Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Ağustos 31, 2014, 06:06:13 ÖÖ

462474 Mesaj 23789 Konu Gönderen: 21881 Üye
Son Üye: serdar72
Ana Sayfa Ara Takvim Giriş Yap Kayıt

Duyurular
Google Özel Arama
Özel Arama

Volkswagen Türkiye - VW  |  Otomobil Forumu  |  Genel  |  en iyi lastik markaları 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Anket
Soru: sizce en iyi lastik markası hangisi?
michelin - 46 (74.2%)
goodyear - 3 (4.8%)
bridgestone - 10 (16.1%)
dunlop - 2 (3.2%)
kumho - 1 (1.6%)
Toplam oy: 62

Sayfa: [1] 2 3 Aşağı git Yazdır
Gönderen Konu: en iyi lastik markaları (Okunma Sayısı 28413 defa)
firatyilmaz

Otomobil
2004 polo

en iyi lastik markaları
: Şubat 16, 2010, 12:20:19 ÖÖ

arkadaslar oylamayı yapalım ve yenı lastık alacak arkadaslara yardımcı olalım

serkov
Serhat

Otomobil
VW Polo 6N2, 1.4 Comfortline, 2001 (Aut)

Ynt: en iyi lastik markaları
Yanıtla #1 : Şubat 16, 2010, 01:38:16 ÖÖ

bende marka değeri olarak michelindir. kendim alamadım ama alabilsem onu alırım.

şunu söyleyeyim.. good year ve fulda'nın yakınından geçmeyin...

Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg
lostys
İlker

Otomobil
'88 Caravelle GL

Yanıtla #2 : Şubat 16, 2010, 10:00:20 ÖÖ

her marka lastiğin kullanım alanları farklı bildigim kadarı ile. mesela sadece düz asfalt üzerinde kullanacaklar için michelin markası tavsiye ediliyor, lastik hamurları yumuşak olduğu için. ama köy yolu, bozuk asfalt, toprak ve taşlı zeminlerde ise daha sert olan good year yada lassa markaları daha iyi diyorlar. ben öyle duydum.

ghost42

Otomobil
BORA VARİANT

Yanıtla #3 : Şubat 16, 2010, 01:10:22 ÖS

continental nerede?

blackboyss
İsmail

Otomobil
ARACINI SAATTI GOLF ARIYOR OTOMATIK

Site

Yanıtla #4 : Şubat 16, 2010, 07:32:57 ÖS

michelin  Cheesy Grin

GolfMk1Cabrio
Gökh@n ®

Otomobil
Golf Cabriolet

Yanıtla #5 : Şubat 17, 2010, 03:39:59 ÖS

Michelin yumuşak lastik olduğu için asfaltta gittiğinizi hissetmezsiniz bile  sevgi

ob ein leben nach dem cabrio ist Huh?
GolfMk1Cabrio
Gökh@n ®

Otomobil
Golf Cabriolet

Yanıtla #6 : Şubat 17, 2010, 03:40:39 ÖS

bende marka değeri olarak michelindir. kendim alamadım ama alabilsem onu alırım.

Neden good year hakkında böyle düşünüyosun bi kaç sene önce birinci seçilmişti good year
Son Düzenleme: Şubat 17, 2010, 03:40:49 ÖS Gönderen: gokhanficici Kayıtlı

ob ein leben nach dem cabrio ist Huh?
serkov
Serhat

Otomobil
VW Polo 6N2, 1.4 Comfortline, 2001 (Aut)

Yanıtla #7 : Şubat 17, 2010, 08:11:53 ÖS

Neden good year hakkında böyle düşünüyosun bi kaç sene önce birinci seçilmişti good year

ben çok çektim.. lastik arızalı çıktı... fabrikaya gitti. bana söyledikleri lastiklerin yenisi alın sadece %30'unu verin. hem kabul ediyolar arızalı olduğunu hem de yeni lastik aldırıyorlar.

Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg
beyazbora

Otomobil
2001 Trendlıne 1.6 8vlf beyaz bora

Yanıtla #8 : Eylül 28, 2010, 05:37:47 ÖS

neden böyle dediniz  benim ön lastikler good year arkalar mıchelın

ÜÇ KAĞITÇI KASKO ŞİRKETİ = ERGO
ThE_Unforgiven
Süleyman

Otomobil
Polo 6N

Yanıtla #9 : Eylül 28, 2010, 05:49:35 ÖS

Ben lastik olayına direk marka gözüyle bakmıyorum.bu nedenlede şu lastik iyidir bu kötüdür diyemem.

Şöyleki eğer fiyat-kalite olarak bakarsak bu listede kumho en uygun seçenek.Asfaltta basarım abi bizim bura hep otoban dersen michelin derim.Köydeki adama michelin satarsanız 3 gün sonra kapınıza gelip lastikleri başınıza atar.

Kullanım olayına göredeğişiyor yani.Mesela aracının üzerinde en kaliteli lastiğin bitik olan adam gidip 4 tanesi 400 liraya lastik alsa kore malı o önceki en kaliteli markadan iyi gelir.Genelde de halk arasında arkadaş sohbetlerinde yanlış bilgiler böylece aktarılır. " Hacı bi lastik aldım zamk gibi yolu tutuyo valla xxx marka sadece isim yapmış bişeye yaramaz" diyoloğu onca haklıdır.

Ben petlas ın starmaxx modelini kullanıyorum. F1 deseni kuruda mükemmel ama ıslakta daha pek deneme şansım olmadı.fiyat konusunda verdiği verime göre on numara ama bir yüksek kaliteye göre tabiki düşüktür.

yani göreceli bir konu;)

CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ
baki çelik
Dark Golf III

Otomobil
1996 VW Golf 1.8 CL Klima+Sunroof

Yanıtla #10 : Eylül 28, 2010, 07:57:24 ÖS

Arkadaşlar Michelin alınabilecek en iyi lastikdir ancak şunu belirteyim hepsi kul yapısı olması sebebiyle bir arıza durumunda michelin malın arkasında durmayan en kötü firmadır nasıl olsa hem en pahalısı hem de en çok satanıyız diye adamların totoyu indirebilene aşk olsun bu konuda goodyear daha iyidir hatta bi dönem kasko uygulamaları vardı sorgusuz sualsiz alıyorlardı ama goodyearin satış politikası garip olması münasebetiyle kendi içinde 5 farklı modeli ayrıca zaten kendisine ait 5 farklı markası olunca işler biraz karışıyor tabi hele bide her yıl değişen lastik modelleri de eklenince bu sene aldığınız lastiğin aynısını 2 sene sonra bulamayabiliyorsunz ve 1 lastiğiniz parçalanınca en iyi ihtimalle 2 lastik bwn gibi kıl iseniz 4 lastik alırsınız dikkat etmekda fayda var zor işdir lastik seçmek velhasıl aman dikkat...

Mk1GTI

Otomobil
1982 Golf Mk1 GX

Yanıtla #11 : Eylül 29, 2010, 11:54:03 ÖÖ

Ben senelerdir Kumho, Marshal ve en son Hankoog kullandım hepsinide bölge yollarımız yüzünden 4 mevsim diye tabir edilen ama hız oranı 180+ olanlardandı. Ne sıcak asvallta nede ızlak zeminde beni üzmediler. Ne çok sert ne çok yumuşaktılar Kumho lar sertti biraz o yüzden ıslak zeminde çok az fark ediyordu. Şimdiki aracımda bringstonlar var asfaltta hafif keskin virajlarda lastik sesi duyuyorum ve buda beni korkutuyor. Bu lastikleri bitirince eski lastik markalarıma döneceğim gene. Beni lastiğin markası yada fiyatı bağlamıyor. Güvendiğim bir abim var lastik satan onun tavsiyeleri ve tecrübelerinle hareket ediyorum. Kendisi pirelli ana bayisi ama her marka elinde var.

Benim sloganım şu yolun nasılsa tabanında onun gibi olsun.

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"
yellow_driver
AHMET A.

Otomobil
MK VI 1.6 TDİ

Yanıtla #12 : Eylül 29, 2010, 08:09:51 ÖS

+1 :tamamdir

yesilkrt
Zinderûd

Site

Yanıtla #13 : Ekim 02, 2010, 12:28:33 ÖÖ

lassayı neden ankete dahil etmiyosunuz. burdaki markalardan kalır değil diye düşünüyorum.. yoksa hiç anlamıyor muyum Cheesy
Son Düzenleme: Ekim 02, 2010, 12:28:49 ÖÖ Gönderen: yesilkrt Kayıtlı

MK-IV- Comfortline
Sayfa: [1] 2 3 Yukarı git Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: