Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Elektrikli Otomobil hafta sonu piyasada...  (Okunma sayısı 4740 defa)

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
Elektrikli Otomobil hafta sonu piyasada...
« : 02 Mayıs 2012, 19:00:59 »
Elektrikli oto, 60 bin TL'ye hafta sonu satışa çıkıyor

Renault, yerli elektrikli aracı Fluence Z.E.'yi bu hafta sonundan itibaren Türkiye'de satışa çıkarıyor.Türkiye'nin ilk elektrikli otomobilinin satış fiyatı yüzde 3 ÖTV uygulaması sayesinde benzeri dizel modelden daha uygun fiyata 60 bin liradan başlayacak.

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, elektrikli Fluence'ı geniş çevrelere götürebilmek için altyapı faaliyetlerinin çok önemli olduğunu belirterek, bu aracın satışıyla ilgili başlangıçta İstanbul, Ankara, Gaziantep, Kocaeli ve Bursa'da yetkili satıcıların hizmet vereceğini söyledi. Bu noktalarda gerekli altyapının tamamlandığını ve 45 noktada şarj istasyonu kurulduğunu kaydeden Aybar, "Fluence Z.E. satın alan müşterilerimiz araçların bataryasını Renault bayilerinde de şarj edebilecek. Renault bayilerinde iki farklı şarj yer alacak. Bataryayı 1 saatte doldurabilecek 22 kWh güce sahip şarj da olacak, 3,5 kWh/saat'lik şarj da bulunacak." dedi.

Renault Mais, Fluence Z.E. için İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Gaziantep Büyükşehir belediyeleri ile elektrik motorlu araç altyapı sözleşmesi imzaladı. İbrahim Aybar, kamu kurumları, belediyeler ile şirketlerden bugüne kadar 160 Fluence Z.E. siparişi aldıklarını, 60 tanesini teslim ettiklerini dile getirdi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın makam aracı olarak Fluence Z.E. kullandığını belirten Aybar, Ermeni tasarısı nedeniyle elektrikli araç alımını askıya alan Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bu ay ortasında tedarike başlayacaklarını, 100 aracı Başkan Melih Gökçek'e teslim edeceklerini ifade etti. Fluence Z.E.'nin elektrikli motoru 95 beygirlik bir güç üretiyor. Aracın azami hızı 135 km/saat ile sınırlandırıldı. Elektrikli araç, evdeki bir priz sayesinde 6 saatte şarj edilebiliyor. Otopark, alışveriş merkezleri gibi mekânlarda kurulacak şarj istasyonlarında bu süre hızlı şarjla 1 saate inecek.

Elektrikli Fluence, 100 kilometrede 2,5 liralık elektrik harcıyor. Üst donanıma sahip otomatik şanzımanlı Fluence Privilege 1.5 dCi (dizel) modelin anahtar teslim fiyatı opsiyonlar hariç 59 bin 850 lira. Fluence Bold Edition 1.5 dCi EDC (dizel otomatik) modelin fiyatı 63 bin 800 TL. Elektrikli aracı satın alanlar batarya için aylık 83 Euro (193 lira) kira bedeli ödeyecek.
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Ynt: Elektrikli Otomobil hafta sonu piyasada...
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2012, 20:06:57 »
sonuna kadar okudum neden bu kadar ucuz dıyodum sonundakı batarya kırasını gordum saydım sovdum o kadar....
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2012, 23:37:24 »
Şirketlere yarar...

Çevrimdışı metalteo

• ilker
« Yanıtla #3 : 03 Mayıs 2012, 09:52:55 »
Aynen 2.5 tl ile 100 km süper diyodum ki sonunda ki kiralama muhabbeti gıcıkmış  :t

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
« Yanıtla #4 : 03 Mayıs 2012, 10:12:42 »
bende diyordum bu şekilde yaparlarsa devlet nereden el atıcak cebimize diye sonundaki kira bedeli canımı sıktı aylık 193 lira az değil birde buna vergi bindirimi yaparlar bu arabayı bize aldırmazlar

Çevrimdışı metalteo

• ilker
« Yanıtla #5 : 03 Mayıs 2012, 11:05:07 »
bende diyordum bu şekilde yaparlarsa devlet nereden el atıcak cebimize diye sonundaki kira bedeli canımı sıktı aylık 193 lira az değil birde buna vergi bindirimi yaparlar bu arabayı bize aldırmazlar

Alanlar alsın daha sonra satışlar düşünce vergi bindirimine başlarlar.

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #6 : 03 Mayıs 2012, 21:23:17 »
Batarya bedeli işin içine girince son kullanıcıyı direk kaybediyor zaten. Şahsen ben daha kendi aracıma aylık 195TL lik yakıt kullanmadım. Seneye vursam aylık 150TL en fazla yakıt hesabım çıkar o yüzden elektirkli alıp kendimi kısıtlamak yeri TDI ını alıp gönül rahatlığı ile kullanırım. Neme lazım burası türkiye elektrik kesilir kalırız yolda  ;D ;D ;D
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
« Yanıtla #7 : 03 Mayıs 2012, 21:44:23 »
Yeni bir bahane daha çıktı,

Patron, işyerine 2 km kala bataryam bitti, şarz ediyorum, 10 dakka şarz edip gelicem...:)

« Yanıtla #8 : 03 Mayıs 2012, 21:49:40 »
60 bin tl verecem birde üstüne kira bedeli olarak 200 tl verecem aylık bizim bu bakanlar sanırım evde kova yapiyorlar böyle saçma seymi olur yaa
Her Honda 'GTI' tarafından avlanmaya muhtaçtır I LOVE MY POLO

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
« Yanıtla #9 : 03 Mayıs 2012, 22:39:12 »
60 bin tl verecem birde üstüne kira bedeli olarak 200 tl verecem aylık bizim bu bakanlar sanırım evde kova yapiyorlar böyle saçma seymi olur yaa

güzel bir benzetme :D

« Yanıtla #10 : 04 Mayıs 2012, 00:18:32 »
güzel bir benzetme :D

yaa ben bira vodka filan içiyorum bunların kafaya ulaşamıyorum (: gaz yağıda içiyor olabilirler
Her Honda 'GTI' tarafından avlanmaya muhtaçtır I LOVE MY POLO

« Yanıtla #11 : 04 Mayıs 2012, 10:28:19 »

öldüm gülmekten yaaa :D ;D ;D
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
« Yanıtla #12 : 04 Mayıs 2012, 11:08:43 »
Aynı firmanın hem elektirik,hem benzin,hem dizel modeli olcak ve bu firma diğer ürünlerine nazaran neden bir seriyi öne geçirsin hiç düşündünüzmü,kira bedeli bu yüzden bataryanın bence,eğer kira bedeli olmasa diğer serileri kimse almayacak kendi ayaklarına sıkarmı bu otomobil üreticileri sizce acaba direk müşterinin cebinimi düşünecek olgusuna kapılmıştınız,bir de bunun küresel aktörleri var enerji sektörünün devleri dahil hepsi bu işin içinde,global ekonomi kazandığı sermayeyi düşünür doğa,tüketici yararı,onlara göre kanımca 2. hatta 3. plandadır.Bu yorumlarım tüm dünyadaki araç üreticileri için geçerlidir,ve akaryakıt ürünleri tükenmediği sürece böyle dengeleme sistemleri ile karşı karşıya kalacağız.
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

« Yanıtla #13 : 04 Mayıs 2012, 12:58:14 »
arkadaşlar yakıta para verdiğiniz yok. aylık 200 lira bence gayet makul, bataryayı almıyorsunuz, kiralıyorsunuz.hadi diyelim bataryayı satma yoluna gittiler, o zaman nolacak?sanıyor musunuz ki onun bataryası ucuz olsun?valla triger bakımına falan benzemez asıl oradan kitlerler.verirsin 10 bini pamuk gibi olursun. ayda 200 200 koymaz ama bir kere de 1000 lira bile koyar adama.

ayda 1000 km yapsam, (ki yapıyorum) yakacağı elektrik 2.5 tlden 25 tl, 200 lira da kira, 225lira, 22.5 kuruş eder kmde, kaldı ki şirket arabaları benim yaptığımın 3-5 katını yapıyor ayda. bir de zaten kullansam da kullanmasam da 200 lira vereceğim deyip kenefe bile arabayla giderim o 22.5 kuruş düşer 15 kuruşa.e elektrikli aracın mtvsi de ya olmayacak olursa da benzinliden çok az olacak, bence her türlü karlı.

ha ama diyorsan ki benim arabayı kullandıgım mı var, ayda 500 km anca, işte o zaman sistem size hitap etmiyor demektir.