Eylül 2010, 12:54:03 »
Ben senelerdir Kumho, Marshal ve en son Hankoog kullandım hepsinide bölge yollarımız yüzünden 4 mevsim diye tabir edilen ama hız oranı 180+ olanlardandı. Ne sıcak asvallta nede ızlak zeminde beni üzmediler. Ne çok sert ne çok yumuşaktılar Kumho lar sertti biraz o yüzden ıslak zeminde çok az fark ediyordu. Şimdiki aracımda bringstonlar var asfaltta hafif keskin virajlarda lastik sesi duyuyorum ve buda beni korkutuyor. Bu lastikleri bitirince eski lastik markalarıma döneceğim gene. Beni lastiğin markası yada fiyatı bağlamıyor. Güvendiğim bir abim var lastik satan onun tavsiyeleri ve tecrübelerinle hareket ediyorum. Kendisi pirelli ana bayisi ama her marka elinde var.

Benim sloganım şu yolun nasılsa tabanında onun gibi olsun.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #12 : 29 Eylül 2010, 21:09:51 »
+1 :tamamdir

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
« Yanıtla #13 : 02 Ekim 2010, 01:28:33 »
lassayı neden ankete dahil etmiyosunuz. burdaki markalardan kalır değil diye düşünüyorum.. yoksa hiç anlamıyor muyum :D
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2010, 01:28:49 Gönderen: yesilkrt »
MK-IV- Comfortline